Bez kategorii
Like

Europejscy komuniści zablokują polskie łupki?

21/11/2012
304 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

120 europosłów – zieloni, komuniści i socjaliści chcą dołożyć do raportu o łupkach apel o całkowity zakaz wydobycia tego paliwa – podaje dziennik.pl.

0


Jeśli im to się uda, to mogłoby to skłonić Komisję Europejską do zablokowania polskich planów uniezależnienia się od Rosji.

Zamach na gaz łupkowy trwa od kilkunastu miesięcy, kiedy kolejne kraje wprowadzają zakaz wydobycia – powiedział polskim dziennikarzom w Strasburgu Sonik. Dodał, że konsensus ws. raportu o wpływie wydobycia gazu łupkowego na środowiska próbuje się w Parlamencie Europejskim złamać poprzez ponowny wniosek o to, żeby apelować do krajów członkowskich, by wprowadziły zakaz wydobywania gazu łupkowego. Dodał, że to efekt "lęków" w PE wokół gazu łupkowego.

O moratorium zgłosiło wniosek 120 posłów, (…) jest to koalicja idąca od lewej strony: skrajna lewica poprzez Zielonych do części socjalistów – powiedział Sonik. Ocenił, że liczba 120 posłów jest "pokaźną liczbą" i może stanowić ok. 20 proc. głosujących w środę eurodeputowanych. Przyznał, że o losie tej poprawki mogą zadecydować liberałowie, którzy są podzieleni ws. gazu łupkowego; gorącymi przeciwnikami gazu łupkowego są francuscy europosłowie tej frakcji.

Więcej:

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/411161,europejscy-komunisci-zablokuja-polskie-lupki.html 

Inne zapisy autora:

0

Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758