Media Watch i recenzje
Like

Gadający Grzyb kłamie

25/09/2013
655 Wyświetlenia
16 Komentarze
6 minut czytania
Gadający Grzyb kłamie

Gadający Grzyb na swoim blogu popełnił był kłamliwy paszkwil, oskarżający Łażącego Łazarza o złodziejstwo. Rzecz jasna gówno tak naprawdę w temacie wie, a oparł się na tekstach innych oraz tzw. „chłopskim rozumie”.

0


 

 

Nie dodam, że na zdrowym, bo to akurat w przypadku tego konkretnego posta Gadającego Grzyba jest mocno wątpliwe.

 

Pisze Grzyb mianowicie:

Jak wiadomo, efektem konfliktu na linii Łazarz – Opara było powstanie witryny 3obieg.pl. I właśnie na ten portal zostały przeniesione profile wraz z całym dorobkiem nowoekranowych blogerów. Mam pytanie do osób, które, jak niżej podpisany, zamieszczały swojego czasu swoje wpisy na „Nowym Ekranie”: czy ktokolwiek z Was był poinformowany, że cały jego profil wraz z notkami został „sklonowany” na nowym portalu Tomasza Parola? Proszę spróbować zalogować się na 3obiegu parametrami (login i hasło) z „Nowego Ekranu” – ujrzycie wszystkie swoje notki. Moje 28 notek, które zamieściłem do czasu porzucenia „NE” (01.02.2011 – 11.05.2013) było tam w pełnej okazałości.

 

Z pozoru pretensje wydaja się uzasadnione. Ale tylko z pozoru. Bo sedno problemu polega na tym, że Gadający Grzyb ZALOGOWAŁ SIĘ, czyli automatycznie wyraził zgodę na regulamin Trzeciego Obiegu, i POTEM uzyskał dostęp do własnych notek. Z własnego konta po zaakceptowaniu regulaminu w formie zalogowania się (korzystasz z serwisu, znaczy akceptujesz regulamin – zasada oczywista i powszechnie stosowana w Necie).

 

Czy Gadający Grzyb może udowodnić, że Trzeci Obieg wykorzystywał Notki bez jego zgody w jakiejkolwiek formie? Nie. Notki pojawiły się na jego koncie po zalogowaniu się, znaczy po wyrażeniu zgody na warunki serwisu. Co za tym idzie – Gadający Grzyb BEZCZELENIE ŁŻE W ŻYWE OCZY pisząc:

 

Nigdy nie wyrażałem zgody na skopiowanie mojego profilu i bloga z Nowego Ekranu.

 

Ależ wyraziłeś, KŁAMCO, zgodę. W chwili zalogowania się na konto. Trzeba było do cholery przeczytać Regulamin zanim się zalogowałeś. Nie przeczytałeś, sam jesteś sobie winien. Więc z łaski swojej przestań oczerniać Trzeci Obieg i ŁŁ, że coś się na portalu pojawiło bez twojej zgody. To jest przestępstwo z art. 212 Kodeksu Karnego.

 

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Sam sobie, Gadający Grzybie, jesteś winien tego, że podstawowych kwestii nie rozumiesz.

 

Dla uzupełnienia przestrzegę jeszcze rozmaitych „życzliwych”, propagujących złośliwie spreparowane linki do witryny 3obieg.pl wyświetlające różne normalnie niedostępne informacje. One nie tylko niczego nie udowadniają, ale mogą stać się podstawą procesu sądowego. Jest to bowiem przestępstwo z art. 261 Kodeksu Karnego. Dane o kontach i postach są informacją nie przeznaczoną dla postronnego internauty, stąd propagowanie takich linków JEST KARALNE. Proszę się nie zdziwić, jeśli wylądujecie za to w sądzie.

 

Poza tym abstrahując już od istoty sprawy – za każdym razem gdy widzę kolejnego sukinsyna pokrywającego podłą chęć odwetu umoralniającymi bredniami o prawach autorskich, nóż mi się w kieszeni otwiera. Reakcje w stylu tej Gadającego Grzyba są najlepszym argumentem przeciwko prawom autorskim. Bo czy ktoś na notkach Grzyba zarabiał? Nie. Czy ktoś je publikował bez jego zgody? Nie. Czy Grzyb poniósł jakieś policzalne straty? Absolutnie nie. Złamane prawa autorskie? Gdzie niby, do cholery?!

 

Od dawna twierdzę, że mówienie o łamaniu praw autorskich w sytuacji, gdy nikt nie poniósł realnych szkód jest co najmniej kretyńskie.

 

No ale Grzyb chce dowalić Łazarzowi i zauważył pod ręką pałkę z napisem „prawa autorskie”. Umknęło mu tylko, jak nisko się tym samym stoczył. Dokładnie na tej samej zasadzie prawa autorskie wykorzystują ZAIKS i RIAA. Nikt nie jest poszkodowany, nikt nie zarabia pieniędzy kosztem autorów (przynajmniej nie w przypadkach najczęściej krytykowanych przez RIAA) – no ale jakimś cudem właściciel praw jest potwornie pokrzywdzony, pomimo że realnie nie stracił ani grosza.

