Bez kategorii
Like

GŁOSUJ NA ALICJĘ WĘGORZEWSKĄ!!!

10/11/2012
589 Wyświetlenia
0 Komentarze
13 minut czytania
no-cover

RAZ DZIENNIE Oddaj głos na Alicję Węgorzewską- nominowaną w kategorii
/ Zaangażowanie w program społeczny / w IV edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”
Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Magazynu SHOW

0


 

Do 6 stycznia 2013 r. na stronie internetowej gwiazdydobroczynnosci.pl/  orazwww.facebook.com/gwiazdydobroczynnosci można RAZ DZIENNIE oddawać głosy na najbardziej zaangażowaną społecznie Gwiazdę polskiego showbiznesu.



Plebiscyt o tytuł „Gwiazdy Dobroczynności”, promuje najbardziej zaangażowane społecznie polskie gwiazdy kina, teatru, telewizji oraz sportu., którzy angażując się społecznie dają dobry przykład i aktywizują Polaków do działań dobroczynnych!

O tytuł "Gwiazdy Dobroczynności" ubiega się 25 kandydatów. Ogłoszenie wyników nastąpi dnia 19 stycznia 2013 r. podczas Charytatywnego Balu Gwiazd Dobroczynności oraz na łamach Magazynu SHOW.
Inicjatorem Plebiscytu jest Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Głównym Partnerem jest „SHOW” – magazyn o gwiazdach i stylu życia (Grupa Bauer Media) wspierany medialnie przez miesięczniki „Twój STYL” oraz „PANI”.

GŁOSUJCIE NA ALICJĘ WĘGORZEWSKĄ!!!

Dlaczego warto? Każdy głos oddany na Gwiazdę to:  
Podziękowanie za jej działania na rzecz innych!
Poparcie dla osób, które poświęcają swój czas, umiejętności, wizerunek i pieniądze na rzecz potrzebujących!
Zachęcanie innych Gwiazd do działań dobroczynnych!
Promocja organizacji charytatywnych i ich akcji!
Okazja, aby dowiedzieć się czegoś nowego o swojej ulubionej Gwieździe!

„Gwiazdy Dobroczynności” to największa kampania medialna promująca działania społeczne i jedyny w Polsce plebiscyt publiczności mający na celu promocję zaangażowania społecznego Gwiazd. To również szansa dla organizacji społecznych, które współpracują z gwiazdami. Cały dochód z Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” zostanie podwojony przez Fundację Charlesa Stewarta Motta i zasili Fundusz Wieczysty Gwiazd Dobroczynności, który wspiera cenne inicjatywy społeczne.

 

 

 Alicja Węgorzewska "Gwiazdą dobroczynności"!

"Począwszy od szkoły podstawowej, byłam przewodniczącą klasy, samorządu szkolnego, potem w radzie osiedla, teraz współpracuję z fundacjami na cele charytatywne, zawsze społecznie."
Alicja Węgorzewska

FUNDACJA "STARTSMART"- ALICJI WĘGORZEWSKIEJ

 

