Artykuły redakcyjne
Like

Funkcjonowanie w Polsce rosyjskiej agentury wpływu

11/08/2014
2643 Wyświetlenia
80 Komentarze
1 minut czytania
Funkcjonowanie w Polsce rosyjskiej agentury wpływu

Działalność Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Rosyjskiej, które ubolewa nad zniszczeniem warszawskiego pomnika Braterstwa Broni Polsko-Sowieckiej, jest świadectwem funkcjonowania w Polsce rosyjskiej agentury wpływu. Niestety, nie jest to jedyny przejaw obecności rosyjskich oddziaływań w naszym społeczeństwie.

Wystarczy spojrzeć na informacyjne portale internetowe i zwrócić szczególną uwagę na wiadomości o przebiegu konfliktu na wschodniej Ukrainie. Pod tymi artykułami jest cała masa wpisów o charakterze brutalnie wręcz prorosyjskim. W związku z tym można snuć domysły, że Rosja ma specjalną agenturę, która zajmuje się kształtowaniem nieskalanego wizerunku Federacji Rosyjskiej. Tak dzieje się nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

0


putin-stalin-lenin

Funkcjonowanie w Polsce rosyjskiej agentury wpływu

* * * * *

Kto promuje Rosję?

Zdarzają się przypadki osób związanych z poprzednim systemem komunistycznym w Polsce, które pochwalają prosowieckie pomniki, jednak większość społeczeństwa jest za tym, żeby te monumenty usunąć. Za ich zlikwidowaniem przemawia fakt, że tak naprawdę są one świadectwem okupacji i zależności. Przypomnę, że Armia Sowiecka wcale nie była naszym wyzwolicielem, ale siłą, która narzuciła nam ponowną okupację. Dzięki niej jedna okupacja zamieniła się w drugą – to cała jej zasługa.

Według mnie, aby zapobiec oddziaływaniu rosyjskich agentur wpływu, należy uaktywnić polskie służby specjalne. Jeżeli rzeczywiście działalność prorosyjskich grup czy ludzi wypowiadających się na internetowych forach jest inspirowana ze wschodu, to ich aktywność niezwłocznie powinna stać się przedmiotem zainteresowania służb specjalnych.

Prof. dr hab. Wojciech Polak

Autor jest historykiem, nauczycielem akademickim na UMK i w WSKSiM w Toruniu.

NaszDziennik.pl

Cytowane za: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/90745,kto-promuje-rosje.html

[Tytuł bloga mój – Andy]

Inne zapisy autora:

0

Andy-aandy
Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

 1. Rosyjska agentura wpływu uaktywnia się w sprawie sowieckich pomników.

  Jedna z takich grup – Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Rosyjskiej – domagała się wręcz od sądu informacji, z jakich środowisk pochodzą osoby, które „sprofanowały” warszawski pomnik Braterstwa Broni Polsko-Sowieckiej.

  W sprawie oblania farbą stołecznego pomnika „Czterech Śpiących” Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Rosyjskiej uaktywniło się bardzo szybko, występując w styczniu 2012 r. do sądu z pytaniem, kiedy rozpoczyna się proces, trwający do dzisiaj. I z jakich środowisk pochodzą oskarżeni.

  „Z jakich środowisk rodzinnych i organizacyjnych pochodzą sprawcy profanacji pomnika Braterstwa Broni, zatrzymani na gorącym uczynku przez policjantów z Pragi Północ?” – pyta pełnomocnik Stowarzyszenia Zbigniew Kornell.

  Sąd Rejonowy Warszawa-Praga Północ odmówił odpowiedzi, stwierdzając, że „brak jest podstaw prawnych do udzielenia informacji odnośnie osób oskarżonych”.

  Niezrażony tym pełnomocnik skierował wniosek o umożliwienie udziału w procesie jako przedstawiciel społeczny, uzasadniając to tym, iż wymaga tego „ważny interes państwowy dla dobra dobrych relacji polsko-rosyjskich”, a statut organizacji przewiduje „przyjaźń z państwem rosyjskim w każdej możliwej dziedzinie”. Sąd miał rozpoznać ten wniosek na pierwszej rozprawie, ale nikt ze Stowarzyszenia się nie stawił.

  – Pojawiła się w aktach sprawy informacja o tym towarzystwie broniącym idei tego monumentu, natomiast ich w procesie nie ma, nie uzyskało statusu procesowego – mówi mec. Krzysztof Wąsowski, obrońca jednego z oskarżonych.

  Jednak na pisma Stowarzyszenia zdążył się powołać prokurator, wskazując, że są w społeczeństwie grupy, które opowiadają się za dalszym istnieniem tego typu pomników.
  (…)
  – Z przestrzeni publicznej powinny zniknąć pomniki sławiące Armię Czerwoną, która nam wcale wolności nie przyniosła. Jeśli oni bronią pomników, to znaczy, że bronią pamięci armii, która rozszerzała Imperium Zła, jak to słusznie nazwał Ronald Reagan i na pewno z polskim patriotyzmem nie mają wiele wspólnego – podkreśla Sellin.

  W procesie przed warszawskim sądem Daniel L. i Wojciech B. są oskarżeni o zdewastowanie pomnika Braterstwa Broni i pomnika Armii Czerwonej z parku Skaryszewskiego. Według jednego z obrońców, proces jest niepotrzebny.

  – Ten proces to kolejna strata pieniędzy polskiego podatnika, prowadzenie tego typu spraw, które już na poziomie prokuratury powinny być dawno prawidłowo rozstrzygnięte – podkreśla Wąsowski

  Zenon Baranowski

  Cytat za: http://naszdziennik.pl/polska-kraj/90629,pomnikowa-agentura.html

  0
 2. Wyraźnie widać jak postępuje pauperyzacja środowiska ludzi z tytułami naukawymi.
  Dawniej tytuł naukowy był symbolem rozumu, rozsądku a nawet moralności.
  Dziś tytuły rozdaje się za zasługi. Dostaje się je nawet w dziedzinie zabobonu. Jak widać z treści wpisu, nawet osoba o wybitnie uproszczonym myśleniu i nadzwyczaj wąskich horyzontach, może taki tytuł otrzymać.

  0
  • Komentarz tow. W.W czyli sowiecko-rosyjskiego miłośnika prymitywnej propagandy dla debili — to jest dokładnie to o czym pisze prof. dr hab. Wojciech Polak.

   Bo tylko dla postbolszewickiego politruka opłacanego przez rosyjską agenturę tow. płk. Putina z KGB — wybitny i wierzący w Boga polski naukowiec może być “osobą o wybitnie uproszczonym myśleniu”…

   Trzymaj tak dalej politruku…

   Będziemy się dobrze bawić takimi prrrrymitywnymi odzywkami rosyjskiej agentury — jak jednak z powyższego wynika — złożonej z ograniczonych bęcwałów.

   0
   • ” wybitny i wierzący w Boga polski naukowiec może być “osobą o wybitnie uproszczonym myśleniu””
    .
    “Każdy myślący człowiek jest ateistą” – E.Hemingway
    .
    Użycie zaś inwektyw, to przyznanie się do przegranej.
    .
    Pozdrawiam. 🙂

    0
  • Avatar Alicja Piwna Droga

   4 lutego na spotkanie z prezydentem Bronisławem Komorowskim i prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz szef prezydenckiej kancelarii Jacek Michałowski zaprosił sygnatariuszy październikowego listu w sprawie budowy pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej.
   O zaproszeniu poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta.
   Na początku października do kancelarii Bronisława Komorowskiego wpłynął list części rodzin w sprawie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Grupa rodzin kilkudziesięciu ofiar katastrofy podkreśliła w liście, że zależy im na tym, by znaleźć takie miejsce i taką formę upamiętnienia w centrum stolicy, gdzie wszyscy będą mogli spokojnie wspomnieć najbliższych.
   W liście – informowała prezydencka kancelaria – rodziny ofiar podkreśliły, że ich bliscy „zasługują na godne upamiętnienie”. Pod listem podpisało się ok. 30 przedstawicieli rodzin ofiar katastrofy, m.in. Karolina Kaczorowska – wdowa po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim, Izabella Sariusz-Skąpska, córka Andrzeja Sariusz-Skąpskiego, prezesa Federacji Rodzin Katyńskich i Jolanta Przewoźnik, wdowa po Andrzeju Przewoźniku, sekretarzu Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
   Komorowski spotkał się już w październiku z przedstawicielami rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

   0
 3. nie zajmuj sie detalistami putina zajmji sie hurtownikami w rodzaju kurdupla,gadajacej grydki w muszce czy rydzyka.

  0
  • Avatar Franciszek Łukasz Baranowski

   Antoni Macierewicz oświadczył w Sejmie, że “Smoleńsk to było gorzej niż zbrodnia”. – Dzisiaj w jednym z mediów trafnie powiedziano, że Smoleńsk to było gorzej niż zbrodnia. To trafne sformułowanie. Rzeczywiście, gorzej niż zbrodnia – oznajmił poseł. Na stole, przy którym zasiadł Macierewicz, stoi gipsowe popiersie Anny Walentynowicz.

   W 4. rocznicę katastrofy smoleńskiej odbywa się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., któremu przewodniczy Antoni Macierewicz. Rozpoczynając spotkanie, Macierewicz otwarcie nazwał katastrofę “zbrodnią smoleńską” oraz skrytykował działania rządu Donalda Tuska.

   – Nie zdarzyło się dotąd w historii świata, by tyle wysiłku jakikolwiek rząd i jakakolwiek prokuratura włożyły w to, żeby nie dojść do prawdy.Tyle wysiłku jakiekolwiek media na świecie, w jakimkolwiek kraju, w którym zginął prezydent i elita, włożyły w to, żeby atakować rodziny, tych, którzy polegli, tych, którzy do prawdy usiłują dojść – powiedział Macierewicz.

   0
 4. Avatar kanton

  napisz coś ciekawego Lustrator.

  0
  • a po co?Ciekawiej sie jus nie da.

