HYDE PARK
Like

Globalny cyberatak w realnym czasie

18/04/2014
798 Wyświetlenia
2 Komentarze
2 minut czytania
Globalny cyberatak w realnym czasie

Firma Kaspersky Lab znana z zabezpieczeń komputerowych zrobiła interaktywną mapę która pokazuje przebieg  300.000 cyberataków jakie  wykrywa każdego dnia. Fascynujący, żywy obraz w 3D .

Mapa pokazuje w wymiarze 3D jak cyberatak obejmuje kulę ziemską. Ataki wyświetlono w różnych kolorach, wskazując jak podróżują od  miejsca pochodzenia do miejsca przeznaczenia. Każdy kolor reprezentuje zagrożenie wykryte przez konkretny system obrony Kasperskiego ( jak np.anty-wirus).
Kaspersky prowadzi statyski według krajów, wskazując które i jak często są atakowane. Oto pięć krajów ktore sa najbardziej i najczęściej infekowane:

0


 

# 5-Niemcy: doświadczyły ogromnego wzrostu cyberataków w ciągu ostatnich kilku lat. Wiele z nich pochodzi z Chin. W odpowiedzi aby jakoś zaradzić atakom rząd ustanowił pierwszą linie obrony: Narodowe Centrum  Cyberobrony.

# 4-Indie.Wzrost popularności  bankowości mobilnej spowodował że Indie stały się jednym z głównych celów  dla cyberataków. W zeszłym roku dnotowano 126% wzrost ataków na usługi firm finansowych w tym  kraju, podaje Times of India.

India

# 3- U.S.A. Stanach Zjednoczonych są częstym i atrakcyjnym celem ze względu na lukratywne dane osobowe umieszczane w sieci przez zarówno amerykańskich firmy, jak i rząd. Ten problem jest na tyle groźny, że agenci federalni tylko w ubiegłym roku poinformowali ponad  3.000 firm że były zaatakowane przez hakerów.

UnitedStates

# 2- Wietnam. Kraj ten stał się wysoce atrakcyjny dla hakerów tym bardziej że w ostatnich latach  firmy wietnamskie zmniejszyły swoje budżety na zabezpieczenie informacji. Wietnamska  Information Security Association zwróciła uwagę że ich krajowe firmy będą musiały więcej inwestować w zapobieganie atakom cybernetycznym.

Vietnam

#1- Rosja. Rosja jest najbardziej narażonym krajem, głównie ze względu na brak odpowiednich przepisów oraz ograniczony dostęp do legalnych zabezpieczających aplikacji. Jak widać nie ma znaczenia że firma Kaspersky najlepszy światowy “bezpiecznik” jest rosyjska.

Russia
No właśnie. Nie zastanawiało was skąd się biorą hakerzy i siewcy wirusów? Według mnie nie są to jakieś gołowąsy nie mające nic lepszego do roboty. Przypuszczam że są zatrudnieni za dobre pieniądze i pracują w budynkach bez tabliczek nad drzwiami wejściowymi (choć nigdy nie noszą mundurów). Część z nich jest też cywilami pracującymi dla firm sprzedających zabezpieczenia antywirusowe i antywłamaniowe.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816