Bez kategorii
Like

Giertych Kaczyński użyje ONR do podpalenia państwa i przewrotu

15/11/2012
406 Wyświetlenia
0 Komentarze
15 minut czytania
no-cover

Roman Giertych ..”Oni mogą być użyci do podpalenia państwa w momencie, kiedy PiS będzie chciał rzeczywiście zrobić jakiś przewrót konstytucyjny. Artur Zawisza chce wrócić do PiS, tego jestem pewien.Może Winnickiemu też dadzą miejsce na listach.

0


 

Roman Giertych ..”Oni mogą być użyci do podpalenia państwa w momencie, kiedy PiS będzie chciał rzeczywiście zrobić jakiś przewrót konstytucyjny.”…..” Może PiS ich zagospodaruje? Przecież Jarosław Kaczyński wyznaje zasadę, że od PiS na prawo nic nie ma.-Wystarczy, że im da trzy mandaty w kampanii wyborczej. Artur Zawisza chce wrócić do PiS, tego jestem pewien. Zagrożeniem nie są ci młodzi ludzie, tylko to, w jakim kierunku oni zostaną wykorzystani. Przecież posłowie PiS byli na tej manifestacji. Może Winnickiemu też dadzą miejsce na listach. Oni mogą być użyci do podpalenia państwa w momencie, kiedy PiS będzie chciał rzeczywiście zrobić jakiś przewrót konstytucyjny.”….”Do Platformy raczej nie wstąpię, ale za jakiś czas mogą się pojawić sprzyjające warunki do budowania formacji prawicowej. I wtedy wziąłbym w tym udział.”…..(źródło)
 
II Komuna jest w desperacji, bo aktywowała swojego wydawało się spalonego już konfidenta . Giertych został, co pięknie opisał w swoim wywiadzie użyty jako śpioch . Agent, którego używa się czasem tylko jako raz jego życiu do zniszczenia , obalenia rządu Kaczyńskiego ( więcej)
 
Teraz widzieliśmy go jak w chomącie Komorowskiego afirmował reżim na marszu II Komuny. III RP i pudruje i szminkuje politycznego trupa , a reżimowe media udają ,że nie czują trupiego odoru . Jakąż to koncesjonowaną formację , satelitę nowej PZPR chce przewodzić Giertych i w czyich rękach jest „ małpą w cyrku mediów „ jak to „cudownie” spostrzegł Kłopotek. (więcej) . Co się stało ,że Tusk i Platforma gotowe są do ryzykownej przebudowy na scenie politycznej . Powinniśmy pochylić się nad niezwykłym spostrzeżeniem profesor Staniszkis
 
Staniszkis „Myślę, że afera nie została uruchomiona przez Platformę, tylko przez jakiś głębszy układ, który dyscyplinuje całą scenę polityczną „….(więcej )
 
Ten głębszy układ stara się teraz przebudować tak scenę polityczna , aby nie dopuścić do władzy kluczową nie tylko dla Polski , ale dla całej Europy opozycję . Kaczyński zdobywając władze w Polsce mógłby ruszyć lawinę polityczną zmiatającą w Europie socjalistyczny porządek polityczny zbudowany przez ideologie politycznej poprawności . Tutaj chciałbym zwrócić uwagę korzystając z terminologii Krasnodębskiego na psychopatologiczne poparcie Giertycha dla Platformy . I mająca psychopatologiczne podłoże jego nienawiścią do Kaczyńskiego . Co się dzieje z Giertychem ,że woli zdemolować do końca Polskę ,że woli przeistoczyć Polaków w nawóz dla niemieckiego przemysłu , europejskich fabryk niż dopuścić Kaczyńskiego do władzy.
 
