Bez kategorii
Like

FUNDUSZ OBSŁUGI ZADŁUŻENIA PARANORMALNEGO

03/09/2012
549 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

Ryszard Kalisz palnął głupstwo w sprawie Amber Gold, ale to nic! Temu zadaniu podoła tylko jeden człowiek na świecie, odznaczony Krzyżem Zasługi imienia goleni prezydenta – Pan Janusz Palikot!

0


 

Fundusz Obsługi Zadłużenia Paranormalnego

 

Skoro wracamy po wakacjach (boleśnie) do realnego świata, wróćmy od razu do sprawy najistotniejszej w ostatnim czasie – Amber Gold.

 

Palikot w świetnej formie – w trakcie czwartkowej debaty o AG znowu zaatakował Gowina za jego podejście do in vitro oraz wyraził pogląd, że za AG odpowiedzialni są Seremet i Gowin, a nie gdańskie prokuratury i sądy czy UOKiK. Niesamowity jest ten facet – taki zaradny, zna się na wszystkim i w mig rozwiązuje afery gospodarcze, znajdując winnych. Dajcie człowieka a paragraf się znajdzie. Dziwne, że do sejmu nie wszedł ze sztabką złota i martwym płodem – to by się dobrze sprzedało.

 

 

Mamy też kandydata do nagrody głupoty roku. Nominowany został Ryszard Kalisz za czwartkowy występ:

 

"Państwo musi zagwarantować bezpieczeństwo ekonomiczne osobom korzystającym z usług instytucji parabankowych. W przeciwnym razie afery takie jak Amber Gold będą się powtarzać."

 

Pogląd wyrażony przez Kalisza to typowo lewicowe myślenie – sprzeczne ze sprawiedliwością społeczną, logiką oraz obarczone skazą braku szacunku państwa do jednostki.

 

Brak sprawiedliwości:

1. Czy byłoby sprawiedliwe, aby Skarb Państwa, czyli my wszyscy, miał zwracać pieniądze w imieniu dłużników – upadających instytucji parabankowych/lichwiarskich – w domyśle – również tych w stylu AG.

 

2. Czy byłoby sprawiedliwe, aby Skarb Państwa, czyli my wszyscy, miał płacić te pieniądze na rzecz wierzycieli, którzy owszem, czasem są naiwni, ale przepraszam – inwestują w instrumenty bardzo wysoko oprocentowane i bardzo ryzykowne, wiążące się z możliwością utraty kapitału.

 

Brak logiki:

Rozumiem, że jeżeli parabanki/lichwiarze będą wiedzieli, że ich długi w razie czego spłaci Skarb Państwa, a inwestorzy będą wiedzieli, że i tak ich inwestycje są gwarantowane, to takie afery jak AG nie będą się powtarzać? Oh really?? 😉

 

Brak szacunku państwa do jednostki:

Jeżeli państwo ma się troszczyć o każdą decyzję obywatela, to rozumiem, że obywatel z definicji jest głupi, głuchy, ślepy, niedouczony i generalnie niezaradny.

 

Jeżeli tak, proponuję, aby skarb państwa:

 

  • zagwarantował mi wypłatę odszkodowania, jeżeli paliwo zdrożeje, a go jeszcze nie kupiłem, ewentualnie jeżeli stanieje po tym, jak kupiłem je po wyższej cenie,

  • zagwarantował mi wypłatę odszkodowania, jeżeli kupię walutę, a ona następnie stanieje oraz jeżeli sprzedam walutę, która następnie zdrożeje. To samo poproszę z opcjami na akcje i opcjami walutowymi,

  • zagwarantował mi, że jeżeli zmienię pracę, to tylko na lżejszą, krótszą i lepiej płatną.

 

Ponadto:

  • jeżeli polecę paralotnią, to chcę, żeby miała stelaż, tak jak lotnia,

  • jeżeli pójdę do parapsychologa, to oczekuję prawdziwej psychologicznej porady,

  • jeżeli pójdę na wykład paranaukowy, to oczekuję kompletnego i rzeczowego uzasadnienia hipotez tam zawartych,

  • a jeżeli stanę się uczestnikiem zdarzenia paranormalnego, to chcę, żeby było bezpieczne i normalne,

itd.

 

Oczywiście jeśli nie zrealizują się moje oczekiwania, to tylko dlatego, że jestem głupim, głuchym, ślepym, niedouczonym i generalnie niezaradnym obywatelem, poproszę więc o odszkodowanie. Od kogo? Pytanie retoryczne – oczywiście od skarbu państwa. Najlepiej utworzyć w tym celu odpowiedni fundusz, dla którego mam już zarysy, inspirując się jakże genialnym pomysłem ostatniego sejmu PRL (FOZZ).

 

Obecny fundusz powinien nazywać się: Fundusz Obsługi Zadłużenia Paranormalnego.

Będzie to państwowy fundusz celowy, którego oficjalnym celem będzie spłata polskiego zadłużenia z tytułu udzielania gwarancji za różne zdarzenia paranormalne oraz gromadzenie i gospodarowanie środkami finansowymi przeznaczonymi na ten cel. Fundusz będzie działał przez liczne spółki córki, które jeszcze sprawniej będą zarządzały powierzonymi im pieniędzmi. Każda paraspółka będzie miała inną paraspecjalizację, trzyosobowy parazarząd i dziewięcioosobową pararadę nadzorczą, bo w końcu ktoś musi dbać o nasze parabezpieczeństwo.

 

Do funduszu będziemy odprowadzali specjalny parapodatek, np. 15% pensji/emerytury/renty, ale przynajmniej żadne zjawisko paranormalne nas nie zaskoczy. Mając na szali bezpieczne życie czy ułamek pieniędzy, które po śmierci i tak są na nic – co wybierzesz?

 

Na prezesa Funduszu powołamy oczywiście Janusza Palikota, godnego odznaczonego w 2000 r. Złotym Krzyżem Zasługi "za zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiej gospodarki" przez prezydenta, którego bolała goleń. Może nie wiecie, ale w 1990 roku "nasz Janusz" zakładał spółkę Ambra – jaka by to była piękna, zataczająca koło historia – począwszy od wina musującego Ambra, przez goleń i Krzyż Zasługi, dalej Amber, FOZP, a skończywszy, w bulu i nadzieji, na kolejnym Krzyżu Zasługi.

 

Prezesem Honorowym Funduszu zostanie oczywiście Rysiu Kalisz – genialny pomysłodawca sposobu ratowania nas przed Amber i Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta w czasie, w którym Palikot otrzymał Złoty Krzyż Zasługi za Ambrę.

 

Komunizm to faktycznie zakaźna choroba mózgu, jak w "Czerwonej Gorączce" zgrabnie to ujął Pilipiuk.

 

A my wszyscy za nią płacimy.

 

(Nie ja jestem autorem tekstu.)

0

space

Pragne Zjednoczenia wszystkich Polaków milujacych Boga i Matke Ojczyzne dla jej ratowania przed smiertelnym wrogiem. Oddajmy sie ufnie Jego opiece i prowadzeniu, wypelniajac Jego wole, a wspaniale zwyciestwo bedzie zapewnione.

128 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758