Globalnie i Lokalnie
Like

Gdzie iść w Londynie za darmo?

08/12/2014
1031 Wyświetlenia
1 Komentarze
4 minut czytania
Gdzie iść w Londynie za darmo?

Londyn, jak przystało na prawdziwą europejską metropolię, oferuje całe mnóstwo atrakcji. Tylko, że tutaj w wiele miejsc można pójść całkowicie za darmo i nie są to tylko muzea. Poniżej kilka wspaniałych miejsc, gdzie nie trzeba płacić za bilet.

0


Natural History Museum 

natural history

To muzeum wyrobiło już sobie renomę na całym świecie. Jest naprawdę ogromne, mieści się w potężnym gmachu pochodzącym z okresu wiktoriańskiego i oglądać w nim można około 70 milionów eksponatów. Cieszy się powodzeniem nie tylko ze względu na darmowe wejściówki, ale na znakomitą zabawę, ponieważ duża część eksponatów jest multimedialna i interaktywna. Można tutaj obejrzeć ruszającego się tyranozaura, doświadczyć trzęsienia ziemi, pooglądać z bliska prawdziwe szkielety dinozaurów, czy też posłuchać śpiewu wielorybów.

BFI (British Film Institute)

1024px-BFI_London_IMAX_at_night

Miejsce idealne dla tych, którzy widzieli już większość najbardziej znanych londyńskich dzielnic i muzeów. To bardzo nowoczesne miejsce znajduje się pod mostem Waterloo. Można w nim za darmo obejrzeć filmowe archiwa Instytutu, są tu również 4 sale kinowe. BFI to instytucja o charakterze charytatywnym, która powstała w celu propagowania sztuki filmowej i telewizyjnej w Wielkiej Brytanii

Borough Market

borough market

Mieści się w dzielnicy Southwark i jest to zarazem najstarszy i największy targ żywności. Spotkać tutaj można najlepszych szefów kuchni w stolicy, a kupić produkty pochodzące z całego świata. Miejsce potrafi zauroczyć również filmowców, dzięki czemu wystąpiło już w „Harrym Potterze” i „Dzienniku Bridget Jones”. Borough Market jest czynne od czwartku do soboty.

National Gallery

National_Gallery_head-on_shot

Pozycja absolutnie obowiązkowa dla miłośników sztuki, szczególnie malarstwa. Podziwiać tutaj można ponad 2300 obrazów najlepszych malarzy w historii, począwszy XIII wieku do końca wieku XIX. Są tutaj dzieła m in. van Gogha, Renoaira, Leonarda da Vinci, Moneta czy Rembranta.

Science Museum

science museum

Jak nazwa wskazuje, jest to muzeum poświęcone nauce i technice. Podobnie do Natural History Museum, jest ono w dużej części interaktywne i dostarcza wspaniałej zabawy. Oprócz wystaw poświęconych brytyjskim wynalazcom: Jamesa Watta – twórcy silników parowych, czy Johna Bairda (pierwsze telewizory); jest tutaj wiele ciekawych obiektów. Jest lustro, które pokaże nam, jak będziemy wyglądać za 30 lat, prawdziwy sonar z łodzi podwodnej, maszyna do symulacji lotu na Marsa i wiele innych.

National Portrait Gallery

2008_inside_the_National_Portrait_Gallery,_London

Mimo położenia na Trafalgar Square, nie jest tak zatłoczone jak pozostałe muzea w Londynie. Można tutaj w bardzo ciekawy sposób zobaczyć historię Wielkiej Brytanii, bo na podstawie portretów znanych postaci. Są tutaj monarchowie ale nie tylko – znalazło się miejsce dla znanych architektów, pisarzy, malarzy, czy nawet przestępców.

Portobello Road Market

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejny znany na cały świat bazar. W tygodniu sprzedaje się tutaj świeże warzywa i owoce, ale znany jest dzięki sobotniej wyprzedaży antyków. Wytrawne oko może u jednego z 1000 sprzedawców znaleźć prawdziwe dzieło sztuki. Znajdziemy tutaj absolutnie wszystko, od plastikowych pamiątek po rzadką biżuterię.

 

Jak widać Londyn to miasto przyjazne również tym, którzy nie dysponują wielkimi środkami na rekreację i dobrą zabawę. Jeśli dołożymy jeszcze do tego, że loty do Londynu odbywają się z Polski bardzo często i można je kupić za naprawdę niskie ceny, to wyjdzie, że za weekend w stolicy Anglii zapłacimy mniej niż w polskich górach.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
wolny21

5 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816