Krasnodębski „ Psychopatologia społeczna poparcia dla  Platformy „…” Prawdziwą zagadką, do której rozwiązania przydałyby się kompetencje z psychopatologii społecznej, jest fakt utrzymywania się ciągle dużego poparcia dla PO, mimo ewidentnych faktów wskazujących, że mamy do czynienia z rządem, który nie jest po prostu nieudolny na zwykłą polską miarę, ale doprowadza Rzeczpospolitą do stanu zapaści. „….(więcej )
 
Krasnodębski „Otóż w Polsce po 20 latach niepodległościustalił się de facto monocentryczny, monopolistyczny system władzy. Wprawdzie istnieje parę partii politycznych, ale jest – tak postrzegają to Polacy – jeden hegemon. Istnieje jedno centrum władzy, wokół którego krążą satelity.….(więcej)
 
Głębszy Układ jak nazywa Staniszkis strukturę kontrolującą Tuska jest coraz mniej skuteczny. Sondaże pokazują ,że nawet grupy społeczne stanowiące psychopatologiczny fundament Republiki Okrągłego Stołu mogą się odwrócić . Spaliły na panewce projekty rozbijające Kaczyńskiego i Obóz Patriotyczny pod nazwą PJN czy później lansowanie Ziobry przez reżimowe media na prezesa PiS , a potem próba rozbicia i utworzenie Solidarnej Polski . Teraz w akcie rozpaczy stawia na ekshibicjonistę politycznego Giertycha.
 
Kluczową sprawą jest kryzys . Mówię o tym w kontekście opisu skrajnej oligarchiczno klientystycznej patologii II Komuny jaki dokonali wspólnie Bugaj i Śpiewak . Przez dwadzieścia lat II Komuna niezauważalnie dla społeczeństwa , krok po kroku zwieszała okradanie i rabunek Polaków coraz większymi podatkami. Polskie społeczeństwo prawie nie zauważało ,że jest przekształcane w chłopstwo pańszczyźniane przez nomenklatura III RP. II Komuna. Polacy, aby napełnić koryto II Komuny podatkami przestali mieć środki na utrzymanie, na posiadanie dzieci . II Komuna Rozbudowywała aż do absurdalnego miliona osób patologiczny , pasożytniczy aparat urzędniczy. Aparat który stanowi trzon lumpen elektoratu Platformy . Kryzys zmienia optykę . Proces okradania ,zniewolania zaczyna być dostrzegany, zaczyna rodzić bunt . Reżimowa propaganda przestaje sobie radzić z praniem mózgów.
 
Muszę tutaj przypomnieć słowa Gilowskiej o gigantycznym transferze środków jaki dokonał Tusk na rzecz klasy urzędniczej .
 
Gilowska ”Dla części ludzi, szczególnie tych, którzy właśnie kończą studia, praca w administracji rządowej, czy samorządowej to jest bardzo dobre miejsce. Tyle, że to jest armia ludzi –z członkami rodzin ponad 3 mln osób–w zasadzie na cudzym utrzymaniu„ …(więcej )
 
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Śpiewak , Bugaj „Polska scena polityczna zawiera elementy patologiczne. ”…..”Wielkie nierówności w położeniu materialnym (związane z tym dziedziczenie pozycji) i blokada życiowego startu dla znacznej części młodego pokolenia „…..”alienację elit (które podejmują decyzje zza parawanu procedur demokratycznych), niesprawność instytucji państwa, zły stan systemu sprawiedliwości, nierówność szans i ograniczenie etycznej legitymacji nowego systemu (choćby ze względu na uwikłanie znacznej części elit w system komunistyczny). „…”Przywileje elit nie zostały praktycznie uszczuplone „….”Jednak niechętny generalnemu projektowi IV RP establishment III RP skwapliwie zadekretował tożsamość tego projektu z praktyką PiS. „….”Znaczna częśćopiniotwórczych elit jest w pełniusatysfakcjonowana systemem określanym jako III RP. Oczekujeutrzymania, a nawet rozbudowy własnych przywilejów w sferze politycznej, społecznej i ekonomicznej”…(więcej )
 