   0
  • Avatar Witold lustratora

   Macierewicz odpowiada Schetynie: Niech udowodni swoją dobrą wolę w działaniu – niezalezna.pl
   foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
   Byliśmy naiwni wobec Rosji, a oddanie śledztwa było błędem – przyznał dzisiaj Grzegorz Schetyna. – Niech wyciągnie z tego wnioski i przyłączy się do wniosku o śledztwo międzynarodowe ws. smoleńskiej. Nigdy nie będzie lepszej koniunktury na to, by je przeprowadzić, jak teraz. Zachód jest na to gotowy – mówi portalowi niezalezna.pl Antoni Macierewicz. Z przewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn tragedii z 10 kwietnia 2010 r. rozmawia Samuel Pereira.

   Nie jest łatwo prowadzić postępowania robiąc to równolegle i tak naprawdę oddzielnie – powiedział Grzegorz Schetyna. Szef polskie dyplomacji przyznał, że oddanie Rosji śledztwa smoleńskiego i głosowanie w Sejmie przeciwko jego przekazaniu naszej prokuraturze było błędem. Polityk PO przyznaje, że zawierzenie Rosji po tragedii z 10 kwietnia 2010 r. było naiwnością i ubolewa na „brak responsu” i współpracy ze strony rosyjskiej, „bo akurat taka sprawa powinna łączyć, a nie w taki sposób dzielić”. Antoni Macierewicz komentując tę deklarację oczekuje, że minister Schetyna potwierdzi dobrą wolę w konkretnych działaniach.

   ROZMOWA Z ANTONIM MACIEREWICZEM:

   Jak pan ocenia deklarację ministra Grzegorza Schetyny? Czuje Pan satysfakcję, gdy szef MSZ de facto przyznaje panu rację?
   Uczucia, satysfakcja – nie myślę w takich kategoriach. Dopóki nie zobaczę działań, nie widzę podstaw by sądzić, że mamy do czynienia z rzeczywistą zmianą. Gdy Schetyna mówi, że „wydawało się, że ta wybrana droga doprowadzi do jak najszybszych wyjaśnień” – to jest to jego ocena przeszłości. Ocena działań Platformy w tej sprawie została wystawiona przez społeczeństwo już dawno. Minister Schetyna może w tej sprawie co najwyżej przepraszać i wyciągnąć wnioski zarówno wobec siebie, jak i tych, którzy są za to odpowiedzialni.

   Jaki wnioski?
   Wniosek jest jeden: podanie się do dymisji. Mnie interesuje przede wszystkim przyszłość, a nie przeszłość. Jeżeli pan Schetyna i słusznie mówi, że błędem było nie podjęcie międzynarodowego śledztwa, to przypomnijmy, że 13 kwietnia 2010 r. w Moskwie, podczas posiedzenia rosyjskiego komitetu badania katastrofy pani Tatiana Anodina bardzo wyraźnie poinformowała, że zgłosili się do pomocy przedstawiciele śledczych organów Unii Europejskiej i innych państw europejskich, czyli NATO. Wtedy to właśnie niechęć rządu Donalda Tuska zdecydowała, że ta możliwość nie została zrealizowana. Rosjanie, zapewne licząc na taką właśnie reakcję, mieli obowiązek o tym poinformować. Po odrzuceniu tych wniosków przez polski rząd – mieli wolne ręce do dalszych działań.

   Temat międzynarodowego śledztwa od tego czasu wielokrotnie pojawiał się w przestrzeni publicznej.
   Prezydent Komorowski odpowiadając na apele o międzynarodowe śledztwo, cynicznie tłumaczył, że nie ma takiej potrzeby, bo przecież już mamy śledztwo rosyjskie, śledztwo polskie i jest śledztwo międzynarodowe, mianowicie komitetu pani Anodiny, który ma w nazwie „międzynarodowy”. Od 2010 r. mamy do czynienia z ewidentnym, cynicznym uniemożliwieniem przez Bronisława Komorowskiego i rząd PO-PSL, z którym Grzegorz Schetyna się identyfikuje.

   CZYTAJ WIĘCEJ: Rosja odrzuca propozycję pomocy UE przy badaniu katastrofy, Kopacz dziękuje. ZOBACZ NAGRANIE

   Mówiąc o spotkaniu z 13 kwietnia 2010 r., ma Pan na myśli posiedzenie przedstawicieli polskiego i rosyjskiego rządu w Moskwie?
   Tak. Szefem delegacji była obecna premier i ówczesna minister zdrowia Ewa Kopacz, wiceminister spraw zagranicznych Jacek Najder, przedstawiciel prokuratorów Krzysztof Parulski, akredytowany polskiego rządu przy MAK Edmund Klich, ambasador Polski w Rosji Jerzy Bahr i szef kancelarii premiera Donalda Tuska Tomasz Arabski. To ich dzisiaj wskazuje jako winnych Grzegorz Schetyna, bo wtedy spoczywał na nich obowiązek, by na propozycję gen. Anodiny odpowiedzieć: Tak, my chcemy żeby ci ludzie wzięli udział w tym badaniu. Później, kiedy setki tysięcy Polaków zebrali podpisy pod projektem żądającym międzynarodowego śledztwa należało to poprzeć, a nie blokować. Problem w tym, że to właśnie Grzegorz Schetyna i jego resort po dziś blokują międzynarodowe śledztwo.

   Przecież Schetyna jest ministrem spraw zagranicznych od września 2014 r.
   W Radzie Europy złożony jest wniosek i wyznaczony sprawozdawca w tej sprawie. Platforma Obywatelska miesiąc temu głosowała przeciwko temu miesiąc temu, na polecenie nikogo innego jak właśnie aktualnego szefa MSZ. To samo dzieje się w Parlamencie Europejskim. Dwa tygodnie temu pojawiła się ta kwestia w głosowaniu nad rezolucją nt. niezależnego międzynarodowego śledztwa ws. zabójstwa lidera rosyjskiej opozycji Borysa Niemcowa. Najpierw Platforma Obywatelska najpierw zgodziła się na zapis o międzynarodowym śledztwie ws. smoleńskiej, a później w trakcie głosowania wykreśliła to. Trudno mi uwierzyć, że nie odbyło się to na żądanie ministra spraw zagranicznych, który przecież czuwa nad działaniami swoich posłów w PE. Podobnie dzieje się w Kongresie Stanów Zjednoczonych, gdzie kongresmeni, senatorzy z którymi o tym rozmawiam – później dostają uwagi od konsulów i ambasadorów, żeby się nimi nie zajmować.

   CZYTAJ WIĘCEJ: „Bezpieczeństwo”? Jak Kaczyński ostrzegał przed Rosją – drwili. ZOBACZ MATERIAŁ TVP

   Może jednak taka deklaracja Schetyny doprowadzi do zmiany również w sferze konkretnych działań?
   Niech pan Schetyna wyciągnie z tego wnioski i przyłączy się do wniosku o śledztwo międzynarodowe. Nigdy nie będzie lepszej koniunktury na to, by je przeprowadzić, jak teraz. Obawiam się jednak, że mamy do czynienia z cynicznymi działaniami, które mają na celu opóźnić, zmniejszyć oburzenie społeczne, przeczekać. Ludzie zdają sobie sprawę, że teraz można to międzynarodowe śledztwo przeprowadzić, że teraz Zachód jest na to gotowy, a w Niemczech ukazują się książki międzynarodowych autorów o międzynarodowym znaczeniu, ujawniające skalę problemu i dramatu, z którym mamy do czynienia. Niech Schetyna udowodni, że mówi prawdę, a nie tylko gra na opóźnienie. Ta metoda, która polega na tym, że gdy jest duże oburzenie społeczne, pozornie zgadzamy się, żeby przeciągnąć sprawę do momentu, gdy przycichnie że tak powiem pierwsze polskie oburzenie. Donald Tusk w styczniu 2011 r., po ukazaniu się raportu MAK też mówił że będzie interwencja międzynarodowa, że zwróci się do ICAO. Kiedy było oburzenie – Tusk tak samo się zachowywał jak dziś Schetyna, tylko po to, by od sprawy uciec, zmniejszając nacisk społeczny. Dziś ci, którzy bronią się przed międzynarodowym śledztwem ws. smoleńskiej – bronią Władimira Putina.

   0
 5. Avatar zbyszeki77

  Twoje widzenie świata nazwalbym uproszczonym, Bardzo uproszczonym , powiedzmy to wreszcie dokladnie , widzeniem przez kabotyna. Czy nie przyszło ci do głowy ze Polak zaczyna widzieć to co sie wokoł dzieje wlaściwie i krytycznie . Ze nie ulega już presji polskojezycznych żydomediow i myśli sam. A osobiście sądze ze agentem wpływy jesteś ty i to wybitnie antypolskim.

  0
  • “zbyszeki77” — czyli kolejny zsowietyzoweany, albo zrusyfikowany kretyn.
   .
   I kolejny dowód na to, że prof. dr hab. Wojciech Polak ma całkowitą rację pisząc o rosyjskiej agenturze w sieci!

   0
  • Avatar Alina Kaczyńska

   Rosyjscy kontrolerzy ruchu lotniczego podczas katastrofy z udziałem byłego polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego działali poprawnie – podali rosyjscy prokuratorzy. Jest to odpowiedź na i tak łagodne zarzuty polskich śledczych sformułowane w piątek przez Naczelną Prokuraturę Wojskową.

   To bylo do przewidzenia. Rosyjski Komitet Śledczy kategorycznie odrzucił oskarżenia Warszawy kierowane pod adresem rosyjskich kontrolerów ruchu lotniczego, którzy pełnili dyżur 10 kwietnia 2010 r. – Komitet Śledczy kontynuuje śledztwo karne w sprawie tej katastrofy. Uzyskane wyniki wskazują, że obecnie nie ma naruszeń w działaniach grupy kontroli lotów – powiedział rzecznik komitetu śledczego Władimir Markin cytowany przez rbth.co.uk.

   – Kontrolerzy działali w ścisłej zgodzie z międzynarodowymi standardami. Transkrypcje poleceń wydawanych ze stacji kontroli lotu od dawna są publicznie dostępne oraz w pełni odzwierciedlają ostrzeżenia podane załodze, że nie ma odpowiednich warunków do przyjęcia samolotu. (…) Wszystkie te ostrzeżenia były absolutnie ignorowane przez załogę, która zgodnie z międzynarodowymi przepisami dotyczącymi lotnictwa cywilnego, ponosi pełną odpowiedzialność za realizację lotu i za podejmowanie decyzji w sprawie lądowania samolotu – twierdzi Markin.

