Artykuły redakcyjne
Like

Gambit prezydenta

25/07/2017
1636 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Prezydent Duda zapowiedział weto wobec ustaw o KRS i SN. „Sukces!” zawyła w ekstazie opozycja siedząc w „kozim rogu”.

0


„Gambit – manewr w grze szachowej polegający na poświęceniu pionka lub figury, w celu uzyskania korzystnej pozycji wyjściowej do rozwinięcia ataku” (Słownik języka polskiego, PWN, Warszawa 1988 r., s. 629).

Po raz kolejny poszła się czochrać narracja, że nikt z opozycją nie chce rozmawiać, nikt nie chce jej słuchać, ogólnie łamana jest Konstytucja, co się przekłada na zagrożenie demokracji i praworządności. No jak to – chcieliście weta Prezydenta, to macie weto Prezydenta. Franse i Guye proszone o zajęcie się swoimi sprawami.

Jakby tego było mało, pojawiła się szeroko kolportowana informacja, że Dariusz Zawistowski, Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, ma zaproponować Prezydentowi Andrzejowi Dudzie „zwołanie ponadpartyjnego okrągłego stołu w sprawie reformy sądownictwa”.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-przewodniczacy-krs-bedzie-prosil-prezydenta-o-zwolanie-ponad,nId,2420587

Coś pięknego! Propozycja jest jednoznacznym przyznaniem, że polski wymiar sprawiedliwości jednak potrzebuje reform. Dotychczas środowisko sędziowskie raczej alergicznie reagowało na sam dźwięk słowa „reforma”.

Zwołanie takiego „ponadpartyjnego, okrągłego stołu” dla opozycji totalnej i ich zagranicznych pryncypałów będzie jak przystawienie lufy do głowy. Czego tam jęczycie?, przecież sami zgadzacie się w kwestii potrzeby reform sądownictwa; ba, macie nawet możliwość aktywnego uczestnictwa w projektowanych zmianach. Franse i Guye też nie będą mogli pyskować na reformy w projektowaniu których udział biorą ich totumfaccy.

Opozycja totalna odmówi udziału? No, to jednak mamy zagrożenie demokracji i praworządności. Ze strony opozycji totalnej, która nie chce brać udziału w pracach naprawczych pozbawiając tym samym swoich wyborców realnego głosu w sprawach państwowych.

Przyjdą i będą się awanturować o długość ogonka przecinka? Transmisja na żywo na pewno przysporzy opozycji totalnej poparcia. Transmisja live – TVP Info, „najlepsze momenty” – TVP Rozrywka.

A najlepsze – Prezydent jeszcze wcale nie poświęcił pionka ani figury – może wycofać swoje weto. Komunikat jest prosty: siadamy do stołu i razem pracujemy, czy…?

I jak, opozycjo totalna, wygodnie w kozim rogu, do którego tak naprawdę sami się zagnaliście?

0

Michał Nawrocki https://3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758