Bez kategorii
Like

Gest polskiego milionera – 400 mln zł na edukację młodych

16/12/2012
21 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Kiedy lekarze powiedzieli mu, że umrze za trzy lata, polecił spieniężyć cały swój prywatny majątek. Wszystko, co zgromadził, około 400 milionów złotych, przeznaczył na fundację edukującą dzieci z ubogich rodzin wiejskich – podaje wprost.pl.Takiej historii jeszcze w Polsce nie było. Gdyby wydarzyło się to w USA, zapewne Steven Spielberg nakręciłby o tym film, który mógłby liczyć na niejednego Oscara. Andrzej Czernecki, założyciel HTL Strefa, jeden z najbardziej znanych polskich biznesmenów, zdecydował że cały majątek przeznaczy na fundację wspierającą edukację dzieci z ubogich rodzin wiejskich. Spieniężyć i oddać biednym kazał wszystko: ulubione Porsche 911, meble z salonu, dzieła sztuki, książki a nawet fotel i… popielniczkę. Pieniądze za sprzedaży firmy przekazał na "kapitał żelazny” założonej przez siebie Edukacyjnej Fundacji im. Profesora Romana Czerneckiego EFC.

Więcej:

http://www.wprost.pl/ar/380620/Gest-polskiego-milionera-400-mln-zl-na-edukacje-mlodych/ 

Inne zapisy autora:

Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Joanna

    “Andrzej Czernecki … wszystko, co zgromadził, około 400 milionów złotych, przeznaczył na fundację edukującą dzieci z ubogich rodzin wiejskich”
    -Bzdura wykreowana przez firmę PR -proszę sprawdzić sprawozdania finansowe Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego -nie ma prawie żadnego majątku i jest zasilana kwotą rzędu 1mln rocznie, z czego większość idzie na “koszty administracyjne”, czyli utrzymanie “zarządu” w tym młodej Bochniarzowej. W takim tempie w tysiąc lat nie wydadzą tych niby 400mln. Pani Aldona Czernecka jeżdzi po Ameryce i skupuje “sztukę” za miliony -ot cała prawda o filantropii spadkobierców Andrzeja Czerneckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217