   Przypomnijmy: naprowadzaniem samolotu na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj zajmowało się czterech oficerów rosyjskiej armii: płk gwardii Nikołaj Krasnokucki (zastępca dowódcy 6955 Mginskiej Bazy Lotniczej w bazie lotniczej Twer-Migałowo), ppłk Paweł Plusnin (kierownik lotów), mjr Wiktor Ryżenko (kierownik strefy lądowania, obsługujący radar) i mjr W. W. Łubancew (pomocnik kierownika lotów). Płk Krasnokucki, ppłk Plusnin i mjr Ryżenko przebywali na bliższym startowym punkcie dowodzenia (o kryptonimie “Korsarz”), a mjr Łubancew na dalszym startowym punkcie dowodzenia. W trakcie lotu polskiego Tu-154 ppłk Plusnin prowadził konsultacje telefoniczne z dyżurnym operacyjnym Sztabu Kierowania Lotnictwem Wojskowo-Transportowym Sił Powietrznych Federacji Rosyjskiej w Moskwie, mającym hasło wywoławcze “Logika”1, a płk Krasnokucki z dowództwem w Twerze oraz dowództwem wojsk lotniczych w Moskwie. W wyniku tych rozmów lotniska w Smoleńsku nie zamknięto.

   To płk Krasnokucki nakazał sprowadzić samolot do wysokości 100 m (lub nawet do 50 m, choć polscy piloci i tak próbowali poderwać samolot na 100 m) i wydał decyzję zezwalającą na próbne podejście do lądowania. Zrobił to po rozmowie z niejakim gen. Benediktowem, którego nazwisko raz – najwyraźniej przez pomyłkę – pada na nagraniu z wieży lotów. Wcześniej pracownicy wieży smoleńskiej, zwłaszcza płk Krasnokucki, wyraźnie unikali wypowiadania tego nazwiska.

   Sylwetkę tajemniczego dowódcy, który nadzorował działania Krasnokutskiego, jako pierwsi opisali dziennikarze „Gazety Polskiej Codziennie” i anonimowi autorzy opracowania „Zbrodnia smoleńska. Anatomia zamachu”.

   Z danych, które udało się zebrać, wynika, że generał-major Władimir Benediktow (ur. 1963 r. w Niżnym Tagile na Uralu), posiadający specjalność wojskowego pilota-snajpera, należy do ścisłej grupy najwyższych dowódców sił zbrojnych. Od 2007 r. pełni funkcję zastępcy dowódcy i szefa sztabu dowództwa całego wojskowego lotnictwa transportowego Federacji Rosyjskiej. 7 stycznia 2013 r. Benediktow objął dowództwo wojskowego lotnictwa transportowego.

   „Towarzysz-generał” może pochwalić się imponującym doświadczeniem wojennym. Brał udział aż w trzech wojnach: w Afganistanie i w obu konfliktach czeczeńskich (w 1994 i 1999 r.). We wrześniu 2011 r. był zaś – jak informowała „Gazeta Polska Codziennie” – „jednym z dowodzących wspólnymi międzynarodowymi manewrami Rosji, Kazachstanu, Tadżykistanu i Kirgizji pod kryptonimem «Centr-2011». Prowadzono je pod osobistym zwierzchnictwem prezydenta Miedwiediewa, z zaangażowaniem pełnego składu Sztabu Głównego Sił Zbrojnych i dowódców wszystkich rodzajów rosyjskiego wojska oraz ministrów obrony państw regionu. Benediktow kierował ćwiczeniami wojsk lotniczo-transportowych: Iły-76 zrzuciły desant 3000 żołnierzy sił specjalnych w różnych rejonach Rosji”.

   Według Antoniego Macierewicza, przewodniczącego sejmowego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej, łączenie się wieży w Smoleńsku z kimś tak ważnym jak Benediktow przemawia za hipotezą celowego doprowadzenia przez Rosjan do tragedii. Ale polska prokuratura w ogóle nie zajęła się rosyjskim generałem.

   0
 6. Avatar zbyszeki77

  Sądzilem ze trafilem na portal niezależny, mający jakiś potencjał informacyjny i intelektualny . Są takie, Wolna Polska, Neon 24..
  Tymczasem jeśli to jest artykuł redakcyjny, niezależny, to tylko od jakiejkolwiek refleksji i rozumu. Jeśli by was chcial dofinansowac Soros nie byłbym zdziwiony.
  Komentarze i artykuły na żałosnie niskim poziomie merytorycznym i intelektualnym .
  Im szybciej zniknie ten portal tym lepiej dla myslącej niezależnie wielkiej rzeszy Polaków .
  A do Andy -aandy . Masz ciężkie pióro i niewielką wiedzę . Ubliżasz rozmówcom bo brak ci jakichkolwiek argumentów . Twoja rusofobia jest kabaretowa i nie przemawia do nikogo jedynie śmieszy i zawstydza.
  Chwilę refleksji życzę!.

  0
  • zbolszewizowany politruku poczytaj sobie o rosyjskiej, a więc tym samym antypolskiej propagandzie na czymś zwanym ścierwoneonówką — czyli ostatnio Neon24…
   * * *

   Neonowe ścierwomedium
   .
   Czy można sobie wyobrazić, że ktoś przy zdrowych zmysłach w Polsce będzie popierał terrorystów i zwykłych bandytów mordujących ludność cywilną? Czy można sobie wyobrazić, że znajdą się tacy co będą zachwyceni imperializmem i faszystowską ideologią wrogiego nam państwa? Czy można przypuszczać, że wśród Polaków znajdą się tacy, którzy innym Polakom bedą życzyli jak najgorzej – łącznie z śmiercią? A jednak. Otóż w polskiej blogosferze jest takie miejsce, które ktoś kiedyś nazwał, że jest zaprzedane diabłu. Niewielki niszowy portalik o nazwie Neon24, ma na celu walkę z Polską, polskim Kościołem, polską racją stanu. Za pieniądze z zagranicy. To forpoczta ruskiej agentury wpływu w Polsce.
   .
   Kiedyś to był Nowy Ekran. Ponoć prawdziwie prawicowy i jedyny taki bez cenzury. Niestety sukces jakiego ojcem był ówczesny redaktor naczelny Tomek Parol był nie na rękę jego mocodawcom, którzy w upadku tego przedsięwzięcia upatrywali możliwość defraudacji milionów złotych. Ryszard Opara zapoczątkował więc jego pikowanie w dół i pożądaną niszowość. Niezależnych i znanych blogerów pozbyto się w trybie ekspresowym. Głównym cenzorem został Ruszkiewicz do spółki z Wojtasem (który po nocach kasował wpisy blogerów i szykował intrygi). Potem przemianowano go na Neon24. Na przełomie 2013/2014 portal został sprzedany “tajemniczej organizacji”.
   .
   Wilecki i chłopcy z WSI.
   .
   O tym kto zakładał oraz finansował ten postsowiecki agenturalny i już oficjalnie propagandowy prorosyjski załgany portal — mówi także gen. Marian Zacharski cytując w swojej książce “Rosyjska Ruletka” rozmowę z byłym szefem sowieckich Wojskowych Służb Informacyjnych w PRL-bis Konstantym Malejczykiem”:
   (…)
   “- Likwiduję teraz firmę, którą założyliśmy z Wileckim, Czempińskim i Oparą, żeby wypracować fundusze na kampanię prezydencką Wileckiego. Zatrudniłem się w innej firmie.”

   (…)
   Malejczyk jest wielokrotnie wymieniany w tzw. Raporcie Macierewicza, w kontekście działania na szkodę państwa polskiego oraz osobistego prowadzenia agentury w mediach.
   / Zob. “Rosyjska Ruletka”, wydawnictwo Zysk I S-ka, W-wa 2010, s. 598
   .
   Od samego początku było jasne kim jest osoba głównego udziałowca, niejakiego Opary oraz głównego ideologa gen. Wileckiego z jego drużyną z WSI, zorganizowaną w Pro-Milito, a dał temu wyraz ówczesny naczelny Łażący Łazarz, otwierając działalność na tromtadracką nutę inauguracyjnym wywiadem dziękczynnym z … Wileckim właśnie.
   / Zob.: http://dziennikarze.neon24.pl/post/579,general-wilecki-obecna-polska-armia-nie-potrafi-nawet-maszerowac
   .
   Dzisiaj wchodząc na Neon24 (co szczerze odradzam nie przyzwyczajonym do chamstwa i wyzwisk wrażliwym czytelnikom) możemy się przekonać, że rosyjska agentura robi wszystko, aby stosunki polsko-ukraińskie były jak najgorsze. Nierzadko u niektórych, którzy tam się produkują możemy dostrzeć efekt histerii. Histeria spowodowana zaślepieniem nienawiścią może utrudniać postrzeganie rzeczywistości i rodzić czyny, które bynajmniej nie likwidują jej źródła, lecz wzmagają dramatyczny bieg wypadków. To z pewnością tłumaczy oderwany od rzeczywistości pro-ruski bełkot.
   .
   Czas najwyższy zastanowić się nad rosyjskim dążeniem do skłócania Polaków z narodami trzech sąsiadujących byłych republik i chęcią wykorzystania w tym celu banderyzmu. Polacy mają dziś inną postawę niż ich dziadkowie. Dają się wodzić za nos nawet bez stosowania wobec nich bezpośredniego przymusu.
   .
   Ilustracją tego smutnego zjawiska jest reakcja na wybuch protestów na Majdanie. Strona rosyjska zaczęła z miejsca stosować dyskredytację przeciwnika, bezczelne ataki i brutalną prymitywną manipulację. Nigdy nie zdobyła się na spokojną polemikę na argumenty lub ocenę co jest faktem, co domysłem, a co myśleniem życzeniowym. Jaka jest więc możliwość znalezienia wspólnego mianownika? W tej sytuacji na razie chyba żadna i to dopiero jest klęska.
   .
   Ruchy komunistycznych narodowców z oparowego ścieku z definicji są antypolskie, każdy kto twierdzi inaczej jest kłamcą lub głupcem. Ci, którzy głoszą, że są przede wszystkim anty-żydowskie i anty-amerykańskie, chcą po prostu odwrócić uwagę od ich antypolskości. W pewnym sensie to syndrom wybierania mniejszego zła w stylu znienawidzonego generała, choć faktycznie niczym się od niego nie różnią. On usprawiedliwiał wprowadzenie stanu wojennego groźbą wejścia sowietów i dlatego wolał sam spacyfikować swoich. Dzisiejsi neonowi piewcy bez ogródek mówią o kolaboracji z wrogą Rosją, za cenę zdrady Ojczyzny, tradycji i łacińskiej cywilizacji. Dla nich życie pod ruskim butem jest lepsze od “zgniłego zachodu”, który trzeba zniszczyć.
   .
   Rosyjski mainstream skupia się prawie wyłącznie na antybanderowskich newsach serwowanych własnym obywatelom, którzy banderowców nienawidzą głównie dlatego, że są antyrosyjscy, nie zaś – tak jak Polacy – dlatego, że mieli z nimi osobiste ludobójcze doświadczenia. Trudno nie odnieść wrażenia, że dla Moskwy ważny jest ciągły sparing z banderyzmem.
   .
   Na szczęście mało kto w Polsce bierze owego ustawianego przez Rosję „banderowskiego stracha na wróble” za realnego przeciwnika.
   (…)
   Całość na: http://1do10.blogspot.co.uk/2014/07/neonowe-scierwomedium.html

