BIZNES
Like

Fed knuje jak przechwycić całe bogactwo?

30/04/2014
722 Wyświetlenia
3 Komentarze
6 minut czytania
Fed knuje jak przechwycić całe bogactwo?

Według Steva Hanke, profesora ekonomii stosowanej na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w Baltimore, “Kontrola kapitałowa jest sygnałem, że kraj jest bardzo zaniepokojony o swoją wymianę z zagranicą. Oznacza to, że coś złego wisi w powietrzu.”

Ekonomiści, zwolennicy wolnego rynku nie będą z tego zadowoleni …

0


 

Jedno z głównych mediów finansowych opublikowało szokujące szczegóły dotyczące raportu z badań przez dwóch pracowników w Banku Rezerw Federalnych. 36-stronicowy raport pochwala (by nie powiedzieć; zaleca) stosowanie “kontroli kapitału” na rynkach światowych.

Większość Amerykanów nie zna pojęcia “kontroli przepływu kapitału”, prawdopodobnie dlatego, że USA mają tendencję do unikania takiego narzędzia, polegając na gospodarce wolnorynkowej.

Kontrola kapitałowa są to po prostu przepisy, które regulują i ograniczają to, co możesz zrobić ze swoimi pieniędzmi – przez regulację przepływu wpływów i gospodarki narodowej. Przepisy prawa określają takie rzeczy jak, gdzie można inwestować swoje pieniądze i na co możesz przeznaczyć swój majątek.

Jeśli rozejrzeć się po świecie, można zobaczyć kilka ostatnich przykładów, prawie zawsze z państw doświadczających kryzysu walutowego:

 • Na Cyprze … niektórzy obywatele nie mogą pobrać ze swojego konta lub wypisać czeku na ponad 300 €  dziennie. Regulacje te zostały wprowadzone na skutek  greckiego kryzysu zadłużeniowego w 2012 roku i obowiązują w dalszym ciągu, aż do końca roku.
 • W Islandii … kontrola kapitałowa nałożona w 2008 roku zablokowała sprzedaż aktywów  przez inwestorów zagranicznych o wartości 7,2 miliarda dolarów .
 • W Argentynie … obywatele muszą płacić dodatkowy podatek za wakacje za granicą.
 • Na Ukrainie … niedawne napięcia wywołały serię decyzji  kontrolujących przeplyw  kapitału. Ukraińcy muszą czekać sześć dni roboczych przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów w walutach obcych. Ponadto nie mogą oni wymieniać więcej niż równowartość 5800 dolarów USD w ciągu tego samego okresu.

Można się zastanawiać … w jaki sposób te drakońskie prawa ” stanowią użyteczne narzędzie do zarządzania stabilnością finansową”, jak mówi wspomiany dokument Fed?

Cóż, w oparciu o swoje badania Fed twierdzi, że kontrola kapitału jest niezbędna  aby ochronić dolara przed skutkami gwałtownych ruchów walutowych …

Oczywiście, jedynymi krajami, które są zaniepokojone kontrolą kapitału są te zaniepokojone groźbą kryzysu walutowego.

Według Steve Hanke, profesora ekonomii stosowanej na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w Baltimore, “kontrola kapitałowa daje sygnał, że kraj  bardzo martwi się o zachowanie swoich dewiz …. Oznacza to, że złe rzeczy wiszą w powietrzu.”

Od ponad 50 lat Amerykanie nigdy nie zastanawiali się nad wartością swojej waluty.

Ale czasy zmieniają się bardzo szybko. Większość Amerykanów jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że największą bronią jaka dysponuje USA nie jest  potęga militarna, ale fakt, że dolar jest na świecie “walutą rezerwową.” Jako taki, dolar tworzy podstawę światowego systemu finansowego.  Banki na całym świecie posiadają dolary w rezerwę wobec swoich pożyczek.

Dlatego, w ciągu ostatnich kilku dekad, Ameryka była w stanie wydrukować i pożyczyć miliardy dolarów, bez rzeczywistego negatywnego wpływu.

Ameryka jest jedynym krajem na świecie, który nie musi płacić za import w walucie obcej. Może zaciągać ogromne długi, a następnie wydrukować więcej pieniędzy.

