ONA I ON
Like

Fani dwóch kółek – jak przygotować rower do sezonu

16/06/2015
620 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Fani dwóch kółek – jak przygotować rower do sezonu   Właśnie nadeszły ciepłe, wakacyjne miesiące. To przede wszystkim czas urlopów i błogiego lenistwa, ale też możliwość zmorzonej aktywności fizycznej. Jednym ze sposobów spędzania aktywnego czasu jest niewątpliwie jazda na rowerze, jednak by móc ten pomysł wcielić w życie należy odpowiednio przygotować nasz pojazd do drogi. Dlatego powinniśmy sprawdzić kilka podstawowych rzeczy w naszym rowerze by móc cieszyć się w pełni przejażdżką na nim.   Koła czyli jedna z najważniejszych rzeczy w rowerze   Gdy już znajdziemy i wyciągniemy nasz pojazd na początek musimy dowiedzieć się czy opony są w należytym stanie do jazdy. Dlatego dokładnie sprawdzamy czy nie ma w ich przypadkiem dziury, ponieważ jeśli się takowa nadarzy nasza rowerowa […]

0


Fani dwóch kółek – jak przygotować rower do sezonu

 

Właśnie nadeszły ciepłe, wakacyjne miesiące. To przede wszystkim czas urlopów i błogiego lenistwa, ale też możliwość zmorzonej aktywności fizycznej. Jednym ze sposobów spędzania aktywnego czasu jest niewątpliwie jazda na rowerze, jednak by móc ten pomysł wcielić w życie należy odpowiednio przygotować nasz pojazd do drogi. Dlatego powinniśmy sprawdzić kilka podstawowych rzeczy w naszym rowerze by móc cieszyć się w pełni przejażdżką na nim.

 

Koła czyli jedna z najważniejszych rzeczy w rowerze

 

Gdy już znajdziemy i wyciągniemy nasz pojazd na początek musimy dowiedzieć się czy opony są w należytym stanie do jazdy. Dlatego dokładnie sprawdzamy czy nie ma w ich przypadkiem dziury, ponieważ jeśli się takowa nadarzy nasza rowerowa podróż szybko się zakończy o ile w ogóle się na dobre zacznie. W razie niezdatności opony musimy ją oczywiście jak najszybciej wymienić.

 

Powietrze rzecz święta

 

Gdy już dokładnie sprawdzimy stan kół trzeba zadbać oczywiście o odpowiednie ich napompowanie. Ponieważ bez dostatecznej ilości powietrza rower będzie jechał bardzo wolno, a dla nas wycieczka stanie się koszmarem a tego przecież nikt z nas nie chce.

 

Sprawność hamulców

 

Jazda z górki rowerem dla każdego z nas jest bardzo przyjemnym doświadczeniem szczególnie wtedy, gdy podjazd był bardzo wyczerpujący. Ale chyba nikt nie chce mieć zbyt dużej prędkości na rowerze a przede wszystkim chce nad nią panować. Dlatego właśnie sprawność hamulców w naszym dwukołowym pojeździe jest taka ważna. Nie dopuśćmy do sytuacji, gdy dopiero w czasie jazdy zorientujemy się, że hamulce nam nie działają. Ponieważ może doprowadzić to do wypadku i resztę wakacji spędzimy połamani z gipsem na kończynach.

Gdy już sprawdzimy nasz rower z każdej strony nie pozostaje nic innego jak ruszać w drogę w poszukiwaniu wakacyjnych przygód. Zobacz więcej

Inne zapisy autora:

0

Avatar
vladri

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758