 

Wstyd, Gadający Grzybie. Naprawdę wstyd. Nie podejrzewałbym, że jesteś aż takim moralnym zerem.

Inne zapisy autora:

0

rip LunarBird CLH
rip LunarBird CLH https://web.facebook.com/riplunarbirdclh

Katolik, socjalchadek, republikanin i doswiadczony internauta. Notki sa na licencji http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

97 publikacje
96 komentarze
 

 1. Avatar dr Kidler

  Ale dzięki temu nieznany nikomu szerzej “blagier” GG stał się choć na chwilę sławny. I tylko o to chodzi w całym tym zamieszaniu.

  0
 2. Avatar Gadający Grzyb

  Proszę o podanie konkretnych zapisów Regulaminu które mówią, że zalogowanie się oznacza zgodę na poczynania opisane przeze mnie w tekście.

  Póki co bowiem regulamin 3obiegu stanowi:

  “II. Rejestracja konta/dane osobowe

  Prowadzenie Bloga w 3obieg.pl jest możliwe wyłącznie po założeniu Konta Użytkownika przez Autora. (…)”

  Otóż ja NIE ZAKŁADAŁEM konta na 3obiegu. Moje konto zostało przeniesione wraz z profilem, notkami i parametrami logowania hurtem z “Nowego Ekranu” bez mojej wiedzy i zgody – widzisz różnicę, manipulatorze?

  O tym procederze dowiedziałem się niedawno i faktycznie, ku mojemu zdumieniu okazało się, że mogę wejść na 3obieg używając starego loginu i hasła z “Nowego Ekranu”. Wczoraj skasowałem wszystkie moje notki, które tu zostały “sklonowane” i wystosowałem przez formularz kontaktowy żądanie skasowania “mojego” konta na 3obiegu.

  A sądami nie strasz, bo jeśli ktoś tu może pozywać to ja, a nie mnie.

  GG

  0
  • Twojego konta nie było na liście użytkowników do chwili twojego zalogowania się – a więc logując się na nie jak najbardziej ZAŁOŻYŁEŚ KONTO. Założyłeś je w chwili zalogowania się na nie.

   Łazarz UPRZEDZAŁ, że zalogowanie się skutkuje odzyskaniem notek z NE.

   https://3obieg.pl/brudna-gra-domena
   “przypominam blogerom NE, że w panelu logowania jest ścieżka odzyskania/agregacji swoich dawnych notek. Osoby tym nie zainteresowane po prostu niech się nie logują, albo zgłoszą do redakcji żądanie likwidacji danych pozwalających systemowi na odzyskanie konta przez blogera.”

   Twoja wina, że jak kretyn posłuchałeś panikarzy zamiast najpierw poczytać jakie są fakty.

   0
   • Avatar Gadający Grzyb

    Kpisz, czy o drogę pytasz?
    Nie ma obowiązku zapoznawać się z tekstami ŁŁ. Wiążącym punktem odniesienia jest regulamin portalu, a w nim nie ma ani słowa o “ścieżce agregacji”. Nie prosiłem ŁŁ o taką “przysługę”. Ta “ścieżka odzyskania/agregacji” to nic innego jak usiłowanie sztucznego nabicia “contentu” portalu bez pytania o zgodę zainteresowanych. i takie właśnie są fakty.

    GG

    0
    • Nie odwracaj kota ogonem i nie próbuj zmieniać tematu. Twierdziłeś, że nie zakładałeś konta – okazało się, że to kłamstwo. Przeproś Łazarza KŁAMCO. Dalsza dyskusja może mieć miejsce PO TYM JAK PRZEPROSISZ I SPROSTUJESZ KŁAMSTWA.
     .
     Co do odzyskanych notek to po jaką cholerę logowałeś się danymi z NE? Tak dla jaj? Czego się spodziewałeś LOGUJĄC SIĘ DANYMI Z NOWEGO EKRANU, założenia zupełnie nowego konta? Pierdolisz takie smuty że przykro czytać. Zero logiki.
     .
     Co do twojego pieprzenia jakobyś nie miał obowiązku czytać postów Łażącego Łazarza to nie wiem, straciłeś rozum już kompletnie czy co? Nie masz obowiązku czytać tego co pisze REDAKTOR NACZELNY I ADMINISTRATOR TEGO PORTALU? Umiesz ty myśleć w ogóle czy wyłączyłeś logikę by mieć więcej powodów dopieprzania Łazarzowi?

     Oddychać też nie będziesz jak ci nie napiszą w Regulaminie, że musisz? O_o

     0
     • Avatar Gadający Grzyb

      Inwektywy, inwektywy…

      A tymczasem – wciąż nie zlikwidowano mojego konta na 3obiegu., pomimo mojego wyraźnego żądania wystosowanego przez formularz kontaktowy.

      I to tyle.