Ale ten ogromny przywilej może wkrótce wygasnąć, ponieważ wiele z najpotężniejszych krajów na całym świecie (w tym w Chiny i Rosja) szukają nowej światowej waluty rezerwowej.

A gdy dolar nie będzie już na świecie walutą rezerwową … wtedy nie można już będzie drukować pieniądzy i pożyczać absurdalnych kwot bez żadnych własciwie konsekwencji. Ameryka znajdzie się w tarapatach.

Guru finansowy, Porter Stansberry, uważa, że ​​upadek waluty w Ameryce rzeczywiście wydarzy się znacznie szybciej niż większość ludzi myśli. Mówi, że proces upadku waluty staje się … powoli … powoli … wtedy nagle – krach. Pan Stansberry ma niesamowitą zdolność przewidywania ruchów  w gospodarce światowej w ciągu ostatniej dekady. W 2006 roku ogłosił że w 2007 roku dojdzie do bankructwa GM, przewidział bankructwo Fannie Mae i Freddie Mac i tak sie stało.

Teraz Stansberry mówi że kolejny wielki upadek może być upadkiem waluty Ameryki. I mimo, że większość Amerykanów uważa, że to nie może się zdarzyć … nie tutaj … Stansberry uważa nowe przepisy które mają wejść w zycie 1 lipca 2014 roku staną się akceleratorem upadku dolara. Znacznie przyspieszą ten proces.

Co to za prawo, które potajemnie jest przygotowywane przez administrację Obamy … i jak to wpłynie na Amerykanów, dolara amerykańskiego i Ciebie?

Tego dnia wchodzi w życie Ustawa Kongresu  “H.R. 2847”.

Wwdług pana Stransberry w ciagu jednej nocy może dojść do upadku dolara a miliony Amerykanów staną się biedakami.

 

 

PS. Video i nagranie Prezydenta jest oczywistym falsyfikatem, ale co by było gdyby było prawdziwe? Czy zapowiedź katastrofy dolara jest tak samo pewna jak zapowiadany wielokorotnie koniec świata , czy inne wytwory myśli twórców teorii spiskowych, zobaczymy 2 lipca tego roku.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

3 komentarz

 1. Avatar policjant łapówkarz

  Nie do końca tak będzie. Nawet jeśli świat odejdzie od $ jako waluty rezerwowej i rozliczeniowej, to nie upadnie on nagle i na dno. Na początku po prostu nastąpi urealnienie jego wartości -jedyne na co FED nie będzie mieć wpływu – i czego się obawia. Będziemy płacić za dolara 1,5 zł, albo 2,- zł, no może 1,-zł. O ile oczywiście sami wcześniej nie zbankrutujemy, bo w Polsce wszystko idzie właśnie w tym kierunku. Co było można władza po-okrągłostołowa sprzedała żydom za psi grosz, a reszta kraju się po prostu sypie. Dzisiaj już ślepy i głuchy to “zauważa”. W zasadzie nastąpił ekonomiczny rozbiór Polski. Wracając do meritum; trudno przewidzieć dalsze losy $ , tuż po urealnieniu jego wartości, gdyż to będzie w dużej mierze zależało od 4 czynników:
  1. Co dalej zrobi FED (nowa waluta)?
  2. Jak potraktują urealnienie wartości $ inne kraje, szczególnie Chiny i Rosja?
  3. Co zrobią przeciętni dorobkiewicze trzymający $ w skarpetach lub w bankach?
  4. Kiedy i co stanie się międzynarodową walutą rozliczeniową zamiast $?
  Jak każdy mogę się mylić, ale sądzę, że dopiero kiedy zaistnieje pkt.4. , to $ może stać się walutą śmieciową.
  W każdym bądź razie pewne jest jedno: $ długoterminowo ma szansę tanieć, ale nie padnie od razu “na pysk”.

  0
 2. Avatar strażnik gaju

  Rosja do końca przyszłego roku zbankrutuje

  0
 3. Avatar cynik

  Ten link President Obama – Global Currency Reset dobry ! Można się nabrać że to jego głos.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816