Bez kategorii
Like

Gdzie Komorowski zgubił swój honor?

04/04/2012
288 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Prezydent Węgier Pal Schmitt podał się do dymisji. Pozbawiony tytułu doktorskiego za plagiat dysertacji polityk uległ w końcu naciskom społecznym i opozycji, choć w piątek zapowiadał jeszcze, że nie ustąpi ze stanowiska.

0


Przypomnijmy, że kilka tygodni temu także do dymisji podał się prezydent Niemiec, tylko z tego powodu, że wyszły na jaw jego naciski na prasę. W obu tych przypadkach decydującą rolę odegrał nacisk mediów i społeczeństwa oraz powszechna krytyka wobec nieetycznej postawy polityków.

Tymczasem w Europie Środkowej jest jeszcze jeden polityk, który sam zobowiązał się przed laty, że zniknie z życia politycznego, jeśli jego podwładny, wiceminister obrony narodowej Romuald Szeremietiew, zostanie oczyszczony z zarzutów, dzięki którym Komorowski mógł wyrzucić go z pracy. Przypomnijmy, że Szeremietiew został ostatecznie uniewinniony już ponad rok temu. Komorowski jednak nie zniknął z życia politycznego.

Powstaje pytanie dlaczego prezydenta Niemiec i Węgier, przyłapanych na gorącym uczynku można zmusić do ustąpienia, a prezydenta Polski, który skompromitował się znacznie bardziej – nie?

źródło: nczas


polecane: http://szeremietiew.nowyekran.pl/post/12270,listopad-2001-listopad-2010

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marcus Wright

subiektywnie wybieram linki do róznych informacji w sieci Internet, czasem dodam jakis zlosliwy komentarz, czasem nic nie trzeba dodawac.

214 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816