Fundacja „StartSmart” w swej działalności obejmuje kulturę, naukę, oświatę i wychowanie. Krzewi wiedzę o sztuce, rozwoju i upowszechnia kulturę, współpracuje z instytucjami i organizacjami krajowymi, a także zagranicznymi w zakresie edukacji artystycznej i oświatowej. W celu wypromowania kultury polskiej za granicą oraz upowszechniania muzyki klasycznej, a także chcąc wesprzeć młode talenty, Fundacja wystąpiła na Węgrzech z projektem artystycznym:
„Chopin i jego muzyka- koncerty w ramach obchodu chopinowskiego na Węgrzech”. Obchody te spotkały się z ogromnym zainteresowaniem.
Fundacja włącza się również w lokalne akcje kulturalno-oświatowe biorąc udział w projektach regionalnych i krajowych, m.in. w realizacji projektu plastycznego połączonego z plenerową wystawą prac pt.: „Rozwój przez sztukę”.
Fundacja wzięła również udział w ekologicznym programie:
„Kubusiowi Przyjaciele Natury” i dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
W ramach działalności pedagogicznej Fundacja jest podmiotem prowadzącym Przedszkole Niepubliczne „Koala” Kids Academy of Languages and Arts, wpisanego do ewidencji pod nr 238.
Przedszkole posiada akredytacje ambasady brytyjskiej
Przedszkole ma charakter językowo-artystyczny i funkcjonuje na zasadzie dwujęzyczności.
Wspomniane projekty i działalność pedagogiczna zaowocowały wieloma sukcesami dostrzegalnymi nie tylko w osiągnięciach, ale także w akcjach, w które Fundacja była włączana.
Społeczny wymiar Fundacji zauważalny jest także w mediach – współpraca prezesa Fundacji „StartSmart” Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd z Fundacją SYNAPSIS – wspieranie kampanii „Przyszłość dzieci z autyzmem zależy także od Ciebie”, udział w kampanii na rzecz walki z białaczką zorganizowaną przez Fundację DKMS, zajmującą się rejestracją potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego oraz publikacje w prasie, audycje radiowe i telewizyjne.
Obecnie Fundacja zaangażowana jest w tworzenie miejsca wyjątkowego i niepowtarzalnego – niepublicznej szkoły podstawowej BritishSchool w Miasteczku Wilanów oraz niepublicznej szkoły muzycznej I-go stopnia. Miejsce to tworzone jest z sercem i pasją, a także ze świadomością, że ma ono ukształtować  tożsamość młodego, europejskiego pokolenia.
Fundacja „StartSmart”  jest również producentem  innowacyjnego projektu jakim jest monodram operowy „Diva For Rent”.
To doskonała propozycja dla tych, którzy kochają  operę, jak i tych którzy odnoszą się do niej z dystansem.
Przedstawienie niesie ze sobą misyjne przesłanie „opera dla wszystkich”.  Pomysłodawcą i autorem tekstu jest Jerzy Snakowski,  reżyserem spektaklu jest Jerzy Bończak,  scenografią zajął się Rafał Olbiński,  nad choreografią pracował Emil Wesołowski.
 W rolę tytułowej Divy brawurowo  wcieliła się Alicja Węgorzewska.
Spektakl miał swoją premierę w czerwcu 2011r. w Teatrze Polonia, gdzie
 został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków jak i widzów.
Wciąż cieszy się popularnością  i  jest wystawiany w całej Polsce.
W listopadzie 2011 roku na zaproszenie Ambasady RP w Katarze, Kuwejcie oraz Abu Zabi, anglojęzyczna wersja spektaklu została zaprezentowana w Krajach Zatoki Perskiej na uroczystościach uświetniających polską prezydencję w UE oraz 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości .

Znani polscy artyści: mezzosopranistka Alicja Węgorzewska – Whiskerd, skrzypek Bogdan Kierejsza oraz pianistka Tamara Granat zaprezentowali interesujący program, który został ciepło i spontanicznie odebrany przez zgromadzoną publiczność. Na koncert przybyli Ambasadorzy krajów Unii Europejskiej, przedstawiciele lokalnego biznesu, mediów, organizacji kulturalnych oraz Polonia.

Mam wieczną potrzebę niesienia misji w każdej niemal dziedzinie.

 Alicja Węgorzewska "Gwiazdą dobroczynności"!

 Alicja Węgorzewska "Gwiazdą dobroczynności"!