   0
   • Avatar zbolszewizowany politruk

    Mialem ochotę odpowiedzieć ci na twoje rzeczowe wywody. Ale zwykla ludzka przyzwoitośc nie pozwala na dysputy na takim poziomie intelektualnym i merytorycznym. Jak mawiał mój madry dziadek, “patrzę na to czytam to i opadają mi ręce a i gacie” !!!

    0
 7. jak najbardziej dobrze trafiles.TO JEST portal jak najbardziej niezalezny…od myslenia. Jak sciek kanlizujacy…WSZYSTKO>Ale wolna polska, neon albo krzywa polska nie ma równych,.poza oczywiscie jeszcze radyjkiem maryjka.

  0
  • sam jesteś niezależny od myślenia sowiecko-rosyjska mendo…
   .
   I jak zwykle — bolszewickim tępakom nie podoba się katolicyzm czyRadio Maryja…
   .
   Doskonale jest to znane z bolszewicko-komunistycvznego PRL.

   0
   • Mir Mir

    Ekstraktem komunizmu i jego natura, tak samo jak natura kazdego komunisty i lewaka sa: nienawisc, mord, rabunek, okrucienstwo i donos

    0
   • katolicyzm radyjlka maryjka??a co to jest??spiewanie monotonne i wkurwiajace takze samo jak te litanie prosb i zabobonów przeplatane sianiem nienawisci do rodaków..Nie smiesz mnie katoliku bo nie masz pojecia co to jest.. Jak na razie po katolicku to lecisz te bluzgi i pomyje jak przystało na dosc tepego katolika.Raczej monotonia na zmywaku w anglii katoliczku prosty.

    0
    • Prymitywna bolszewicka mendo z nickiem “lustrator”.
     Takie chamskie bolszewicko-sowieckie rzygowiny jak wasze będę usuwał!
     Tak jak już kilka takich antypolskich i szmatławych waszych bluzgów usunąłem!

     0
 8. No przerażenie mnie ogarnia czytając wypowiedzi pana Polaka oraz niektórych tutaj na forum!!TO JUŻ BYŁO, Pyjas zrzucony ze schodów za poglądy już był!!!Dawniej kazano nam kochać Rosję i nienawidzeć Zachodu, teraz mamy kochać Zachód i nienawidzieć Rosję. Metody te same kierunek tylko inny!!Mamy popierać juntę kijowską…. ludzi którzy mordują kobiety dzieci w tym niemowlęta i starców na wózkach , palą ludzi na żywca białym fosforem???????????No nie wierzę!!!Inaczej pan Polak będzie straszył prokuratorem no metody żywcem z reżimu wzięte, rozumiem ze ten system jest mu bliski i niektórym na forum też!proponuje 2 miesiące wakacji w Korei Północnej zrobi tam pan karierę.Oni potrzebują ludzi mających takie samo zdanie tych o innym zabijają!!

  0
  • Czep się towarzyszko propagandzistko swojego ukochanego tow. Putina z KGB.
   A ten swój sowiecko-rosyjski propagandowy bełkot zachowaj na lepsze czasy
   .
   Łżesz o pyjasie tow. politruku!
   Pyjas walczył z sowiecką komuną w PRL– czyli nie o to, by kochać zbrodniarzy i mordcerców z KGB rządzących teraz Rosją. I przez komunistów z SB sterowanych przez sowiecką KGB był zamordowany.
   .
   W ten sposób tu mamy kolejny dowód na prawdziwość tez prof. dr hab. Wojciech Polaka o rosyskiej agenturze w sieci

   0
   • Mir Mir

    Eeeeeeee.
    To może od razu się przedstawię towarzyszu. Ja też politruk. Skoro wszyscy samodzielnie myślący inaczej niż w TVN, TVP czy “Wyborczej” czy PO czy PiS to politrucy to ja toże.
    Ech, smutne to wszystko. 🙁

    0
 9. Kościół zachęca do pomocy matkom i dzieciom z Ukrainy

  Do realnej pomocy mieszkańcom wschodniej Ukrainy zachęca Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Proponuje, by rodziny zapraszały matki z dziećmi z ogarniętego konfliktem terenu na wypoczynek do Polski – na swojej stronie episkopat.pl.

  Ks. Leszek Kryża z Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie mówi, że ważny jest nawet krótki wypoczynek, jaki polskie rodziny mogą zaoferować matkom z dziećmi z okolic Doniecka i Ługańska. Pobyt w Polsce pozwoli im choć na chwilę zapomnieć o traumie konfliktu, który w dramatyczny sposób dotyka mieszkańców wschodniej Ukrainy.

  Rodziny, które chciałyby zaprosić do siebie na wypoczynek rodziny z Ukrainy, mogą się zgłaszać do Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na Ukrainie akcję koordynuje mieszkanka Doniecka polskiego pochodzenia.

  Z tej formy pomocy skorzystało już kilkadziesiąt osób z Donbasu. Ciągle też zgłaszają się rodziny, które są gotowe przyjąć pod swój dach rodziny z Ukrainy.

  Kontakt: wschod@misje.pl; tel. 22 530 48 72

  0
 10. 24-ech agentów wpływu na portalu 24/7 [czyli Neon24]
  .
  Wiem wiem, to jest tak nieprawdopodobne, że trudno w to uwierzyć. To tak jak z tym “skąd biorą się pieniądze”? Niektórzy ciągle wierzą, że bank pożycza z depozytów jego klientów…
  .
  Nie spodziewałem się takiego zainteresowania tym co piszę i o kim/o czym. To mnie mobilizuje do przelania na ekran dużo więcej. Wiem, że czekacie z niecierpliwością na temat agentury na Neonie24; ale spokojnie i po kolei.
  .
  Chyba lepiej bedzie dawkować po kawałku te informacje zamiast od razu wylać “kawę na ławę”. Przede wszystkim nie zgadzam się ze stwierdzeniem Andariana (spokojnie, nie muszę podawać linka jak nie chcę kogoś promować), że na Neonie24 nie ma żadnej agentury, bo portal jest tak mały, skłócony, cele już zostały osiągnięte, więc nie warto.
  .
  Otóż nie. Przeczą temu fakty. Jak więc wytłumaczyć zainteresowanie Neonem24 z Rosji? Moje badania wskuzują, ze Neon24 spełnia przynajmniej kilka głównych ról:
  .
  1. Ruski przyczółek tuby propagandowej, mający za zadanie promowanie Putina oraz wychwalanie ruskiego imperializmu. Sposób jest subtelny ale bardzo czytelny. Np. pod jakąś mało znaczącą notką bardzo luźno nawiązującą do Rosji, albo Putina – administracja portalu promuje notkę na wyróżnionych dając podobiznę uśmiechniętego Putina. Tylko głupi mógłby nie zorientować się w nahalnej propagandzie.
  .
  2. Poligon doświadczalny dla przeprowadzanych manewrów i doskonalenia się agentów wpływu, oraz różnych technik i inżynierii sterowania grupami społecznymi. Wiem, że nie uwierzyliście w to sterowanie grupami społecznymi – i dobrze. Bo na Neonie24 ćwiczą się agenci specjalizujący się w destrukcji, rozbijaniu dyskusji, ośmieszaniu przeciwnika, odwracaniu uwagi, zastraszaniu i szantażowaniu. Przykładów chyba nie muszę podawać?
  .
  3. Rola destrukcyjna – rozbijanie Ruchu Narodowego poprzez skłócanie, prowokacje, hucpy, hołdy i niszczenie podłoża ideologicznego i moralnego Narodu – czyli walka z Kościołem Katolickim i Wiarą. Niechlubna działalność Sendeckiego, Wojtasa, Spirito Libero, Zawiszy Czarnego jest tu doskonałym przykładem. Nie wymieniłem wszystkich? – Wiem, trolli zadaniowych i klakierów w tym zestawieniu celowo nie ująłem.
  .
  4. Walka z PiS-em i Prezesem Kaczyńskim, po to aby nie doszedł on do władzy, albo przynajmniej nie wygrał zbyt wysoko. Praktycznie co drugi dzień jest promowana notka bijąca w PiS i Kaczyńskiego. Przy braku promowania poglądów przeciwnych, czyli za “Kaczorem”. Przypadek? Nie na dłuższą metę.
  .
  Zapraszam teraz do zapoznania sie z ciekawym artykułem na temat agentury wpływu, metod jej działania, zakresu i ram czasowych.
  (…)
  .
  Całość: http://1do10.blogspot.co.uk/2014/01/24-ech-agentow-wpywu-na-portalu-247.html

  0
 11. Avatar Seb

  zamknąć mordy kacapskie kundle bo tracę cierpliwość!

