Komentarze dnia
Like

Fedyszak Radziejowska Układ postawi teraz na Gowina

25/08/2013
849 Wyświetlenia
1 Komentarze
10 minut czytania
Fedyszak  Radziejowska Układ postawi teraz  na Gowina

Hodowanie i tuczenie Tuska ze względu na jego użyteczność w walce z Kaczyńskim doprowadziły do tego ,że zamiast zgodnie z przysłowiem lizać rękę pana, która go karmi zaczyna ją gryźć. Za nic nie chce oddać stołka w Platformie i koryta w rządzie. Być może wierzga , bo wie co go czeka. Aby zatrzymać Kaczyńskiego Układ, który został przez Fedyszak Radziejowską nazwany Establishmentem Okrągłego Stołu ( OSE ) musi rzucić odmóżdżonym lemingom kogoś na pożarcie.

0


Antoni Dudek „Jarosław Gowin zgodnie z oczekiwaniami przegrał wybory na lidera PO, ale wynik jaki uzyskał został powszechnie uznany za zaskakująco dobry. Można oczywiście przypuszczać, że jest on miarą nie tylko osobistej popularności Gowina, ale i zmęczenia osobą Tuska, które niepostrzeżenie wkradło się w szeregi jego własnej partii. Nie ulega wątpliwości, że czas będzie działał teraz na niekorzyść Tuska, zwłaszcza jeśli PO przegra „walkę o Stalingrad”, czyli październikowe referendum w Warszawie. Pytanie zatem brzmi, czy czas będzie teraz działał na korzyść Jarosława Gowina?Z pewnością pretorianie Tuska będą robili teraz wszystko by sprowokować Gowina do odejścia z PO. Do tego samego paradoksalnie będą go namawiali – obiecując Inflanty – politycy PiS, marzący o rozłamie w partii rządzącej, a także szukający kół ratunkowi politycy małych ugrupowań. Jeśli jednak Gowin nie chce podzielić losu Pawła Kowala, Marka Jurka czy Zbigniewa Ziobry to powinien wykorzystać wszystkie możliwości walki o przywództwo w PO jakie otworzą się w l. 2014-2015, gdy Polacy zaczną wystawiać Tuskowi rachunek za jego dotychczasowe rządy. Poparcie 20 proc. rzeczywistych członków PO, to znakomity punkt wyjścia do takiej walki. Pytanie tylko czy pretorianie Tuska do tego dopuszczą?…(źródło )

Fedyszak Radziejowska „ Komentarze rozważające przyszłe losy Jarosława Gowina są przykładem grupowego myślenia wszystkich elit opiniotwórczych. Najpierw wspólnie przewidywano słaby wynik Gowina i miażdżące zwycięstwo Donalda Tuska. Mam satysfakcję, bo napisałam miesiąc temu, że wybory w PO to znacznie poważniejszy problem niż pokerowa rozgrywka w jaką w  Chorzowie wszedł Tusk z PiS, aby pokazać „wyższość” demokracji w PO nad demokracją w PiS. Przyznam, że myślałam, że Gowin otrzyma więcej głosów.…..”Teraz widać, że wybory w PO to tylko część problemu poważniejszego – jak utrzymać władzę w kraju w rękach Platformy. Dlatego wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć. Mówi się – grupowo – że Jarosław Gowin wyjdzie z PO i założy wspólną partię z Wiplerem. To jednak nie daje PO gwarancji utrzymania się u władzy. Więc może Gowin pozostanie w tej samej partii aby… nie tracić konserwatywnych wyborców a nawet ściągać dla niej elektorat PiS. „….Bo medialno bizmnesowe polityczno-towarzyskie zaplecze PO, powiązane ze służbami specjalnymi nie może ryzykować utraty stanu posiadania. To ono używa Platformy, do „trzymania władzy” i wpływów w swoich rękach. I może to sobie zapewnić, także kosztem D. Tuska, jeśli uzna to za konieczne. Utrzymanie władzy jest tu naprawdę o wiele ważniejsze, nich niż los Donalda Tuska, Jarosława Gowina czy przyszłość zwykłych wyborów PO „…(źródło )

—–

Mój komentarz

Hodowanie i tuczenie Tuska ze względu na jego użyteczność w walce z Kaczyńskim doprowadziły do tego ,że zamiast zgodnie z przysłowiem lizać rękę pana, która go karmi zaczyna ją gryźć. Za nic nie chce oddać stołka w Platformie i koryta w rządzie. Być może wierzga , bo wie co go czeka. Aby zatrzymać Kaczyńskiego Układ, który został przez Fedyszak Radziejowską nazwany Establishmentem Okrągłego Stołu ( OSE ) musi rzucić odmóżdżonym lemingom kogoś na pożarcie.