Działalność charytatywna   

 1.Fundacja DKMS – nagranie hymnu na rzecz chorych na białaczkę i wspomaganie   działalności na  rzecz dawców szpiku.
2.Fundacja "Razem lepiej" nagranie hymnu oraz koncert charytatywny na rzecz głodnych dzieci " Dzień dobrego głoda "
3. Udział w nagraniu hymnu i w kampanii "Kocham , nie biję "
4.Fundacja "Krok po Kroku"- przekazanie wygranej 15 tys. zł w programie „ Tak to leciało” na rzecz szkoły dla dzieci autystycznych
5.Przekazanie butów firmy " Bartek" na rzecz Domu Dziecka na Śląsku w Domaszkowie.
6.Fundacja "Synapsis"  Kampania filmowo- plakatowa  wraz z Joanną Brodzik na rzecz     pozyskania 1% z podatków dla dzieci autystycznych.
7. Promocja projektu "Młoda Polska Filharmonia”    na rzecz Fundacji  Pro Bono PL  grupy "Zwierciadło”
 MŁODA POLSKA FILHARMONIA
Prekursorski projekt adresowany do utalentowanych uczniów szkół muzycznych II stopnia.
 Przyszli wirtuozi kształcą się pod okiem artystów światowej renomy oraz zaprezentują się podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej.
Warsztaty poprowadzili : oboista Dudu Carmel (Israel Philharmonic), kontrabasista Edicson Ruiz (Berliner Philharmoniker) i skrzypek Dimitry Vasiliev (Moscow Soloists). Dyrektorem Artystycznym MPF jest dyrygent Adam Klocek, który tak opowiada o orkiestrze: Mamy szansę na stworzenie nowego, niezwykle ciekawego projektu. Najlepsi młodzi polscy muzycy będą mieli możliwość współpracy z wybitnymi osobowościami świata muzyki, z solistami, którzy jednocześnie są członkami światowej renomy zespołów orkiestrowych. Chcemy pokazać młodym ludziom, że wspólna praca i występy w orkiestrze są czymś ciekawym i mogą dać wiele przyjemności. Najlepsi będą też mieli możliwość występu solowego.

Młoda Polska Filharmonia to także możliwość występów w prestiżowych salach koncertowych przed dużą i wymagającą publicznością.
Orkiestra otrzymała wsparcie ze strony polskiego rynku muzycznego.
 Jako pierwszy zareagował Zbigniew Preisner, komponując utwór specjalnie na potrzeby zaplanowanej trasy koncertowej.
Kompozycja Cztery pory roku – Jamna została wykonana po raz pierwszy 1 października 2011 roku podczas 49 Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego.
Trasa koncertowa MPF została objęta Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego.
W promocję projektu zaangażowali się także znakomici polscy muzycy: mezzosopranistka Alicja Węgorzewska-Whiskerd, jazzman Robert Kubiszyn, zespół Me Myself And I, piosenkarki Aga Zaryan i Magda Navarrete  oraz muzykolog Marita Albán Juárez.
Przedsięwzięcie przygotowywane jest wspólnie przez Grupę Zwierciadło i Fundację Pro Bono PL. Młoda Polska Filharmonia jest jedyną w Polsce orkiestrą dotowaną z prywatnych funduszy. Projekty tego typu cieszą się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych czy Niemczech, gdzie każda uczelnia czy niewielkie miasteczko ma swoją orkiestrę. W Polsce, mimo wspaniałych tradycji muzycznych, jest to zjawisko praktycznie nieznane.
 8. Aktualnie – ufundowywanie stypendiów dla dzieci w ramach działalności własnej  Fundacji "StartSmart"- stypendia w żłobku edukacyjnym oraz angielsko-języcznym przedszkolu artystycznym.
9. Działanie na rzecz Fundacji „Zdążyć z pomocą” – wspomaganie rehabilitacji dzieci upośledzonych fizycznie i umysłowo.


 


 

 na stronie internetowej www.gwiazdydobroczynnosci.pl oraz www.facebook.com/gwiazdydobroczynnosci RAZ DZIENNIE można oddawać głosy na Alicję Węgorzewską.



 

0

MarylekP

22 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758