  0
  • Oto prawdziwy Polak katolik zionący miłością bliźniego.
   Gratuluje.
   .
   Nie zgadzam się z tobą, ale zaw­sze bro­nił będę twe­go pra­wa do po­siada­nia włas­ne­go zda­nia.
   Francois-Marie Arouet de Voltaire (Wolter)

   0
 12. Avatar Wincenty

  Panie Tomaszu!
  Jako czytelnik apeluję o wyrzucenie Andy-aandy z Pana portalu. Pomijając upośledzenie intelektualne autora, wprost proporcjonalne do samozachwytu i jawnej nietolerancji dla odmiennych podlądów, to takiego chamstwa i prostactwa dawno nie widziałem. Ten człowiek nawołuje wręcz do nienawiści i wojny. Nie wspomnę już o bezczeszczeniu pamięci setek tysięcy najbardziej brutalnie zamordowanych kobiet i dzieci (ani Rosjanie, ani Niemcy) nawet nie zbliżyli się w swej brutalności do Ukraińców, którzy dziś jawnie czczą tych zwyrodnialców, a o południowo-wschodnich ziemiach Polski mówią, że są pod obcą okupacją.
  Reasumując musi Pan wybrać, albo mono-debilizm pokroju Andy-aandy, albo otwarty, trzymający się norm etyczno moralnych portal.
  Pozdrawiam serdecznie
  Wierny czytelnik

  0
  • tow. Wincenty – czyli kolejna bolszewicko-rosyjska upośledzona menda…
   .
   W takim razie, może ja zaapeluję o wyrzucenie z tego portalu prymitywnej rosyjskiej agentury w rodzaju tow. “Wincenty”…
   .
   I nawet tych obłędnych i kretyńskich bredni nie kasuję – bo pokazują ciężką głupotę rosyjskiej agentury!
   .
   A także po raz kolejny dowodzą prawidłowości oceny prof. dr hab. Wojciecha Polaka z “Naszego Dziennika” o obecności rosyjskich agentów w sieci…
   .
   Prof. dr hab. Polak napisał o rosyjskiej agenturze, że: “Pod tymi artykułami jest cała masa wpisów o charakterze brutalnie wręcz prorosyjskim.”
   Identycznie jest i tutaj…

   0
   • Mir Mir

    Ekstraktem komunizmu i jego natura, tak samo jak natura kazdego komunisty i lewaka sa: nienawisc, mord, rabunek, okrucienstwo i donos

    0
   • Avatar wilk

    Andy nie daj sie, Polacy za Tobą! !…a co do reszty …jest moze kilka warchołòw które chciałyby poczuć ruskiego bata…reszta to jeden lub dwóch agentów którzy piszą pod wieloma nickami.

    0
  • Popieram Panie Wincenty !!!!!!!!!!!niestety takie indywidua również są wśród nas, w gruncie rzeczy biedny człowiek!!trzęsie go nienawiść i skończy na wylew jak warzywo, być może miał trudny dom bo z domu wynosi się kulturę i poszanowanie poglądów innych ludzi!!.Na szczęście Bogu dziękować mamy na razie w Polsce wolność poglądów politycznych , religijnych i obyczajowych i cieszmy się tym.I nawet bełkot trolla nam tego nie zabierze.Pozdrawiam!!!i nie zwracać uwagi na bełkot,moderator zrobi co zechce,ale my możemy bojkotować te wypociny!!!A portal ciekawy warto zaglądać i propagować to ja go rozpropagowałam na forach dyskusyjnych chociaż czasem interia “wycina”

   0
   • niestety tow. helen, nazbierało się na tym portalu, na innych zresztą także, zbyt wielu prorosyjskich trolli takich jak wy — zauroczonych tow. płk. Putinem ze zbrodniczej organizacji znanej jako KGB…

    0
 13. coz, to moga byc agenci wplywu albo tez ludzie niezadowoleni z kierunkow polskiej polityki wewnetrznej i zagranicznej. jednak logika polityczna wyraznie nakazuje nam przechylenie sie w strone niemiecka. zreszta wielokrotnie probowalismy zawierac powazne uklady polityczne z Rosjanami i wlasciwie za kazdym razem Rosjanie wykazywali zwykla koniunkturalnosc tych umow. nie mozna na nich liczyc i to sie nie zmieni. zreszta do czego tu dazyc? na Rosjanach mozna zarabiac, ale to Niemcy wyznaczaja aktualnie ekonomiczne reguly gry. poza tym jaki normalny narod wyzyna praktycznie cala swoja elite? tam potrzebny jest skok cywilizacyjny, ale nie ma tylu ludzi na wysokim poziomie, aby go wykonac, bo ich wyrzneli, przed, po, czy po rewolucji.

  0
  • Stosunek bolszewicko-rosyjskich bandziorów do Polaków kilka dni temu znakomicie oddał tow. Żyrinowski…
   * * * * *
   .
   Władimir Żyrinowski zapowiada, że Rosja zmiecie Polskę i kraje bałtyckie z powierzchni ziemi
   .
   Lider nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski ostrzegł, że w wypadku konfliktu wojennego między Federacją Rosyjską i Zachodem o Ukrainę Polska i kraje bałtyckie zostaną zmiecione z powierzchni ziemi.

   Żyrinowski, który mówił o tym w wywiadzie dla państwowej telewizji informacyjnej Rossija 24, wyraził też przekonanie, że prezydent FR podjął już decyzję o rozpoczęciu III wojny światowej.

   – Wszystkie problemy wojny i pokoju, a dzisiaj są one związane z Ukrainą, będzie rozstrzygać jeden człowiek – głowa państwa rosyjskiego – oznajmił przywódca LDPR, dodając, że żadne plany NATO czy dyrektywy prezydenta USA Baracka Obamy nie będą miały jakiejkolwiek mocy.
   (…)
   – Decyzje podejmie tylko jeden człowiek – głowa państwa rosyjskiego. Tak było w wypadku I wojny światowej, gdy ostateczną decyzję podjął car Mikołaj II, i tak było w wypadku II wojny światowej, kiedy to wszystkie słuszne i ostateczne decyzje podejmował Stalin. Tak jest i teraz. III wojna światowa – to najważniejsza decyzja.
   (…)
   .
   Cytowane za: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wladimir-Zyrinowski-zapowiada-ze-Rosja-zmiecie-Polske-i-kraje-baltyckie-z-powierzchni-ziemi,wid,16810811,wiadomosc.html?ticaid=113410

   0
 14. wlasnie dlatego trudno traktowac Rosja jako realnego partnera na dluzsza mete. sa po prostu nieprzewidywalni. tam juz wiekszosc trzezwo myslacych ludzi wyrzneli. a w dodatku Putin podobno nie pije, a wciaz ma pijackie pomysly. a tak powaznie, to jedynym ratunkiem dla elity rosyjskiej jest wojna i to jest cale niebezpieczenstwo tej sytuacji. szkoda tylko, ze Polska kompletnie zaniedbala sprawy bezpieczenstwa po 89 roku… w dodatku NATO jeszcze nie podjelo decyzji o szybkim przesunieciu znacznych sil do Polski i w rejon baltycki. potem moze byc za pozno. i kolejna sprawa. co z naszym wielkim sojusznikiem i przyjacielem – Izraelem? teraz korzystaja z okazji i wysylaja wlasne produkty do Rosji. USA loza pieniadze i sprzet na ich egzystencje, a oni zadzieraja z jednym z najwazniejszych pasntw NATO, z Turcja… wyglada na to, ze na swiecie nastepuje wyrazna zmiana sojuszow.

  0
 15. Avatar kanton

  Nie chciałbym krakać. Ale czas wojny zbliża się bardzo szybko. Powszechny pobór do wojska winien być jak najszybciej wprowadzony. Tak na wszelki wypadek. Skończył się czas po wojnie . Nadchodzi czas przed następną wojną. ;-(.

  0
 16. A w Warszawie to już czołgi po ulicach jeżdżą.

  0
 17. Avatar strażnik gaju

  a z jakich środowisk wywodzą się członkowie Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Radzieckiej tfu Polsko-Rosyjskiej, i co tam panie u agenta Iwińskiego

  0
 18. Avatar Patrzący z odrazą

  Jeśli ANDY-aandy ma za cel odsuniecie myślacych samodzielnie czytelnikow od tego portalu to swe zadanie spełnil z nawiażką. Zuch maładiec !

  0
  • “Patrzący z odrazą” — rozumiem, że mówiąc “Zuch maładiec” mówisz o sobie bolszewicko-rosyjska mendo!
   .
   Bo jako odmóżdżony politruk raczej nie należysz do”myślacych samodzielnie czytelnikow”…

   0
 19. Miejsce w Internecie, gdzie spotyka się wsi-owa i ruska agentura
  .

  Styl Neonu 24
  .
  Jest takie miejsce w Internecie, gdzie spotyka się wsi-owa i ruska agentura z ludźmi kompletnie pomylonymi. Można by powiedzieć niezła menażeria. Gdzie liczba wariatów jest grubo ponad przeciętna. Gdzie użyteczni idioci o inteligencji debila myślą, że mogą sobie swobodnie porozmawiać i powymieniać poglądy. Gdzie króluje nie tylko pro-ruska propaganda, skrajna nienawiść do ludzi wierzących, nieskrywana niechęć do oponentów politycznych, szczególnie do Prezesa Kaczyńskiego i PiS, ale przede wszystkim prymitywny antysemityzm okraszony skrajną głupotą i zacietrzewieniem.
  .
  Gdzie bezczeszczenie Krzyża świętego i hołdy poddańcze dla Putina uwiecznia się i pokazuje w tzw. „narodowej telewizji”.
  .
  Wszystkie wpisy przytaczam w celach edukacyjnych. – Bo tylko chory człowiek mógłby się z nimi zgadzać, albo podejmować polemikę na tym poziomie. Używanie takiego języka świadczy dobitnie o prymitywizmie i brakach umysłowych nie tylko tych którzy go stosują, ale i takich, którzy lubują się babrać w tym gnoju, ekscytując się przebiegającymi ciarkami po plecach w efekcie czytania takich wypocin. Zaręczam – ich rozważanie kończy się chorobą. W tym umysłową. Nie każdy jest tak odporny jak autor tego artykułu.
  .
  To takie miejsce, gdzie można drugiego bezkarnie obrażać, poniżać, kpić z jego wiary katolickiej, rasy i poglądów. Gdzie wciska się kit, że patriota – narodowiec to polski komunista. A banda zawodowych klakierów udaje, że w to wierzy.
  ./
  Pofolgować sobie można, ale tylko wtedy, gdy jest to zgodne z linią programową i osobistymi poglądami RadNacza, czyli Ryszarda Opary (niedoszłego Ojca Opatrznościowego Narodu). Ta linia to mieszanka narodowego komunizmu z wytycznymi dla ruskiej agentury wpływu. Wychwalanie Putina, potęgi mati rasiji, lansowanie guseł słowiańskich w miejsce tradycji katolickiej; wykazywanie wyższości ruskiej kultury i ruskiej mentalności jest jak najbardziej na miejscu. Do tego naczelny ideolog-pomyleniec Wojtas – budowniczy nowej cywilizacji polskiej zwanej Cepownią. I jednocześnie guru sekty z pięcioma wyznawcami…
  .
  Dla wszystkich innych, inaczej myślących i mało podatnych na pranie mózgu jest bezpardonowa, chamska cenzura i ban. Naczelny cenzor i jednocześnie szef ruskiej delegatury wpływu na tym odcinku – niejaki Jarosław Ruszkiewicz vel Spirito Libero czuwa w dzień i w nocy. Jest zdecydowany, zwarty, gotowy i brutalny.
  (…)

  Cytowane za: http://1do10.blogspot.com/2014/03/styl-neonu-24.html

  0
 20. grzegorz grzegorz

  “lansowanie guseł słowiańskich w miejsce tradycji katolickiej” wiesz są różne opinie na ten temat.

