Bez kategorii
Like

Giertych: Nie ja tę wojnę wywołałem.

18/01/2013
387 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Giertych: Nie ja tę wojnę wywołałem. Zostałem brutalnie zaatakowany w telewizji Trwam w sprawach, które są dla mnie bardzo istotne. Ojciec Tadeusz Rydzyk publicznie zanegował wyznawaną przeze mnie wiarę.

0


 www.polskatimes.pl/artykul/741955,mec-giertych-pozywam-ojca-rydzyka-przed-sad-cywilny-bo-tv,id,t.html
Polecam wywiad z Romanem Giertychem w dzisiejszym dzienniku "Polska". Pokazuje całą historię sporu o obronę życia. Odnosi się do plotki o zakładaniu nowej formacji. Daje wyczerpujący pogląd na rolę Radia Maryja. Oto początek:

"Nie ja tę wojnę wywołałem. Zostałem brutalnie zaatakowany w telewizji Trwam w sprawach, które są dla mnie bardzo istotne. Ojciec Tadeusz Rydzyk publicznie zanegował wyznawaną przeze mnie wiarę. Sformułowanie "zmiana światopoglądu" w tym kontekście jest publicznym stwierdzeniem, że dana osoba nie mieści się w pojęciu tradycyjnego katolika.Tym bardziej nie mogę zaakceptować sytuacji, w której Radio Maryja, a właściwie ojciec Rydzyk, próbuje wykreować taką oto rzeczywistość, że katolikiem można być albo popierając PiS i Radio Maryja, albo milcząc. Jestem osobą publiczną, która nie milczy, nie popiera PiS, nie popiera też tego, co robi ojciec Rydzyk w zakresie angażowania się w politykę. Ustawienie sprawy tak, że katolikami mogą być tylko ci, których akceptuje ojciec dyrektor jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła, a w odniesieniu do mnie jest po prostu kłamstwem, podłym, brutalnym kłamstwem, które narusza ósme przykazanie".

Polecam ten wywiad. Jest możliwość przeczytania pełnego stanowiska, a nie jakichś strzępek informacji z drugiej ręki z mediów establishmentu, albo z mediów… o. Rydzyk.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
dr W. Wierzejski

Dr n. spo

9 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758