Bez kategorii
Like

Fotograf Rostowski

24/11/2012
198 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Nauczka, jaką polscy kierowcy dali fiskusowi w tym roku, najwyraźniej niczego nie nauczyła pana licencjusza.

0


 

 

„Fiskus chce w przyszłym roku ściągnąć z kierowców aż sto razy więcej pieniędzy niż w tym roku – czytamy w "Gazecie Wyborczej". W tym roku z tytułu mandatów karnych z fotoradarów zaplanowano w budżecie 1,2 mld zł. Do września ściągnięto zaledwie 15,7 mln zł.Główny Inspektorat Transportu Drogowego wskazuje, że za szacunki odpowiadało ministerstwo finansów. Resort ministra Rostowskiego odbija piłeczkę i wini same urządzenia.

Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", największym problemem jest przestarzały sprzęt. Fotoradary robiły "tylko" siedem zdjęć na dobę, a także było ich po prostu za mało. To właśnie dlatego zdecydowano się na zakup nowych urządzeń, które miałyby być "nową jakością" na polskich drogach.

Mimo że o zakupie nowych fotoradarów mówi się od miesięcy, cała sprawa się przeciąga. To właśnie poślizg podczas przetargów (jak tłumaczy ministerstwo, był on spowodowany licznymi odwołaniami kontrahentów – red.) doprowadził do tak dużych opóźnień. Efekt? Budżet stracił kilkaset milionów złotych.

Jak się dowiedziała gazeta, na przyszły rok z tego tytułu zaplanowano w budżecie jeszcze więcej, bo 1,5 mld zł. Pomóc ma w tym 300 nowoczesnych fotoradarów, które właśnie instaluje Główny Inspektorat Transportu Drogowego. W sumie dysponować ma on siecią 406 takich urządzeń oraz 24 systemami odcinkowego pomiaru prędkości, jednak część z nich będzie aktywna dopiero w czerwcu.”

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zle-wiadomosci-dla-milionow-polskich-kierowcow,1,5313716,wiadomosc.html

Na początku tego roku media donosiły:

„Skąd rząd weźmie miliardy złotych, które marnuje na zatrudnianie tysięcy nowych urzędników, na nagrody dla siebie i swoich pomagierów czy na zakup 300 nowych fotoradarów?! Oczywiście z naszych kieszeni.

Minister finansów Jacek Rostowski (61 l.) pochwalił się w liście do wiceszefa Komisji Europejskiej, że w nowym roku do spółki ze swoim szefem Donaldem Tuskiem (55 l.) zamierza wydusić gigantyczną sumę 1,2 miliarda złotych z polskich kierowców. Oto tajny plan na łatanie dziur w państwowym budżecie.”

http://moto.gadu-gadu.pl/5701102623209024928/rzad-ma-plan-zlupic-kierowcow-na-miliard1

Pamiętacie słowa naszego premiera, nim został premierem?

„Tylko człowiek bez prawa jazdy może stawiać fotoradary".

To o ówczesnym premierze.

Kaczyńskim.

Dzisiaj wychodzi na to, że Tusk prawa jazdy nie ma.

Czyżby dlatego, że jeździ (z nami)zygzakiem i bez trzymanki?

Natomiast ministrowi Rostowskiemu trzeba zadać pytanie:

Czy inne dochody budżetowe są tak samo prawdopodobne, jak te z mandatów???

24 11. 2012

 

 

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816