  „Jak jest różnica między wiarą w boga a wiarą w Słońce? Odpowiedź – Słońce jest naprawdę.”

  0
  • grzegorz napisał: “„Jak jest różnica między wiarą w boga a wiarą w Słońce? Odpowiedź – Słońce jest naprawdę.”
   .
   Rzeczywiście.
   Bo z taką diabelską maską nie można wierzyć w Boga towarzyszu politruku “grzegorz”…
   .
   Poza tym, inteligentny człowiek napisałby słowo “Bóg” z dużej litery…

   0
   • grzegorz grzegorz

    Andy czy jak ci tam daj adres to pokarzę ci na ryju jak wygląda Polak z dziada pradziada, pejsaty ścierwo jadzie. Ale za cienki na to jesteś co?

    0
    • Tak się składa, że uczciwi Polacy wiedzą jak się pisze słowo “Bóg” i z zasady należą do Kościoła.
     .
     Natomiast bolszewickie mendy nienawidzą religii, i są prymitywnymi chamami!
     Czyli wasze zachowanie towarzyszu — to typowe zachowanie odmóżdżonych, stalinowskich małp, prymitywny politruku!

     0
     • grzegorz grzegorz

      Znajdę Cię cioto pejsata, Żadna kurwa nie będzie mnie nazywała bolszewikem

      0
     • zsowietyzowana menda, czyli tow. politruk “grzeorz” napisał:
      “Znajdę Cię cioto pejsata, Żadna kurwa nie będzie mnie nazywała bolszewikem”
      * * *
      .
      takiego grubiaństwa i wręcz komunistycznego chamstwa nawet nie trzeba komentować — bo sam sobie wystawiasz opinię bolszewicka małpo!

      0
 21. grzegorz grzegorz

  takiego grubiaństwa i wręcz komunistycznego chamstwa nawet nie trzeba komentować — bo sam sobie wystawiasz opinię bolszewicka małpo

  GADASZ JAK ŻYDOWSKI PEDAŁ HEHE

  0
 22. grzegorz grzegorz

  Wolę być nazywany bolszewikiem i wiedzieć że jestem Polakiem, niż podawać się za Polaka i być pejsatym zboczonym ścierwem

  0
  • Tak się składa, że uczciwi Polacy wiedzą jak się pisze słowo “Bóg” i z zasady należą do Kościoła.
   .
   Natomiast bolszewickie mendy nienawidzą religii, i są prymitywnymi chamami!
   Czyli wasze zachowanie towarzyszu “grzegorz” — to typowe zachowanie odmóżdżonych, stalinowskich małp, prymitywny politruku!

   0
   • generalnie katolicki prymitywku jezus był lewicowcem tyle ze cwansi od ciebie wbili ci do łba swoja wersje wydarzen..I jada na tobie wykorzystujac cie jako konia dojnego.

    0
 23. to twoi pasterze podzieli miedzy innymi w radyjku maryjka ten narod robiac wiecej dla putnia niż dwa adolfki naraz.Ty jetses tego przykladem ciemnym i zacofanym z dosc ograniczonym zasobem słów polskich.Przypominasz mi niejaką andzie dosc zuchwała przy swojej ograniczonosci.Zwykle tak jest ze im cós mniejsze, tym glosniej ryczy..andziu.

  0
  • Prymitywna bolszewicka mendo z nickiem “lustrator”.
   Sami wystawiacie sobie stosowną opinię!
   .
   Takie chamskie bolszewicko-sowieckie rzygowiny jak wasze będę usuwał!
   Już kilka takich antypolskich, chamskich i szmatławych waszych bluzgów usunąłem!

   0
 24. zapoznaj sie idioto radiomaryjny z myslami ks Tischnera,ojca Bochenskiego,ks. Musiała,ks. Lemanskiego to zaznasz musniecia katolicyzmu…

  0
 25. Komunistyczne, dialektyczne widzenie rzeczywistości, czyli dialektyka marksistowska

  Andy-aandy, ndz., 12/12/2010
  .
  Sowietolog, założyciel Instytutu Europy Wschodniej i czasopisma “Studies in Sowiet Thought” oraz wydawca serii “Sovietica” — o. Bocheński, w jednej ze swoich książek przedstawił sowiecką dialektykę marksistowską opisując przykład “dialektycznego” podejścia do rzeczywistości usłyszany przez H. Gollwtisera od komunistycznego nauczyciela w Związku Sowieckim:[i]

  Gdy mówisz: to jest stara, źle pomalowana ściana, osądzasz ją metafizycznie, wyodrębniasz chwilę obecną. Gdy natomiast mówisz: to błyszcząca, ładna, nowa ściana, to mylisz się z punktu widzenia chwili obecnej bo ściana jeszcze taka nie jest; ale z dialektycznego punktu widzenia masz rację, ponieważ będzie taka jutro.

  Gdybyś powiedział, że ludzie sowieccy mieszkają w starych chałupach, pełnych robactwa, skłamałbyś, mimo że przeważnie tak jest. Jeśli natomiast mówisz, że ludzie sowieccy mieszkają w nowych, pięknych domach, mówisz prawdę, pomino że w rzeczywistości niewielu mieszka tak dzisiaj.

  Widzieć w dniu dzisiejszym to, co będzie jutro — to widzieć dialektycznie. (…)

  Czym komunizm nie jest[ii]

  Złożony charakter a zarazem jedność komunizmu powodują, że w jego interpretowaniu popełnia się zazwyczaj błędy polegające bądź na widzeniu w komuniźmie jednego tylko z aspektów jego struktury, który ma jakoby decydować o jego jedności (a), bądź na odmawianiu komunizmowi jakiejkolwiek jedności i uznawanie go za przypadkowy zbiór tendencji praktycznych (b).

  Należy ponadto wspomnieć o trzecim i to może powszechniejszym jeszcze błędzie – braniu propagandowych sloganów za prawdziwą istotę komunizmu. Jest to błąd, który da się w pełni zrozumieć dopiero w świetle dalszych rozważań dotyczących komunistycznych zasad działania. (…)

  c. I wreszcie najpopularniejszym i najbardziej naiwnym błędem, gdy chodzi o komunizm, jest wiara w to, co w danym momencie i w danym kraju mówią o nim jego wyznawcy. To, że jest to błąd, wykazują jasno dowody zebrane na następnych stronach.

  Komuniści – po pierwsze – sami przyznają, że wszelkiego rodzaju kłamstwo jest dla nich moralne, gdy służy potrzebom partii; po drugie – mają w zwyczaju widzieć rzeczy “dialektycznie”, czyli twierdzić, że już obecnie są tym, czym w myśl swej doktryny mają być w przeszłości; (c) po trzecie – w praktyce stosowali bezprzykładną ilość kłamstw i – po czwarte wreszcie – dokładają wszelkich starań, by ukryć lub zniekształcić prawdziwe warunki istniejące w krajach, w których panują.

  Największa trudność, gdy chodzi o komunistyczne zafałszowanie, polega na tym, że są one tak ogromne i tak konsekwentnie stosowane, iż niekomuniście trudno uwierzyć, by ktoś mógł posuwać się tak daleko. Są jednak fakty – dowody tak liczne, że nie pozwalają na jakąkolwiek wątpliwość. Ponadto chodzi tu o zasadę wynikającą ze skrajnej amoralności politycznej Lenina.

  * * * * *

  O marksizmie pisałem także w innych notkach, m.in. “Marksizm jest religią karykaturalną i podszytą złą wiarą”[iii] oraz “Proroctwa Marksa i marksistów okazały się fałszywe”[iv]
  .
  Całość: http://blogmedia24.pl/node/41819

  0
 26. napnji sie i cós wymysl od siebie, zobaczymy ile skonczyles klas.Mniej a konkretnie bo na razie belkocik ale rydzyk..

  0
 27. O marksizmie pisałem także w innych notkach, m.in. “Marksizm jest religią karykaturalną i podszytą złą wiarą”[iii] oraz “Proroctwa Marksa i marksistów okazały się fałszywe”[iv]>>>nie wazne co pisales jako idiota plodziles idiotyzmy.Zapoznaj sie z ks Musialem Tischnerem.Bochenskim Lemanskmi,
  .

  0
 28. Prymitywna bolszewicko-sowiecka mendo z nickiem “lustrator”.
  Sami wystawiacie sobie opinię jako tępego — komunistycznego, bolszewicko-stalinowskiego politruka!

  0
 29. generalnie nudzisz mnie jako skonczony radjomarynijny idiota.Tak wiec zostawiam ci noc a potem dostaniesz płlom po Łbie.

  0
  • Prymitywna bolszewicko-sowiecka mendo z nickiem “lustrator”.
   Sami wystawiacie sobie opinię jako tępego — komunistycznego, bolszewicko-stalinowskiego politruka!.
   .
   Nikt lepiej by tego nie zrobił!
   Gratuluję…

   0
 30. i tylko tyle radiomaryjny idioto?Sprobuj powiesic kwiatki na cokolo maryjki murzynki posmiejemy sie.