Rzucą Rostowskiego i Tuska . O ile Rostowski zostanie wycofany przez swoich mocodawców , czyli Sorosa i lichwiarstwo w bezpieczne miejsce , o tyle Tusk zostanie zniszczony . Taka żertwa pozwoli wynieść na medialne ołtarze Wybawcę Ojczyzny Gowina.

Gowin oczywiście jest pionkiem , którym się rozgrywa szachrajską grę o władzę . Brudną robotę wbicia noża w plecy i usunięcia Tuska dokona zapewne Schetyna w zmowie z kilkoma właścicielami niemieckich i lichwiarskich mediów . Scenariusz mogą być różne , an przykład jakiś poważny medialny skandal wokół Tuska połączony ze złożeniem przez Rostowskiego , połączony ze skoordynowanym atakiem lichwiarstwa na polską złotówkę, wyprzedaż akcji i skokowy wzrost oprocentowania polskiego długu oraz bunt w klubie parlamentarnym zmusi Tuska do ustąpienia . A wtedy Gowin jako nowy premier wygłosi wspaniałe expose, pełne pornografii politycznej która będzie opisywał jak wszystkim Polakom będzie robił dobrze . Zbieranina Gowina typu Wipler, Giertych , Kowal, Migalski i inni wydadzą skowyt zachwytu i dołączą jako marionetki do medialnego propagandowego show .

Gowin oczywiście jest figurantem , więc żadnych reform nawet nie rozpocznie . Ponieważ czas będzie grał na niekorzyść lichwiarstwa , Układu i Niemiec Gowin i Komorowski natychmiast doprowadzą do przedterminowych wyborów .Schetyna przy układaniu list wyborczych zadba aby jak dotychczas byli to mierni, bierni , ale wierni wobec niego .

Jak na razie ,na szczęście Układ i Niemcy gwałtownie tracą wpływy w przestrzeni świadomości społecznej Polaków . Co może skończyć się utratą kontroli politycznej nad Polską . Co istotniejsze część oligarchów gospodarczych może ze strachu lub z kalkulacji ekonomicznej przejść na stronę Kaczyńskiego . To samo może dotyczyć nawet części OSE , który dostrzegł ,że status kolonialny Polski nie służy ich interesom .

Michalkiewicz uważa ze do czegoś takiego doszło właśnie na Węgrzech Orbana

video „LIKWIDACJA PAŃSTWA POLSKIEGO (1/6) prof. Piotr Jaroszyński „

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

Jarosław Kaczyński „Zobowiązujemy się objąć ochroną dyplomatyczną i wsparciem finansowym zagraniczne inwestycje polskich firm.Nadszedł już bowiem czas, by nie tylko przyciągać zagraniczne inwestycje do Polski (ich szczyt przypadł na okres naszych rządów), ale takżewspierać ekspansję polskich firm – takich jak Amica, Atlas, Fakro, Groclin, Maspex, Pesa, Rafako czy Solaris – na zagranicznych rynkach. To prowadzi nas do innego ważnego wniosku:Polacy nie zbudują własnego modelu kapitalizmu bez własnego kapitału. Kapitał nie ma bowiem narodowości tylko w teorii ekonomicznej. W praktyce biznesowej i politycznej pochodzenie kapitału zawsze jest istotne, ponieważ obok zysku, jest on ważnym narzędziem wpływu i kontroli. „….(więcej )

Fedyszak Radziejowska „Nigdy jednakdomknięcie fasadowej demokracji nie było tak bliskie, jak dziś, gdy pozory demokracji zaakceptowali nie tylko politycy postsolidarnościowi, lecz także ich postsolidarnościowi wyborcy. Nie tylko lewica przywiązana biografią i interesami do PRL, lecz także„młodzi, wykształceni, z wielkich miast” nie mają nic przeciwko demokracji ograniczonej. „…”Powołany do życia przy Okrągłym Stole establishment (w skrócie będę dalej nazywać go OSE) planował demokrację fasadową, w której demokratyczne procedury są, ale treść, kultura demokracji oraz kontrola rządzących przez opozycję i opinię publiczną nie odgrywają większej roli. Można zakładać partie polityczne, stowarzyszenia, a nawet gazety i rozgłośnie radiowe, co cztery lata odbywają się wolne, tajne i powszechne wybory,ale treść demokracji, czyli autentyczna, merytoryczna rywalizacja elit, programów i partii politycznych nie istnieje. „…”Opozycja też nie jest przypadkowa, bo jej szanse na przejęcie władzy muszą być zerowe.  Sens demokracji fasadowej tkwi w procedurze legitymizacji władzy. Wybrana – może praktycznie więcej niż dyktatura „…(więcej )

LIKWIDACJA PAŃSTWA POLSKIEGO (1/6) prof. Piotr Jaroszyński

Inne zapisy autora:

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758