Bez kategorii
Like

Galeria Prezydencka – Sztuka Indywidualności

24/05/2011
488 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Na ulicy Miodowej stoi Pałac Branickich. ‘Opiekuje’ się nim urząd miasta Warszawy. Urząd miasta zorganizował tu dość osobliwą ‘Galerię Prezydencką’.

0


Galerię ze ‘Sztuką Indywidualności’ – zrobiłem nawet kilka zdjęć z ‘ekspozycją’. Wycieczki zagraniczne również tu robią interesujące zdjęcia do swoich albumów. Rozumiem że w kasie miasta nie ma pieniędzy na remont zabytków, i cierpliwie czekamy aż się rozpadną.

Nie ma pieniędzy bo miasto ma spore wydatki, np. wydało ostatnio wspólnie z MPWiK 11 000 000 zł na festyniarskie fontanny. O innych ważnych wydatkach miasta już nie wspomnę, robi to doskonale Michał Pretm na swojej stronie WWW.

Ciekawe co przeszkodziło poprzednim prezydentom miasta by odnowić ten zabytek?

Kilka tekstów z sieci na temat galerii:
 
– Galeria działa pod patronatem honorowym Prezydenta Warszawy i promuje twórczość młodych artystów.
– Galeria mieści się w Pałacu Branickich. Działa pod patronatem prezydenta Warszawy jako forma mecenatu władz samorządowych nad sztuką. Jej zadaniem jest promocja młodych twórców z Warszawy, ale także z całego kraju i z zagranicy. W galerii były prezentowane również prace uznanych polskich artystów: Kantora, Nowosielskiego, Hasiora. Placówka stale współpracuje z warszawską Akademią Sztuk Pięknych i z innymi uczelniami artystycznymi w Polsce. Wystawiane prace są wykonane w różnych technikach artystycznych,takich jak malarstwo, rzeźba, tkanina, sztuka obiektu, grafika, rysunek.
 
🙂

Obok stoi Pałac Młodziejowskiego. Mieści się w nim jakiś odłam ‘brukselskiej agentury’, widać że pieniądze na remont sie znalazły. Ciekawe tylko kto za ten remont zapłacił, UE czy warszawscy podatnicy?

zdjecia w większej rozdzielczosci dostępne są tu:   https://picasaweb.google.com/108998820029241593558/DwaPaAce#

Inne zapisy autora:

0

Avatar
John May

Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart Polak, Wegier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki // Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.

133 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758