  0
  • Prymitywna bolszewicko-sowiecka mendo z nickiem “lustrator”.
   Sami wystawiacie sobie opinię tępego — komunistycznego, bolszewicko-stalinowskiego politruka!.
   .
   Nikt lepiej by tego nie zrobił!
   Gratuluję…

   0
 31. Bolszewika goń, goń, goń…
  .
  To niepojęte ale Rosja ma do dziś kompleks polski. Nie tylko za rok 1610, kiedy to po zwycięskiej bitwie pod Kłuszynem Polacy weszli do Moskwy, a także za klęskę wojsk Rosji Sowieckiej w 1920r. 15 sierpnia mija właśnie rocznica Bitwy Warszawskiej. Pod wyśmienitym przywództwem Marszałka Józefa Piłsudskiego Polska po 123 latach niewoli nie tylko odzyskała niepodległość ale i ją ocaliła ratując Europę przed zalewem hord bolszewickich. Stalin powetował klęskę Rosji Sowieckiej mordując nie tylko polskich oficerów ale i elitę narodu, a po 1945 ustanawiając na ziemiach polskich swą strefę okupacyjną. Polska, pomimo klęski Hitlera wojnę przegrała 1/3 terytorium II RP została przez Stalina zagarnięta.

  Marzeniem Lenina była polska armia nie liczniejsza niż 100 tys. Dopiero teraz w III RP ta „mieczta” Lenina się ziściła. II RP miała 1,5 milionową armię, a w pełnym rozwinięciu mobilizacyjnym mogła osiągnąć 2,7 mln żołnierzy. Nie pozwoliło to jej jednak walczyć na dwóch frontach.

  Jeśli wierzyć słowom Anny Fotygi opublikowanym w wywiadzie na łamach “Polski The Times”, że “warunkiem rozszerzenia NATO, było to, że znajdziemy sie w miękkiej strefie wpływów rosyjskich.”, znaczyłoby, że przez 25 lat byliśmy jako Polacy oszukiwani. Kolejne rządy wmawiały nam, że nie potrzebna jest Polsce armia, bo NATO nas obroni. Snuto opowieści w mediach, że obecnie wystarczy armia zawodowa. Aby wyeliminować czynnej polityki Ministra Obrony Narodowej prof. Romualda Szeremietiewa, który próbował tworzyć w Polsce zalążki obrony terytorialnej, posłużono się dziennikarzami. Procesy trwały ok. 8 lat, a ministrem obrony w rządzie PiS, Jarosława Kaczyńskiego, został Radek Sikorski. Pod rządami PO, w których za politykę międzynarodową odpowiedzialny jest Sikorski zrezygnowaliśmy w ogóle z jej prowadzenia. Warto pamiętać wypowiedź Radosława Sikorskiego, że to Niemcy powinny w Europie decydować, przewodzić itp. Pani Merkel próbuje decydować o przyszłości narodów po za ich plecami. Portal Wikileaks ujawnił dokumenty wykradzione przez hakerów Anonymous. Jest w nim opisane porozumienie Merkel – Putin sprawie Mołdawii i Naddniestrza. Niedawno wyszedł na jaw handel Angeli Merkel Krymem. I znów bez wiedzy i zgody Tatarów i Ukraińców.

  Polski nie stać na rozbrojenie. Silna armia pełni funkcje odstraszania. „Chcesz pokoju – szykuj się do wojny” – mówili starożytni Rzymianie.
  (…)
  .
  Całość: http://www.sdp.pl/felietony/10079,bolszewika-gon-gon-gon,1408110695

  0
 32. Prymitywna stalinowska małpa i bolszewicko-sowiecka mendo z nickiem “lustrator”.
  Sami wystawiacie sobie opinię tępego — bo komunistycznego, bolszewicko-stalinowskiego politruka!.
  .
  Nikt lepiej by tego nie zrobił, jak to robicie sami, stalinowska małpo!
  Gratuluję…
  .
  Kiedy trzeba to piszę sam, lecz potrafię docenić wartościowe teksty innych tępa stalinowska małpo!

  0
  • Avatar Zofia

   Andy-anndy. Jak tam twoja schizofrenia? Pogorszyło się czy czujesz się już lepiej? Fajnie, że w zakładzie, gdzie cie leczą, pozwolili ci pisać swojego porąbanego bloga. 🙂

   0
 33. Cześć dla czerwonych ohyd
  .
  Należy czcić i szanować pomniki ku czci Armii Czerwonej tak samo jak inne pomniki – przekonuje gimnazjalistów autor programu edukacji regionalnej dla jednej z podwarszawskich gmin.
  .
  Program edukacji regionalnej dla miasteczka Latowicz i okolic prezentuje się w zasadzie poprawnie pod względem krzewienia postaw patriotycznych. Jest w nim i o Powstaniu Styczniowym, i o Armii Krajowej, i o parafiach. Jednak jedna z lekcji przewiduje nauczanie o pomnikach i miejscach pamięci ku czci Armii Czerwonej, które autor programu, nauczyciel miejscowego gimnazjum i lokalny regionalista Zygmunt Gajowniczek, stawia na równi z innymi obeliskami.
  .
  „Na Mazowszu znajduje się wiele pomników i miejsc pamięci poświęconych żołnierzom Armii Czerwonej, którzy polegli na ziemi polskiej w walce z niemieckim okupantem. Pamiętaj, że obowiązkiem każdego Polaka jest otaczanie ich taką samą czcią i pamięcią jak wszystkich innych grobów nieznanego żołnierza” – konstatuje Gajowniczek.
  .
  – Należy odróżnić dwie rzeczy: miejsca, w których leżą polegli żołnierze sowieccy, od pomników, które były stawiane ku czci „wyzwolicieli”. A wiemy, że oni nam wolności nie nieśli, tylko dokładnie odwrotnie. Mamy więc do czynienia z fałszowaniem historii Polski – wytyka Ryszard Proksa, szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.
  .
  – Zbudowano nam w czasach komuny mnóstwo pomników upamiętniających Armię Czerwoną. Często fałszywie przekonując, że to jest miejsce, gdzie znajdują się groby. Najczęściej tak nie jest, w wielu takich przypadkach, kiedy już usuwano tego rodzaju pomniki, okazywało się, że nie ma tam żadnego grobu – wskazuje poseł Ryszard Terlecki (PiS) z sejmowej komisji edukacji, były szef krakowskiego oddziału IPN.
  .
  Proksa podkreśla, że w podręcznikach i programach nauczania nie wolno propagować nieprawdy historycznej. – Szczególnie w podręcznikach dla młodzieży należy wskazać, co było Polsce narzucone, i odnieść to do faktów historycznych. Niestety, takie wstawki mamy w różnych miejscach. Wszystko zależy od recenzenta, od nieuwagi pewnych osób, które lekceważą takie elementy. W efekcie nasza młodzież wyciąga później błędne wnioski odnośnie do tego, co rzeczywiście się stało po tzw. wyzwoleniu Polski. Nie powinno być na ten temat dywagacji w podręczniku, jakoby były to pomniki dla wyzwolicieli – podkreśla Proksa.
  .
  Błyszczy gwiazda niesławy

  – Ogłupia się młodych ludzi całkowitą nieprawdą historyczną. Młody człowiek, kiedy idzie do szkoły i mija po drodze taki pomnik, to myśli, że winni jesteśmy wdzięczność sowieckiej armii. Kiedy ogląda „Czterech pancernych”, ciągle powtarzanych w telewizji, to myśli, że to byli prawdziwi przyjaciele, wyzwoliciele. I nabiera całkowicie bzdurnego przekonania o naszej przeszłości, podobnie jak oglądając te pomniki – podkreśla Terlecki.
  .
  Program „Historia Regionu Latowickiego. Dziedzictwo kulturowe w regionie. Program nauczania w klasach I-III gimnazjum” został dopuszczony do nauczania przez MEN jeszcze w 2001 roku.
  .
  Nakazując cześć dla takich pomników, Gajowniczek piętnuje zarazem wszelkie inicjatywy umieszczania na nich farbą krytycznych napisów. „Marginalne incydenty niszczenia po 1989 r. miejsc pamięci żołnierzy radzieckich są haniebnym, nagannym i chuligańskim wybrykiem, którego nic nie może usprawiedliwić!” – grzmi. Na koniec podaje przykłady takich brył z okolicy. „Takie miejsca pamięci znajdują się w Dębem Wielkiem i Mińsku Mazowieckim”.
  .
  Podkreślmy, że w oficjalnym wykazie miejsc pamięci z 1997 r. pomnik w Dębem Wielkiem określany jest przez stronę rosyjską jako wzniesiony „ku czci radzieckich wyzwolicieli”. Nie jest to pomnik na mogiłach żołnierskich, chociaż miejscowy wójt snuje takie przypuszczenia. W Mińsku pomnik znajduje się co prawda na terenie cmentarza żołnierzy sowieckich, ale nie bezpośrednio na mogiłach, a ponadto sami Rosjanie w oficjalnym wykazie określają go jako pomnik „wdzięczności Armii Czerwonej”. Oba są zwieńczone czerwoną gwiazdą. Obecne są także napisy o „Wiecznej sławie żołnierzy radzieckich”.
  .
  Taka symbolika wzbudza zastrzeżenia samych mieszkańców. „Cmentarz jest cmentarz, kogo on by nie był. Ale mnie się np. nie podoba kamień/pomnik przy stacji dla rosyjskich ’bohaterów’. Druga sprawa. Pomnik na cmentarzu rosyjskich żołnierzy zazwyczaj błyszczy. Tak jak odnowiony pomnik przy Dębem Wielkiem. Tu i tu dobrze widoczny sierp i młot. A w Mińsku są miejsca pamięci AKowców zarośnięte trawą. Czy tylko ja uważam, że coś jest nie tak?” – pisze na forum Mińska Mazowieckiego internauta pod nickiem „ft.”.
  .
  – Problem poważniejszy dotyczy symboli armii sowieckiej. Są cmentarze, groby niemieckie na terenie Polski, ale nie ma na nich swastyk czy symboli SS, mimo że ci żołnierze walczyli w armii hitlerowskiej. Umieszczanie gwiazdy, sierpa i młota, które są jednak symbolem okupacji sowieckiej dla nas, jest więc z pewnością niewskazane. Te znaki powinny zostać bezwzględnie usunięte. Jest wszak przepis kodeksu karnego, że umieszczanie symboli komunistycznych podlega karze –wskazuje Ryszard Terlecki.
  (…)
  Zenon Baranowski
  .
  Cytowane za: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/91693,czesc-dla-czerwonych-ohyd.html

  0
 34. Na stronie internetowej: http://www.republika.pl/edukacjaregionalna w postaci dwóch otwartych listów znajduje się odpowiedź na kłamstwa i pomówienia zawarte w tym artykule i zapisanych pod nim komentarzach

  0
 35. “Będziemy się jednoczyć w tym co prawdziwe i co dobre, bo bolszewizm nie umarł. On występuje pod bardzo różnymi maskami, ale jego istota jest zawsze ta sama. To jest niszcząca człowieka ideologia”. – mówił abp. Henryk Hoser w czasie uroczystości w 94. rocznicę “Cudu nad Wisłą”.
  Po mszy św. społeczność powiatu wołomińskiego nadała Jego Ekscelencji Krzyż Ks. Kapelana Ignacego Skorupki “za walkę ze współczesnymi przejawami bolszewizmu”.
  .
  Cytat za: http://blogpress.pl/node/19749

  0
  • Jednak proszę sprawdzić “Cześć dla czerwonych ohyd” – czy ten akrtykuł podaje prawdę.
   http://wpolityce.pl/historia/209706-w-obronie-programu-nauczania-w-gminie-latowicz
   Czekam na reakcję.
   Serdecznie pozdrawiam!

