Bez kategorii
Like

Fachowe uzdrawianie własnych problemów z internetem

26/11/2012
662 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

Polecam wszystkim, którzy mają trudności z dostępem do portalu Nowy Ekran lub w ogóle do Internetu. Jest to wszechstronny program analizy sieci internetowej, prosty w obsłudze, nadający się nawet dla kobiet, wystarczy nacisnąć przycisk START.

0Krzysztof Puzyna, 26.11.2012
Ciąg dalszy artykułów:
http://idb.nowyekran.pl/post/80914,puscilem-do-internetu-baka

http://idb.nowyekran.pl/post/80654,problemy-techniczne-ne-to-oszustwo-hostingowe-firmy-micfo


Program jest na najwyższym poziomie technicznym i dydaktycznym, z obszernymi radami i wyjaśnieniami. Każdy z was może zostać ekspertem od sieci informatycznych!
 
Blokuje dostawca Internetu porty lub wymusza ruch przez swój proxy? Czy gdzieś po drodze filtrowane są treści internetowe, czy przechodzą wirusy? Są manipulowane zapytania DNS? IPv6 działa podobnie jak IPv4? Czy przepustowość jest taka, jak opłacana?
 
Obciążeni wiedzą informatycy mogą łatwo siać stracha, gdy trafią na wyhodowane w paranoicznych spiskach stadko internautów z Nowego Ekranu.
 
Parę zdjęć, tu fachowo o manipulacji routerów w sieciach głównych, tam o ataku spoofing IP i już stadko trzęsie się ze zgrozy i z samouwielbienia, jacy my jesteśmy ważni!
 
Wysoko wykwalikowani specjaliści służb specjalnych zadają sobie trud dyskretnego zamknięcia dostępu do Nowego Ekranu. Pomimo, że banda u władzy może na zdrowy rozum prościej – zamknąć portal ze względu na podjudzanie do obalenia konstytucji, czy wyzywania na osoby urzędowe.
 
Odpowiednia ustawa została na początku roku  przegłosowana w sejmie. Nikt jakoś o tym szeroko nie informował, ja przyjąłem tą ustawę do wiadomości, ale też nie będę innym robił stracha, jak widzę z jak dużym tłumem, zarażonym chorobą smoleńską na NE mam do czynienia.
 
Pomimo że nie jestem informatykiem, widzę, że mogę ludziom lepiej pomóc, gdyż wychodzę z założenia, że wszystko potrzebne w sieci już jest wymyślone. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Byłbym idiotą gdybym uważał, że muszę najpierw zrozumieć temat warstw modelu OSI, bym samemu mógł rozwiązywać problemy komunikacji w Internecie.
 
Dlatego zamiast uczyć się modelu OSI, spędziłem czas w sieci i znalazłem REWELACYJNE ROZWIĄZANIE!
 
Wiodący instytut informatyczny w USA-The International Computer Science Institute (ICSI) we współpracy z University of California at Berkeley przeprowadził projekt badawczy nazwany The ICSI NETALYZR.
Wynikiem projektu jest program pomocy, który potrafi każdy uruchomić i zrozumieć.
Warunkiem jest zainstalowane oprogramowanie Java Runtime Environment  (java.com/pl/).
 
 
Wchodzimy na stronę http://netalyzr.icsi.berkeley.edu/ programu NETALYZR wybieramy język angielski lub niemiecki, przyciskamy Start analysis >> i czekamy parę minut.
 
W efekcie mamy wyczerpującą analizę sieci własnego dostępu do Internetu z omówieniem w wybranym języku. Omówienie jest normalnie zwinięte, trzeba wtedy puknąć w znaczek plusa.
 
Tłumaczenie zapewnia Google lub można zapytać w komentarzach pod tym artykułem. Polecam gorąco wszystkim czytelnikom NE, którzy mają trudności z dostępem do NE lub do Internetu!
 
 
Ten program może państwa obiektywnie i indywidualnie przekonać, z jaką paranoją wzmacnianą przez politykę redakcji NE macie do czynienia.
 
Powodzenia w uzdrawianiu swojego dostępu do sieci!
 
Przyczyny załamania się ruchu na NE były bardzo prozaiczne –żadne ataki czy dywersje! 
 
Olbrzymi ruch na stronie, przeciążenie starych sieci, bardzo zły dostawca usług internetowych Micfo  to najważniejsze zewnętrzne przyczyny w bardzo wolnym ładowaniu olbrzymiej (3,2 MB) strony głównej (SG).Przyczyny indywidualne czytelnika może świetnie wyjaśnić program  NETALYZR
 
NIE MA I NIE BYŁO ATAKÓW złych, agentów, cichociemnych, były natomiast "ataki" czytelników i reklamy na Nowy Ekran.
 
Każdego dnia o każdej porze odbywa się skanowanie portów w komputerach przyłączonych do sieci internetowych, w większości  bez wpływu na obciążenie ruchu i komputera. Są to normalne wydarzenia w sieci.
 
Hakerzy szukają stale możliwości do wdarcia się w niezabezpieczone serwery, czy komputery. Młodzież uczy się przez zabawy, w drobne hakerskie ataki, włamania do serwerów praktycznie informatyki sieci.
 
Z tym liczy się i pracuje, na co dzień każdy komputer podłączony do sieci Internetu.
 
Asadow miał prawo sobie swoje artykuły o "O ataku na NE (pewnie swojego kolegi) " napisać, ale robić z eksperymentu widły i umiejscawiać jego nieadekwatne informacje do sytuacji NE na środkowej kolumnie, pokazało mi kierunek polityki redakcyjnej.
 
Do dzisiaj nie wiem, kto jest odpowiedzialny za kolumnę w środku strony głównej NE. Jest to jednak jednoznaczny atak na moją osobę. Zarządowi NE chodziło o odwrócenie uwagi od własnych niedociągnięć, a kto prawdę pisze, tego chowa na ruchomym pasku z prawej strony, prowadzącym w niebyt.
 
Parę rozwiązań zostało już w  pierwszym, czy drugim artykule lub komentarzach do nich podane. Wykonano nową konfigurację serwera internetowego. Potrzebna jest jednak zmiana usługodawcy na lepszego. Może nawet zmiana na specjalne rozwiązanie dla koncernów – Akamai.
 
Bez analizy poważnych testów nie powinno się podejmować żadnej decyzji o zmianie dostawcy. Oprócz jednej:
 
doradcy i pośrednicy dostawcy usług internetowych Micfo, USA powinni zostać przynajmniej krytycznie przepytani i ograniczeni w możliwościach podejmowania błędnych decyzji.
 
Cześć!

 
AKT WOLI NARODU
Petycja do Narodu Polskiego
Podpisz we własnym interesie
http://petycjeonline.com/akt
 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
adevo

Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Bezposredniej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkanców, rozpowszechniam terminy!! Prosze siebie i Polski nie skracac w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

96 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816