HYDE PARK
Like

Gary Kasparow do Zachodu o Ukrainie: „To wojna, głupki!”

04/09/2014
1381 Wyświetlenia
14 Komentarze
9 minut czytania
Gary Kasparow do Zachodu o Ukrainie: „To wojna, głupki!”

Słownictwo tchórzy emanujące z Berlina i Waszyngtonu jest tak samo kompromitujące jak czarno – biała propaganda Putina tyle że nawet bardziej niebezpieczne. To jest wojna- głupki, powiedział Gary Kasparow.

Garri Kimowicz Kasparow, właśc. Garrik Weinstein (ur. 13 kwietnia 1963 w Baku) – rosyjski szachista, trener szachowy i polityk ormiańsko-żydowskiego pochodzenia, mistrz świata 1985-93, kandydat na prezydenta Rosji w 2008 r, lider Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego. Od marca 2014 posiada również obywatelstwo chorwackie. Szefuje zlokalizowane w Nowym Jorku Fundacji Praw Człowieka.

0


 

Tchórzowskie słownictwo docierające  z Berlina i Waszyngtonie dziś jest dziś tak samo niegodne jak czarno-biała  propaganda produkowana przez Putina i jest nawet bardziej niebezpieczna.  Zasłona dymna Moskwy jest prawie zbędne w obliczu prezentowanej tak wielkiej  ślepoty. Kłamstwa Putina są oczywiste i oczekiwane. Przywódcy Europy i Białego Domu nawet chętniej niż Kreml udają że ten konflikt jest wydarzeniem lokalnym i nie wymaga niczego więcej niż mgliste obietnice rzucane z bardzo bezpiecznej odległości.

Okazuje się prawdą jest to co George Orwell napisał w swoim eseju z 1946 na temat języka polityków: „Ale jeśli myśl psuje język, język można  również uszkodzić myślą.” Obecna Zachodnia  retoryka ustępstw tworzy pętlę samonapędzającej się psychicznej i moralnej korupcji. Powiedzenie prawdy mówiąc teraz oznaczałoby przyznanie się do wielomiesięcznych kłamstw, tak jak  wiele lat minęło zanim zachodni przywódcy  w końcu przyznali, że Putin nie należy do klubu G-7 uprzemysłowionych demokracji.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko spotka się z prezydentem USA Barackiem Obamą w USA , ale Obama nie jest gotów uznać rzeczywistości. Ogólne życzenia o „mobilizacji społeczności międzynarodowej” były wystarczająco złe sześć miesięcy temu. Słuchając ich powtarzanych teraz gdy  ukraińskie miasta są pod panowaniem wojsk rosyjskich jest parodią. Jeśli prawo jest tym , co Obama popiera, Rosja wyraźnie naruszyła prawie każdy punkt rezolucji ONZ 1974 3314,ktora jest  „definicją agresji.” Może Poroszenko powinien dostosować się stylu mody z szafy Obamy, przez  noszenie T-shirta z napisem, ” To jest to wojna, głupcze.” Gdy rosyjskie czołgi i artyleria zmuszają do odwrotu ukraińskie siły nad którymi maja wyraźną przewagę, Obama z naciskiem powtarza to  że rozwiązanie wojskowe w Ukrainie nie jest brane pod uwagę. Ale czy można zaczynać uczyć pływać kogoś kto już tonie?
USA, Kanada i Europa nawet zareagowali Putina agresji, to prawda, ale zawsze kilka ruchów, zawsze po odstraszający potencjał każdego działania. Silne sankcje i zademonstrowany poparcie dla integralności terytorialnej Ukrainy (jak zaleca się w tym czasie) miał rzeczywisty wpływ gdy Putin przeniósł się na Krymu w lutym i marcu. To znak, że będzie realne konsekwencje mają podzielić jego elit, jak oni zastanawiał się utratą ich pożądane aktywów w Nowym Jorku i Londynie.
Wtedy w kwietniu i maju, dopływ defensywnej broni wojskowej chcieliby mieć forestalled inwazji obecnie w toku, lub przynajmniej znacznie podniósł jego cena-Dokonywanie rosyjskiego społeczeństwa czynnik w procesie podejmowania decyzji Kremla, dużo wcześniej. Osób takich jak ja, który wezwał do takiej pomocy w tym czasie były nazywane warmongers, i politycy znowu szukać dialogu z Putinem. I jeszcze wojna ma przybył niezależnie od tego, jak to zawsze w obliczu słabości.
Jako jeden z pionierów analogicznie czuję ironią jak to szybko odszedł od skandal na banalne porównać Putina do Hitlera, lepsze i gorsze. Z pewnością Putina arogancji i język przypominają nam coraz więcej Hitlera, jak, jak został on nagrodzony dla nich. Za to mu dziękuję nadmiar Chamberlains w salach moc dzisiaj- i tu jest nie Churchill w oczach.
Tak długo, jak to jest łatwe, tak długo, jak Putin porusza się od zwycięstwa do zwycięstwa bez oporu, zyskuje więcej wsparcia. Wziął Crimea ledwo strzał zwolniony. On zalane wschodniej Ukrainie z agentów i broni, podczas gdy Europa symulowane. Oligarchów, którzy mogą mieć pod presją Putina na początku swojej przygody ukraiński są teraz zbrodniarzy wojennych z żaden sposób ponownie. Punkty nacisku teraz są trudniejsze do osiągnięcia

