NEWS
2

Farmer.pl czyli za a nawet przeciw lustracji prezesa Elewarru?

18/07/2019
882 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Od kilku tygodni portal farmer.pl postanowił zająć się …. tematyką lustracyjną zarządu, rady nadzorczej Elewarru, a teraz także innych spółek KOWRowskich. W przypadku prezesa Elewarru portal jest za jego lustracją, ale skoro on sam wystąpił o nią składając oświadczenie lustracyjne, jest… faktycznie przeciw. Ale czego można innego spodziewać się po tym portalu?

0


KOWR uznał, że Elewarr – ale nie tylko, także inne spółki, „w których KOWR jako państwowa osoba prawna wykonuje prawa z udziałów i akcji” – nie są spółkami, których zarząd i rada nadzorcza podlegają lustracji. Taka ocena prawna nie spodobała się portalowi Farmer.pl, który w artykule opublikowanym 18.07.2019 nagle uznał cyt. że Dostępu do informacji obejmujących tajemnice z tym związane z pewnością nie powinny mieć osoby będące donosicielami służby bezpieczeństwa.

Wszystko pięknie, tylko to portal Farmer.pl atakował, próbował dyskredytować prezesa Elewarru Daniela Alain Korony, właśnie za to, że jako prezes Elewarru, mimo braku wymogu ustawowego, złożył oświadczenie lustracyjne najpierw bezpośrednio do IPN (który to oświadczenie zwrócił, bo nie ma trybu bezpośredniego składania), a następnie do organu powołującego (czyli KOWR) celem przekazania do IPN celem rozstrzygnięcia. Portal zamiast procedury lustracyjnej (składania oświadczenia) wzywał prezesa Elewarru do autolustracyjnej (czyli do złożenia wniosku do sądu o autolustrację), chociaż każdy wie, że ocena sądowa, w wyniku przyjętego orzecznictwa lustracyjnego przez Sąd Najwyższy i Trybunał Konstytucyjny, jest znacznie bardziej tolerancyjna niż IPNowska. Na marginesie dodajmy tylko, iż w 2016 r. Instytut Pamięci Narodowej wystawiło w decyzji administracyjnej laurkę prezesowi Koronie (działalność i odwaga zasługuje na podziw i najwyższy szacunek) a archiwista IPN w ramach postępowania ws. krzyża wolności i solidarności stwierdził, ze SB prowadziła grę operacyjną w celu skompromitowaniu Daniela w środowisku opozycji i w miejscu pracy. Wyrok sądu zatem niczego w sprawie nowego by nie wniosło, adwersarze prezesa Korony i tak będą wierzyć w swoje, niezależnie od faktów, dowodów, ocen i orzeczeń.

Zatem farmer.pl jest za lustracją, a nawet przeciw. Dzisiaj wzywa do lustracji prezesów państwowych spółek rolniczych, choć w przeszłości kwestia ta wcale nie była przedmiotem zainteresowania portalu.  Zatem o co w sprawie chodzi, skoro nie o rzeczywistą troskę lustracyjną. Otóż od kilku miesięcy portal, próbuje zaszkodzić prezesowi Elewarru i doprowadzić do jego odwołania. Nie udało się na sprawie ewentualnego połączenia ZZZ i Elewarru, no to sądzono że uda się to za pomocą sbeckich kwitów. Ale media nie dały się wciągnąć w tą prowokację, cała sprawa zakończyła się kompromitacją portalu i wcale nie zaszkodziła Danielowi Alain Koronie.

Farmer.pl szuka zatem sposobu, by wyjść z tej sytuacji i zachować pozór, że chodzi o jakieś pryncypia, a nie o prywatną wojenkę.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

226 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816