      GG

      0
     • @ Gadający Grzyb
      .
      Nie trzymasz się kompletnie logiki powszechnie przyjętej w przypadku Regulaminów w serwisach internetowych i dziwi cię, że ktoś to uważa za debilizm? Trzeci Obieg nic tu nie wynalazł.
      .
      Co do skasowania twojego konta to w Regulaminie pisze tylko, że zostanie skasowane. Nie pisze w jakim terminie. Prawo też tego nie precyzuje o ile mi wiadomo.
      .
      I tak dla twojej wiadomości – są serwisy internetowe KTÓRE W OGÓLE NIE KASUJĄ KONT, NAWET JEŚLI TEGO ZAŻĄDASZ. Możesz taki podać do sądu, tyle że wyrok będziesz miał po roku albo i lepiej i to jeszcze pod warunkiem, że cię będzie na to stać. A ty zamiast się cieszyć, że Trzeci Obieg nie stosuje takich wybiegów – szukasz na siłę przestępstw tam, gdzie ich nie ma.

      0
    • To trzeba było się nie logować, albo nie odzyskiwać tekstów, a jak się zalogowałeś to działasz wg regulaminu. A jakbyś czytał regulamin ze zrozumieniem to wiedziałbyś też, że wystarczy zgłosić oficjalnie chęć likwidacji konta i masz zgłoszone.
     Moim zdaniem więc nie tylko jesteś oszczercą ale też wszystko wskazuje na idiotę. No może marketingowiec po prostu. Bez odbioru.

     0
     • Avatar Gadający Grzyb

      W kulki sobie lecisz?

      Okazuje się, że samo zalogowanie parametrami z “NE” skutkuje “przywołaniem-agregacją” na ten portal całego profilu z notkami. Pytałeś się kogokolwiek, czy sobie tego życzy? Ostrzeżenie przed czymś takim powinno wisieć WYPISANE WOŁAMI NA SG

      Jesteś kłamcą, złodziejem i manipulatorem, Łazarzu. I pomyśleć, że przyjęliśmy Cię na Niepoprawnych, gdy montowałeś Nowy Ekran… Cóż – miękkie serce, twarda d…

      0
     • @Gadający Grzyb
      .
      Skoro logujesz się z parametrami z NE to dajesz tym samym systemowi wyraźny sygnał, że chcesz odzyskać konto z NE. To jest jasne, logiczne i nie ma tu czego wyjaśniać. Ty natomiast WYŁĄCZYŁEŚ LOGICZNE MYŚLENIE i włączyłeś panikarstwo bo jakiś debil krzyczał, że Łazarz kradnie twoje cenne notki. I zamiast zapytać Łazarza jako REDAKTORA NACZELNEGO czyli osoby jak by nie patrzeć najlepiej zorientowanej albo zamiast zwyczajnie przejrzeć jego notki – ty posłuchałeś i OLAŁEŚ LOGICZNE MYŚLENIE.
      .
      Tobie nawet przez myśl nie przeszło, że może być inne wyjaśnienie niż “Łazarz kradnie” bo ty jesteś zatwardziałym pisowskim fanatykiem i dla szlachetnej sprawy dopierdolenia Łazarzowi z chęcią zwąchasz się nawet z agentem i złodziejem Oparą.
      .
      Masz pretensje do admina portalu, że ci nie napisał WIELKIMI LITERAMI i nie podsunął pod ślepia. A gdyby nawet podsunął, skarżyłbyś się, że chcesz bliżej bo niedowidzisz. Nawet ci do tego pustego łba nie przyjdzie, że na większości portali administratorzy nic nigdzie wielkimi literami nie piszą i jak tobie się to nie spodoba, że klarownej informacji o czymś nie ma to odpisują “nie podoba się to idź gdzie indziej”. Dosłownie!

      0
 3. Avatar kanton

  Widać że ktoś tu kręci. Wydaje mi się, że bez zgody autora tekstów, nie można nic robić z jego tekstami.
  Bo w końcu to jest jego własność. :-).

  0
  • @kanton

   Regulamin jasno stanowi, że zakładając konto zgadzasz się na warunki Regulaminu. Założenie konta to z definicji dowolna czynność skutkiem której konto pojawia się w systemie. Regulamin nie mówi o zgodzie skutkiem ZAREJESTROWANIA SIĘ, a skutkiem “założenia konta”. To może nastąpić w wyniku rejestracji, ale może też nastąpić po zalogowaniu się.

   Jeśli jakiś debil nie zgadza się Regulaminem, a mimo to się bezczelnie próbuje zalogować na konto i w wyniku tego konto zostaje założone to przepraszam, czy to wina serwisu? Jaki jest sens próby zalogowania się na serwis gdzie nie akceptujesz Regulaminu?

   0
 4. @Gadający Grzy6b

  “A sądami nie strasz, bo jeśli ktoś tu może pozywać to ja, a nie mnie.”

  Powyzywać możesz co najwyżej, a nie pozywać.

  0
 5. A “moje” konto wciąż nie usunięte…

  0
 6. Avatar Gadający Grzyb

  Dlaczego tak głupio kłamiesz? Cały czas mogę zalogować się na “swoje” konto parametrami z NE – A TO ZNACZY, ŻE MOJE KONTO NA 3OBIEGU NIE ZOSTAŁO USUNIĘTE MIMO MOJEGO WYRAŹNEGO ŻĄDANIA!

  gg

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816