Globalnie i Lokalnie
Like

Facet z nosem na czole

29/09/2013
738 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Facet z nosem na czole

Chiński chirurg wyhodował implant nosa  – wszczepiony nodrzami do góry, ukośnie, na czole, wykrojony razem ze skórą i naczyniami do których jest połączony, następnie będzie obrócony i przeszczepiony do twarzy w odpowiedniej pozycji.

0


 

Chiński chirurg Guo Zhihui  mówi, że wykonał  z chrząstki żebra mężczyzny implant nosa  i  wszczepił go pod skórę jego czoła. Tak przygotowany do przeszczepu może byc użyty w pierwszej operacji tego typu.

Chirurg Guo Zhihui z Fujian Medical University Union Hospital w południowo-wschodniej prowincji Fujian w Chinach, spędził dziewięć miesięcy hodując przeszczep dla 22-letniego mężczyznay, którego nos został uszkodzony.

Poruszające zdjecia implantu – nozdrza skierowane ukośnie górę po lewej stronie czoła spowodowały  dość powszechny rozgłos w chińskich i światowych mediach. Guo planuje odcięcie nos od czoła pozostawiając część skóry  z nim połączoną, a następnie obrócić przeszczep do pozycji  naturalnej na twarzy .

” Przedewszystkim byliśmy motywowani koniecznościa pomocy człowiekowi  i nie spodziewałem się że to może przciagnąc tyle uwagi” – mówił doktor Guo w wywiadzie.Lekarze wcześniej korzystali z chrząstki, aby móc odbudować nos w ich właściwej pozycji.  Eksperymentuje z coraz nowymi metodami z wykorzystaniem komórek macierzystych, na innych częściach ciała, takich jak przedramię.

To był pierwszy znany przypadek budowy nosa na czole.

Alexander Seifalian, profesor nanotechnologii i medycyny regeneracyjnej z University College w Londynie, który pracował na przeszczepami przy użyciu komórek macierzystych, powiedział, że wszczepienie protezy nosa w czoło ma sens, bo skóra czoła jest tej samej “struktury i tekstury” jak nos.Jednak  powiedział, nie było jasne, dlaczego chiński zespół odbudowywany na czole nos, umieścił w odwrotnej  a nie w naturalnej  pozycji. “Można przecież skonstruować implant  nosa i po prostu umieścić go na nosie,” powiedział.

 

http://www.youtube.com/v/yLTKTP7Nxeg%26hl=en%26fs=1%26rel=0

Pacjent stracił część swego  nos w wypadku w 2012, a zakażenie  sopwodowało później utrate dużej części  chrząstki nosa.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758