Rosyjski dowódców wojskowych, w polu, nie są głupcami. Są świadomi, że NATO jest oglądanie i może wiać do bitów w chwilę. Polegają na Putina aura Nietykalność, który rośnie każdego dnia, który zachód chce dostarczać wsparcia wojskowego Ukrainy. Ci dowódcy, należy zrozumieć, że stoją one w obliczu przytłaczającej siły, że ich życie na poważne niebezpieczeństwo, że mogą i będą przechwytywane i ścigane. Do tego wiarygodnego zagrożenia wymaga natychmiastowej pomocy wojskowej, jeśli nie jeszcze „buty na ziemi” jest każdy ale Putin tak pragnie uniknąć. Jeśli Państwa Członkowskie NATO chcą wysłać pomoc śmiertelne na Ukrainie, teraz będzie jeszcze inny zielone światło do Putina.
Sankcje są nadal ważnym narzędziem, i tych, które są bezpośrednio odpowiedzialne za komendanta tej wojny, jak Minister obrony Sergei Shoigu musi być pociągnięci do odpowiedzialności. Sankcje muszą również poszerzyć. Jest szansa je ograniczyć tylko do wpływowych osób i firm. Narodu rosyjskiego można zmienić kurs Putina, ale nie mają dostatecznej motywacji do podjęcia wielkiego ryzyka robić tak w obecnych warunkach. Tylko sankcji, które przynoszą koszty wojny Putina w domu może mieć wpływ teraz. Zawsze to ostateczność, i nie będzie konieczne było zachodu nie zareagował z takich nieśmiałość na każdym kroku. (Inny czynnik, który jest już ściemniania narodu rosyjskiego zapał jest rosyjski wojskowy ofiar, które machiny propagandowej Kremla próbuje tak mocno, aby pokryć).
Jak zawsze, jeśli chodzi o zatrzymanie dyktatorów, z opóźnieniem, co cena idzie w górę. Zachodnich przywódców protestowali na potencjalne koszty działań Ukrainy na każdym kroku tylko do czynienia z ugruntowaną fakt historyczny, że rzeczywiste koszty bezczynności są zawsze wyższe. Teraz pozostało tylko opcje są ryzykowne i trudne, i jeszcze musi być sądzony. Powód do działania zatrzymać Putin dzisiaj jest brutalnie prosta: to będzie tylko coraz trudniej jutro.

PS. Poglądy Kasparowa prezentuję ze względu na konieczność zachowania obiektywizmu. Każdy może je sam ocenić. Nie jest istotne czy ja je podzielam czy nie. Musze natomiast powiedzieć że dobrze się sam ocenił mówiąc o „podżegaczach wojennych”. To jest  najbardziej niebezpieczny gatunek człowieka, wysyłający innych na śmierć- samemu obserwując efekty swej paplaniny siedząc w wygodnym fotelu, w zacisznym mieszkaniu, popijając whisky z lodem.

Mamy w Polsce nie gorszych od Kasparowa podżegaczy i to w nadmiarze, do tego chcących rozlewać polską krew a nawet ściągnąć zawieruchę wojenną na polskie dachy. Takich też należy stawiać przed Trybunałem Narodowym za narażanie Ojczyzny na niebezpieczeństwo, wyłącznie dla osobistych intencji.

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758