HYDE PARK
Like

Gdzie się najlepiej nie żyje?

01/11/2014
633 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Gdzie się najlepiej nie żyje?

  Spójrzmy oto na nasze grobowce wystawne, monumentalne zdobione bogatą ornamentyką, na te epitafia wzniosłe i emocjonalne, a w końcu na te obrządki w dzień, jak dzisiejszy. Tłumy ludzi, miliony świec płonących i tony kwiatów, które nieuchronnie użyźnią ziemię naszą ojczyźnianą. Mamy odwagę stwierdzić, że nie żyje się u nas całkiem dobrze, żeby nie powiedzieć wygodnie i w poważaniu u żyjących i pamiętających. Fakt ten zdają się potwierdzać nawet Chińczycy, dla których jesteśmy istotnym rynkiem zbytu dla tych tysięcy ton marmurów i innych materiałów budowlanych, z których zwykliśmy nasze łoża wieczności tworzyć.  A czasy są takie, że chińska miara staje się miarą uniwersalną, więc nie możemy tego faktu bagatelizować. Z pozdrowieniami red. nacz. Liber Inne zapisy autora: Prezydent złamał ZiobroNa sprawiedliwym […]

0


Raport_1

 

Spójrzmy oto na nasze grobowce wystawne, monumentalne zdobione bogatą ornamentyką, na te epitafia wzniosłe i emocjonalne, a w końcu na te obrządki w dzień, jak dzisiejszy. Tłumy ludzi, miliony świec płonących i tony kwiatów, które nieuchronnie użyźnią ziemię naszą ojczyźnianą.

Mamy odwagę stwierdzić, że nie żyje się u nas całkiem dobrze, żeby nie powiedzieć wygodnie i w poważaniu u żyjących i pamiętających. Fakt ten zdają się potwierdzać nawet Chińczycy, dla których jesteśmy istotnym rynkiem zbytu dla tych tysięcy ton marmurów i innych materiałów budowlanych, z których zwykliśmy nasze łoża wieczności tworzyć.  A czasy są takie, że chińska miara staje się miarą uniwersalną, więc nie możemy tego faktu bagatelizować.

Z pozdrowieniami red. nacz. Liber

Inne zapisy autora:

0

Liber
Liber http://www.galerialiber.pl

rysownik, satyryk. Z wykształcenia socjolog. Ciągle zachowuje nadzieję

422 publikacje
6 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816