BIZNES
Like

Fiskus dopadnie Cię za granicą

10/05/2013
599 Wyświetlenia
4 Komentarze
2 minut czytania
Fiskus dopadnie Cię za granicą

Polskie ministerstwo finansów zamierza wprowadzić w życie nowe przepisy, które uniemożliwią firmom transfer dochodów do zagranicznych spółek, które znajdują się w krajach posiadających korzystniejsze systemy podatkowe. owe rozwiązania maja zmusić przedsiębiorców do płacenia podatku dochodowego w Polsce także od wpływów uzyskiwanych przez zależne od nich spółki zagraniczne, które do tej pory działały w krajach, gdzie opodatkowanie dochodów jest niższe. Zatem firmy, które posiadają siedzibę lub zarząd w państwie, gdzie podatki są mniejsze, będą musiały się liczyć z tym, że ta możliwość zostanie zlikwidowana. Spokojni mogą być przedsiębiorcy, którzy w kraju, gdzie posiadają swoją siedzibę, prowadzą rzeczywistą działalność, a nie są tam tylko w celu uniknięcia wyższych wpłat do Urzędu Skarbowego. Jeśli dojdzie do kontroli, właściciel będzie musiał precyzyjnie udowodnić, że […]

0


Polskie ministerstwo finansów zamierza wprowadzić w życie nowe przepisy, które uniemożliwią firmom transfer dochodów do zagranicznych spółek, które znajdują się w krajach posiadających korzystniejsze systemy podatkowe.

owe rozwiązania maja zmusić przedsiębiorców do płacenia podatku dochodowego w Polsce także od wpływów uzyskiwanych przez zależne od nich spółki zagraniczne, które do tej pory działały w krajach, gdzie opodatkowanie dochodów jest niższe.

Zatem firmy, które posiadają siedzibę lub zarząd w państwie, gdzie podatki są mniejsze, będą musiały się liczyć z tym, że ta możliwość zostanie zlikwidowana. Spokojni mogą być przedsiębiorcy, którzy w kraju, gdzie posiadają swoją siedzibę, prowadzą rzeczywistą działalność, a nie są tam tylko w celu uniknięcia wyższych wpłat do Urzędu Skarbowego. Jeśli dojdzie do kontroli, właściciel będzie musiał precyzyjnie udowodnić, że taka działalność istnieje. Fiskus będzie mógł także stwierdzić, że poszczególne transakcje są nieważne, jeśli uzna, iż z punktu biznesowego nie były one konieczne, a zawarto je jedynie po to, by uniknąć płatności podatku.

Projekt obecnie znajduje się w fazie uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. Nowe prawo w Polsce obowiązywać będzie prawdopodobnie od początku 2014 roku.

To pandemia fiskalizmu. Na podobne rozwiązania zdecydowało się już kilka innych państw, w tym Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Szwecja, Dania, Finlandia, Portugalia, Hiszpania, Węgry, Włochy, Estonia, a także USA, Kanada, Japonia i Chiny.

polemi.co.uk

Inne zapisy autora:

0

zaczarowana dorożka
zaczarowana dorożka

"Doradzajac przyjacielowi, staraj sie mu pomóc, a nie sprawic przyjemnosc" Solon"

113 publikacje
1 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816