 
Krasnodębski ..”Tak jest dzisiaj w Polsce –indolentny i cyniczny obóz rządzący próbuje utrzymać obywateli w „postpolitycznej" bierności, „.Dzisiaj nową formą „nierządu" jest „postpolityka" obozu rządzącego. „…”a znaczna część elit III RP zadowala się „małą" isłabą Polską, gdyż tylko w takiej Polsce mogą robić wielkie, łatwe, niekontrolowane przez prawo, interesy. „…”Nie znaczy to, że ta elita nie jest zainteresowana władzą. Wręcz przeciwnie. Władzę może jednak utrzymać przez depolityzację i pacyfikację społeczeństwa, przez dominację iprzemoc symboliczną, możliwym dzięki zglajchszaltowanym mediom. „…”Nasze zadanie polega więc na tym,żeby znieść polityczne poddaństwo i uwłaszczyć Polaków, uczynić ich rzeczywistymi właścicielami Rzeczypospolitej, przez odnowę polskiego republikanizmu. „…..(więcej )
 
Giertych „A jak PiS może ich teraz wykorzystać do podpalenia państwa?– Nie, teraz nie ma atmosfery. Ale może być taka oto sytuacja: PiS wyprzedzi PO w wyborach parlamentarnych , jednak nie będzie miał większości i nie znajdzie koalicjanta. I prezydent powierza komuś z Platformy misję tworzenia rządu. Wtedy ruszą z akcją: oszukali nas, wygraliśmy wybory, nie rządzimy, Jarosław Kaczyński nie dostał misji tworzenia rządu. .Czy Jarosław Kaczyński mógłby się zdecydować na współpracę z kimś, za kim stoją "judeosceptycy". Wiele można powiedzieć o Kaczyńskim, ale nie to, że jest antysemitą.– To prawda, ale czy zdecydował się na współpracę z Radiem Maryja? A pan Kobylański, sponsor Radia Maryja, to kim jest? Jarosław Kaczyński dla władzy jest gotowy dużo zrobić i dla władzy był gotów wziąć Leppera do rządu, mimo że się nim szczerze brzydził.
Dlatego lidera PiS nie można lekceważyć. Takie tezy mojego przyjaciela Michała Kamińskiego w stylu "Koniec PiS", to jest pobożne życzenie. PiS będzie rósł z powodów kryzysu ekonomicznego, znudzenia rządem, zmęczenia społeczeństwa, błędami tego rządu. I stąd ta jedność, którą w niedzielę zapoczątkował prezydent Komorowski swoim marszem 11 listopada, może być kluczem do zbudowania formuły społecznej, zdolnej przeciwstawić radykałom. Dlatego ten marsz miał naprawdę kolosalne znaczenie.Roman Giertych: Jeśli na ulice Warszawy wychodzi ok. 50 tys. młodych ludzi i demonstruje pod takimi hasłami, to potwierdza moją tezę, że społeczeństwo polskie przesunęło się bardzo na prawo.’….Do Platformy raczej nie wstąpię, ale za jakiś czas mogą się pojawić sprzyjające warunki do budowania formacji prawicowej. I wtedy wziąłbym w tym udział.’….”Ucieka pan od podstawowej kwestii, bo tu nie chodzi o stosunek do Kościoła, tylko o to, że ludzie, którzy byli pana wychowankami, dzisiaj nawołują do obalenia ustroju demokratycznego.Problem polega na tym, że jest w polskim społeczeństwie coraz większe pokolenie młodych ludzi, których do Platformy zraża lewicowość tego ugrupowania, prezentowana chociażby ostatnio przez Donalda Tuska. „…”Tusk poszedł na konfrontację z Kościołem, co w konsekwencji powoduje, że z jednej strony mamy Platformę, która dla tych młodych ludzi jest nie do zaakceptowania ze względu na lewicowość, a z drugiej strony mamy PiS, który jest nie do zaakceptowania z innych kilku powodów.”….”. Religia smoleńska dla wielu tych ludzi jest szaleństwem. I w związku z tym nie mają tak naprawdę jakiejś swojej reprezentacji politycznej.’….”Za mało doceniacie to, co zrobił Bronisław Komorowski. Bo wyobraźcie sobie teraz, że 11 listopada jest tylko ten marsz niepodległości, a nie ma marszu prezydenckiego. Są tylko jakieś tam obchody państwowe, na które przyszło sto osób. Przekaz społeczny byłby fatalny. Dlatego z wielką szczerością i radością pomogłem prezydentowi, tak jak mogłem.”…(źródło)
 
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
 
I poglądowy film z Marszu Niepodległości
 

 

Inne zapisy autora:

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758