Bez kategorii
Like

Giertych pozwie Ojca Rydzyka?

12/01/2013
389 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Czy Roman Giertych wystąpi wkrótce z pozwem przeciw Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi? Z pisma, do którego dotarło „Uważam Rze”, wynika, że dawni polityczni sojusznicy mogą wkrótce spotkać się na sali sądowej.

0


Stosunki między toruńskim redemptorystą a byłym szefem Ligii Polskich Rodzin są już od kilku lat bardzo napięte. Czasy, kiedy sam Giertych i związani z nim politycy byli częstymi gośćmi w Radiu Maryja minęły bezpowrotnie. Od lat jest na antenie toruńskiej rozgłośni częściej krytykowany niż chwalony, a o zaproszenia do studia nie może się spodziewać. Pod koniec ubiegłego roku program „Informacje Dnia” Telewizji Trwam wyemitował materiał, w którym znalazły się słowa, że „były lider LPR przedstawia się jako zwolennik in vitro, łagodzi swój stosunek do ideologii ruchów homoseksualistów, czy wreszcie rezygnuje z rozszerzenia ochrony życia dzieci poczętych”. Te słowa widocznie zabolały byłego wicepremiera a dziś wziętego adwokata. W liście do Przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów – czyli zakonnego przełożonego o. Rydzyka – Ojca Janusza Soka, Giertych nazywa te je „oszczerstwem” i „kłamliwym pomówieniem”.
Były wicepremier nie zatrzymał się na tym. Dalej w liście oskarża dyrektora Radia Maryja i Telewizji Trwam o to, że prowadzi wobec niego celową kampanię oczerniająco go „w oczach katolickiej opinii publicznej”. Jak czytamy: „na osobiste polecenie Ojca Dyrektora dziennikarze za prowadzenie przeciwko mnie kampanii zniesławiającej otrzymywali wielotysięczne premie miesięczne.” Jak twierdzi, niechęć ojca Rydzyka zaczęła się od spotkania w Krakowie w 2002 roku, kiedy to Giertych miał odmówić redemptoryście „podporządkowania politycznego i finansowego LPR jego władzy.”
Na zakończenie swojego listu mecenas podkreśla, że tylko osobista interwencja Ojca Soka i przeprosiny oraz sprostowanie ze strony Tadeusza Rydzyka mogą zapobiec pozwowi o naruszenie dóbr osobistych.
Chcieliśmy poprosić zakon o ustosunkowanie się do listu, ale w sekretariacie Warszawskiej Prowincji Redemptorystów usłyszeliśmy jedynie – żadnego komentarza nie będzie. Nie ma to sensu. 

Więcej będzie można się dowiedzieć z poniedziałkowego "Uważam Rze"

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Persona non grata

Blog przeznaczony do publikacji materialów dziennikarzy obywatelskich przygotowanych na zlecenie Nowego Ekranu lub artykulów i listów nadeslanych do Redakcji

422 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758