BIZNES
Like

Globalne finanse, nowy porządek świata i III wojna światowa

15/12/2015
832 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Globalne finanse, nowy porządek świata i III wojna światowa

Truizmem jest stwierdzenie, że zachód nie respektuje praw, ani Boskich , ani ludzkich, takich jak prawo międzynarodowe, czy praw poszczególnych państw.  Dziś możemy też zauważyć, że przestaje też respektować swe własne. Przykładem tego ostatniego, są najnowsze działania Międzynarodowego  Funduszu Walutowego (MFW), będącego de facto finansowym żandarmem wielkich korporacji.

0


 

 

Pierwszym przykładem jest Ukraina, która wbrew regułom MFW uzyskała kolejny kredyt, będąc formalnie bankrutem ( in default[i]) z powodu odmowy spłacenia $ 3 miliardów rosyjskiego kredytu. Drugim jest przyznanie chińskiemu juanowi[ii] statusu waluty rezerwowej obok dolara amerykańskiego, euro i brytyjskiego funta szterlinga.  Zgodnie z regułami Funduszu, „waluta rezerwowa” musi być w swobodnie wymienialna.  Chiński juan (renminbi), natomiast podlega ograniczeniom nałożonym przez bank centralny ChRL.

 

O ile w przypadku Ukrainy, motywy polityczne powyższą decyzją kierujące, są łatwe do odgadnięcia, o tyle sprawa chińskiej waluty jest bardziej zagadkowa.  Zachód „koronując” juana na „walutę rezerwową”, podpisał ostatecznie wyrok śmierci na amerykańskiego dolara.

 

Bez globalnej dominacji dolara, nowy porządek świata (NWO) jest niemożliwy do wdrożenia.  Czyżby więc międzynarodowa finansjera zrezygnowała ze swego odwiecznego planu totalnego zniewolenia świata?  Oczywiście, że nie!  Bankierzy zdają sobie sprawę, że tysiące miliardów dolarów w amerykańskich papierach dłużnych będące w  chińskim posiadaniu, mają moc równie wielką jak rakiety z głowicami nuklearnymi.  Gdyby Chińczycy zdecydowali się na rzucenie ich w całości na rynek, zachód powalony zostałby na kolana w bardzo krótkim czasie.  Posunięcie takowe spowodowałoby oczywiście chaos w globalnych finansach, ale odsunęłoby od świata widmo konfliktu nuklearnego do którego zachód prze, oskarżając przy tym Rosję o takową intencję.

 

Minister skarbu w amerykańskiej administracji prezydenta Rolanda Reagana[iii], dr Paul Craig Roberts[iv] wielokrotnie namawiał do tego Chiny i Rosję, słusznie argumentując że z dwojga złego, lepszy jest globalny chaos finansowy, niż globalna anihilacja.  Niestety Chińczycy nie zdecydowali się na ten krok.  Natomiast sama Rosja jest za słaba na takie działanie w pojedynkę.

 

Jak można wnioskować, Chińczycy po cichu dogadali się z zachodem, by w zamian za wstrzymanie się przed proponowanym przez Robertsa posunięciem, juan uzyskał status waluty rezerwowej. Jeśli tak jest, to należy podkreślić, że stanowi to zaskakujący wyraz krótkowzroczności chińskiego rządu.

 

Według finansowych ekspertów, ustanowienie juana walutą rezerwową, spowoduje wyparcie przez niego dolara z globalnych rozliczeń w przedziale czasowym od pół roku do dwu lat, w zależności od tego czy będzie to gwałtowne zdarzenie, czy też stopniowy proces.

 

Zachodnia oligarchia finansowa  nigdy nie zrezygnuje ze swych szaleńczych planów totalnej dominacji nad światem, nawet gdyby ceną tego było prawdopodobne zniszczenie życia na naszym globie.   Tak więc, władcy zachodu musieli już podjąć ostateczną decyzję o rozpętaniu III wojny światowej, w perspektywie sześciu do dwudziestu czterech miesięcy, tak by jej wybuchem uprzedzić ostateczne załamanie się dolara.

[i] http://www.merriam-webster.com/dictionary/default

[ii] https://en.wikipedia.org/wiki/Renminbiskiego

[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Reagan

[iv] http://www.paulcraigroberts.org/

Inne zapisy autora:

0

Avatar
dr nowopolski

Unikajacy stereotypów myslowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i swiata

344 publikacje
3 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816