   0
  • Avatar Krysia

   Co Ty bredzisz Andy-aandy? Z czym ty chcesz się łączyć?? Co Ty opowiadasz za dyrdymały? Piszesz najpierw kłamstwa i brednie – mowa o tym co wyżej ( bo reszta może i być prawdziwa, kto cie wie?) a potem piszesz “„Będziemy się jednoczyć w tym co prawdziwe i co dobre, bo bolszewizm nie umarł…” zaprawdę ci powiadam, jak jeszcze ty żyjesz, to i bolszewizm też żyje, bo bolszewizm żyje w tobie. 🙂 Sam oddajesz cześć dla czerwonych ohyd, bo jesteś paskuda.

   I z czym do ludzi – chamie? Najpierw poznaj to o czym piszesz – a potem pisz.

   0
 36. Witold Gadowski blog “Dziennik chuligana” – Wojna właśnie trwa
  .
  (…) jak wielką wagę Putin i jego akolici przywiązują do operowania najbardziej skuteczną bronią współczesnego świata – specpropagandą.
  (…)
  .
  Prezydent Rosji, co najmniej od trzech lat, zapala zielone światło dla wykorzystania najbardziej nawet agresywnych technik wojny informacyjnej przeciwko Zachodowi a szczególnie przeciwko (tak zwanej we współczesnej rosyjskiej myśli politologicznej ) „Bliskiej Zagranicy”.
  .
  Wojna informacyjna trwa. W Polsce stosunkowo łatwo jest wyodrębniać jej przejawy.
  .
  To przede wszystkim bezwzględne niszczenie – w oczach szerokiej publiczności – wszelkich osób, które adekwatnie postrzegają rosyjską agresję i płynące z niej dla Polski zagrożenia.
  .
  Celują w tym procederze dziennikarze TVN, ale i Polsat oraz okupowana przez platformerskich i poskomunistycznych politruków publiczna telewizja niedaleko odstają na tym polu.
  .
  Wielu dziennikarzy i „komentatorów” czyni to jedynie z pędu do kariery i chęci przypodobania się znaczniejszym od siebie, jednak właśnie ci „znaczniejsi” – w wielu wypadkach – sprawiają wrażenie jakby Rosjanie posiadali na nich wystarczająco dużo kompromisów, bądź też wspomagali ich wystarczająco dużymi środkami, aby ci grali tak jak brzmi kremlowska nuta.
  .
  Często łapówki i kompromaty mieszają się ze sobą, tak aby nie sprawiać dyskomfortu agentowi wpływu.
  .
  Tam, gdzie następuje – operująca emocjonalnymi sloganami i defamującymi określeniami – krytyka polskiej historii, krytyka pozbawiona wpływających na eliminowanie błędów w przyszłości wniosków, tam gdzie tępi się wszelkie myśli o odrodzeniu siły państwa polskiego i jego społeczeństwa, tam wreszcie, gdzie tępi się już nawet patriotyczną terminologię i realne odnoszenie się do rosyjskiego zagrożenia, tam – z wielka dozą prawdopodobieństwa – możemy założyć, że działają rosyjskie ruble i materiały rosyjskich służb. Cyberwojna potrzebuje bowiem krajowych rezonatorów.
  .
  Dziś jedynie pobieżnie zarysowałem Wam pewien problem. Jeśli zechcecie, abym drążył go głębiej i przeniósł na bardziej konkretny poziom…piszcie.
  .
  Witold Gadowski
  .
  .
  Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/blogi/dziennik-chuligana/wojna-wlasnie-trwa,11920499161#ixzz3Fv1tWBWb

  0
 37. Pingback: Czytając „Nasz Dziennik”, czyli Polak Polakowi nierówny - Piast Polski

 38. Avatar Baranowski Zenek Łukasz

  Kampania wyborcza przed II turą walki o fotel głowy państwa zbliża się do finiszu. Ostra batalia o poparcie wyborców trwa także w internecie. Zwolennicy Jarosława Kaczyńskiego znajdują nowe haki na Bronisława Komorowskiego, a elektorat PO nie jest im dłużny. W sieci pojawił się film z marszałkiem Sejmu w roli głównej, na którym rywal prezesa PiS śmieje się przed przylotem trumien ze Smoleńska.
  Czy nagranie z 16 kwietnia będzie początkiem końca kandydata PO na prezydenta? Film jest relacją nadawaną przez TVP Info z przylotu do Polski dwóch samolotów wojskowych, na pokładzie których było osiem trumien z ciałami ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
  Na płycie lotniska Okęcie stoi delegacja rządowa. Nagle kamera robi zbliżenie na premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Szef rządu mówi coś na ucho koledze z partii. Kandydat na prezydenta pochyla się i zaraz potem na jego twarzy pojawia się promienny uciech.

  0
 39. Avatar Ten Zenon Łukasz Baranowski - to ruski agenciak

  OTO INFORMACJA BARDZO ROZPOWSZECHNIONA W INTERNECIE (WARTO PRZECZYTAĆ):

  Dla kogo pracuje pismak, regionalista Zenon Łukasz Baranowski z Janowa Lubelskiego?

  Czytując różne artykuły w prasie, nie raz można zauważyć ogryzki. Zdarzają się one niejednokrotnie w brukowej niszowej prasie, aspirującej nie raz do miana narodowej. W tę niszę wpasowują się nierzadko ludzie ze środowisk patologicznych. Człowiekiem takim zdaje się być Zenon Łukasz Baranowski pochodzący z Janowa Lubelskiego. Obserwując jego działalność pismaczą (trudno nazwać to dziennikarstwem, bowiem dziennikarz ma etos, by pisać prawdę i nie krzywdzić ludzi), dochodzi się nieuchronnie do wniosku, że zakrawa ona na grafomanię i narcyzm. Nie sposób oprzeć się też wrażeniu, że Baranowski stawia się ponad wszystkimi ludźmi na równi z Piłsudskim, Dmowskim, Janem Pawem II, że stawia się w roli wszechwiedzącego nadczłowieka zdaje się aryjskiej rasy superpanów… Nikczemnicy i bezwzględne pasożyty były są i będą zawsze w każdym społeczeństwie. Często zdarza się, że najgorzej jak na pana wyjdzie kawał wsiowego chama z korzeniami komunistycznymi, z najniższych warstw społecznych, gdzie jedno pokolenie dzieli takiego od mętów, a obłuda i zakłamanie wychodzi wtedy na jaw. Baranowski w wielu swoich artykułach obrażał Prezydenta RP, czyniąc to tak, aby nikt nie mógł go oskarżyć, a jednak, by wywołać reakcję rozhamowania i rozpocząć atak na Prezydenta. W innych artykułach Zenon Łukasz Baranowski czynił niedźwiedzią przysługę obozowi PiS, tak lansując tragedię w Smoleńsku, aby wskazać, że to zamach i aby ośmieszyć Macierewicza i PiS. Baranowski wykorzystywał tragedię w Smoleńsku do lansowania swoich pisarskich talentów, swojego image. Baranowski w wielu tekstach szumiał o nielegalnie pozyskanych dowodach, brzdąkał o zaniechaniach, ale nie potrafił i nie chciał nic napisać o rozrzuconych na dużym obszarze szczątkach samolotu, o znacznym ich rozdrobnieniu, i tym, że czarne skrzynki po 5 latach nie wróciły do Polski, czy filmie Rosjanina nagranym tel. kom, na którym widać, że autor filmu będąc na miejscu zdarzenia, zamiast udzielać pomocy poszkodowanym – rannym, może ocalałym, zmuszony jest chować się w krzakach i ucieka ze słowami “ni chuja siebia”. O tym wszystkim wielki dziennikarz za jakiego się sam uważa Zenon Baranowski – po prostu milczy. Ciekawe dlaczego? Baranowski milczy też o wielu innych faktach, które faktycznie są zastanawiające i tak opisuje wydarzenia w Smoleńsku i sytuację która była po tym, aby zdewaluować i całkiem ośmieszyć wszystko co ze Smoleńskiem jest związane. To jest skandal, bo była to wielka tragedia a Prezydent Lech Kaczyński był jednym z największych Polaków historii Polski. Nasuwa się pytanie: z czego taki nierób i kłamca jak Baranowski żyje? Przecież życie kosztuje i pieniądze trzeba skądś brać – pytanie: skąd on je bierze??… Pojawia się też pytanie: dla kogo pracuje Zenona Baranowski? bo jego działania zdaje się, że mają charakter antypolski, antynarodowy, antykatolicki, skoro chce skłócić wszystkich ze wszystkimi… Tu jedynie poszlakowe przemyślenia, nie zaś oskarżenie. Pojawia się pytanie: po co on to robi i kto mu to zleca? Radzimy zatem, by uważnie przyglądać się takim osobnikom i obserwować.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816