BIZNES
Like

Fiskus skontroluje Ci mieszkanie

04/07/2013
732 Wyświetlenia
8 Komentarze
2 minut czytania
Fiskus skontroluje Ci mieszkanie

Ministerstwo Finansów chce, by kontrolerzy mogli odwiedzać domy podatników. Kto nie wpuści skarbówki, może zapłacić karę – alarmuje “Puls Biznesu”.     Ministerstwo Finansów chce zapewnić kontroli skarbowej prawo do sprawdzania posesji, domów, mieszkań i garaży. “Proponuje się umożliwienie organom podatkowym, za zgodą podatnika, przeprowadzanie oględzin w ramach czynności sprawdzających dotyczących przedmiotu opodatkowania” – twierdzi Maciej Grabowski, wiceminister finansów. W projekcie zmian w ordynacji podatkowej zapisano, że za odmowę oględzin grozić będzie kara finansowa. Obecnie skarbówka może wejść do mieszkania podatnika tylko w jednym przypadku: gdy zechce sprawdzić prawidłowość rozliczenia ulg podatkowych związanych z wydatkami na cele mieszkaniowe. Plan resortu finansów spotkał się z ostrą krytyką ekspertów oraz rządowych prawników.   Tomasz Ludwiński, były szef NSZZ “Solidarność” Pracowników Skarbowości, nie widzi konieczności dozbrajania fiskusa. […]

0


Ministerstwo Finansów chce, by kontrolerzy mogli odwiedzać domy podatników. Kto nie wpuści skarbówki, może zapłacić karę – alarmuje “Puls Biznesu”.

 

KONTROLA SKARBOWA

 

Ministerstwo Finansów chce zapewnić kontroli skarbowej prawo do sprawdzania posesji, domów, mieszkań i garaży.

“Proponuje się umożliwienie organom podatkowym, za zgodą podatnika, przeprowadzanie oględzin w ramach czynności sprawdzających dotyczących przedmiotu opodatkowania” – twierdzi Maciej Grabowski, wiceminister finansów.

W projekcie zmian w ordynacji podatkowej zapisano, że za odmowę oględzin grozić będzie kara finansowa. Obecnie skarbówka może wejść do mieszkania podatnika tylko w jednym przypadku: gdy zechce sprawdzić prawidłowość rozliczenia ulg podatkowych związanych z wydatkami na cele mieszkaniowe.

Plan resortu finansów spotkał się z ostrą krytyką ekspertów oraz rządowych prawników.

 

Tomasz Ludwiński, były szef NSZZ “Solidarność” Pracowników Skarbowości, nie widzi konieczności dozbrajania fiskusa.

“Oględziny mieszkań w celu weryfikacji ulg na cele mieszkaniowe mają uzasadnienie. Jednak nowe propozycje za bardzo ingerują w życie domowe. Uzyskiwanie zgody jest słusznym rozwiązaniem, lecz umożliwianie karania za jej brak jest przesadą i absurdem”

 

To kolejne przywileje dla policji fiskalnej. Trzeci Obieg przypomina, że od 7 stycznia 2011 roku inspektorzy kontroli skarbowej w mogą używać dodatkowych środków przymusu bezpośredniego. W skład ich nowego wyposażenia wchodzą m.in. gumowe kule, granaty hukowe i paralizatory. Mogą także forsować zabezpieczenia (np. wyważyć drzwi do mieszkania). Może się więc zdarzyć, że pomimo odmowy nie tylko zapłacimy karę, ale na dodatek narazimy się na atak zubrojonych ludzi. Do tej pory istniały poważne ograniczenia formalne w możliwości stosowania przymusu bezpośredniego w miejscu zamieszkania podatników, znowelizowana ustawa na to pozwoli.

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

 1. Dotyczyć to z pewnością będzie tylko wrednych bogaczy ukrywajacych dochody, no chyba, że służby znowu się pomylą.
  Żurek Janusz

  0
 2. Avatar Chuck

  Nie tylko bogaczy. Wystarczy że nie wiem, kupisz sobie mopika… zielonego mopika i komuś się ten zielony kolor nie spodoba, wystosuje pismo do skarbówki o nazwie “uprzejmie donoszę” “sypnie” Cię że masz mopika a w jego mniemaniu Cię na niego nie stać… i masz wjazd na chatę.

  0
 3. Avatar sev

  Super !!! Ja bym postulowal natomiast, za natychmiastowym i przymusowym wprowadzeniem kamer w kazdym pokoju domu podatnika (na jego koszt oczywiscie).
  Jesli jakis kundel zaplacze sie u mnie w domu, to dostanie kijem bejsbolowym przez leb i znajdzie sobie inne zajecie. Jakim trzeba byc wrednym capem aby wykonywac takie zwody?

  0
 4. Avatar dark44

  Ciekawe czy do Kulczyka, Guzowatego czy np. Szewacha Weissa wpadną z taką niezapowiedzianą kontrolą?

  0
 5. Ludzie, może większość z Was nie pamięta był “socjalizm” każdy coś tam kombinował, a to ukradł żarówkę, nikt nie widział, nasrał w miejscu publicznym, gdyż miał potrzebę, nie dał dziecku na bułkę, gdyż wczoraj zostawił na melinie itd. itp. Ci co mogli ukraść znosili wszystko do mieszkania, A KTO MI TU WLEŹIE?! KIJEM POGONIĘ. No właśnie, tak był ten ustój paskudny, że do mieszkania nikt nie ośmielił się “wleźć”
  Dzisiaj jeśli mielibyśmy szukać prawdziwego złodzieja, przeważnie ma on IMMUNITET!!!
  Jeśli jakieś ludzkie ścierwo ma NIETYKALNOŚĆ, ruszyć jego nie można. Nie daj Bóg dorobiłeś się za granicą, już masz szpicli z żydo-skarbówki na głowie, takie ta hołota, sterowana MOSSADEM ma ciągoty. Pamiętajcie durni ludzie, mieszkańcy ziem pomiędzy Odrą a Bugiem, tacy głupi jacy Wy jesteście, to Wy jeszcze nie byliście!!! Dajecie się się oskubać przez małą bandę przybłędów, aj-waj, chciwych skurwysynów których u Was zatrzęsienie i na dodatek myślicie, że tak musi być, gdyż zawsze tak było!. IDIOCI! To, że za komuny trzeba było coś ukraść było znakiem czasu kiedy rządzili wami żydzi ukryci za polskimi nazwiskami. Tak otumanili naród, iż do dzisiaj uważa On,że tak powinno być dalej! Jesteście tak głupi, że nawet nie zdążyliście zauważyć, że już nic nie macie i mieć nie będziecie. Kiedy do Narodu zostanie wprowadzone prawo, kradnij, gdyż tak robi każdy, kłam gdyż tak robi każdy, rżnij żonę brata lub przyjaciela swego, gdyż tak robi każdy, lub jak moja świętobliwa matka, po codziennej porannej mszy kiedy kiedy to leżała prawie plackiem przed tabernakulum, po zakończeniu nabożeństwa, stawała się zwykłym ludzkim ścierwem, obrazą Boga, oszustką i kłamczuchą.
  Już wystarczy, idę się wyzygać!

  0
 6. Stanisław Stanisław

  Ta swołocz zaczyna sobie coraz śmielej poczynać, mam nadzieję że gdy tych sługusów fiskusa ktoś porządnie przetrzepie po tępych łbach ( razem z ewentualną obstawą ) to do swołoczy dojdzie że robi coś nie tak.

  0
 7. Pingback: Portal Informacyjny KMN » PD: :(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816