HYDE PARK
Like

Europass dla uchodźcy?

01/09/2015
698 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Europass dla uchodźcy?

Jak to często praktykujemy na początek z sarkazmem a potem poważniej. Uchodźcy walą do Europy drzwiami i oknami. Na razie nas omijają i nie wiemy, czy to dlatego, że jesteśmy daleko od szlaków ich przemarszu, czy dlatego, że wieść o walorach „zielonej wyspy” już dawno do nich dotarła?   Widzimy ich dramat i chociaż nieobce są nam opinie wsadzające wszystkich in gremio do jednego islamistycznego wora, to przecież jak każde środowisko i to jest heterogeniczne w pochodzeniu, przekonaniach i aspiracjach. Niezależnie zresztą od tego, kto co wyznaje przyjmujemy za prawdę, że budowanie dla nich gett, odgradzanie się i ignorowanie nadchodzącej demograficznej zmiany wynikłej z napływu setek tysięcy (jeśli nie milionów, gdy zawierucha na Bliskim Wschodzie i w Afryce potrwa) uchodźców/emigrantów […]

0


Uchodzcy_1

Jak to często praktykujemy na początek z sarkazmem a potem poważniej.

Uchodźcy walą do Europy drzwiami i oknami. Na razie nas omijają i nie wiemy, czy to dlatego, że jesteśmy daleko od szlaków ich przemarszu, czy dlatego, że wieść o walorach „zielonej wyspy” już dawno do nich dotarła?

 

Widzimy ich dramat i chociaż nieobce są nam opinie wsadzające wszystkich in gremio do jednego islamistycznego wora, to przecież jak każde środowisko i to jest heterogeniczne w pochodzeniu, przekonaniach i aspiracjach. Niezależnie zresztą od tego, kto co wyznaje przyjmujemy za prawdę, że budowanie dla nich gett, odgradzanie się i ignorowanie nadchodzącej demograficznej zmiany wynikłej z napływu setek tysięcy (jeśli nie milionów, gdy zawierucha na Bliskim Wschodzie i w Afryce potrwa) uchodźców/emigrantów i dyfuzji ich światopoglądu jest zapowiedzią gigantycznych kłopotów społecznych i ekonomicznych Europy.

 

Dlatego mamy własny pomysł na rozwiązanie tego problemu. Klarowny i sprawiedliwy. A jest nim przyjęcie przy rozlokowywaniu uchodźców procentowego klucza odnoszącego się do uzyskanych zysków ze sprzedaży i eksportu broni! Niestety część z podmiotów tym procederem się trudniąca jest poza zasięgiem eurokratów, którzy poważnie winni się nad takim rozwiązaniem zastanowić. Niemniej nadzwyczaj dużo największych producentów i eksporterów znajduje się w zasięgu ich „kompetencji”.

I tak cytując za WP: „… Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI) opublikował zestawienie krajów, które czerpią największe zyski z eksportu uzbrojenia. Analiza objęła okres od 2010 do 2014 roku. Na potrzeby obiektywnego pomiaru badacze zastosowali stały kurs dolara z 1990 roku, który od lat wykorzystują w swoich zestawieniach. Sprawdziliśmy, kto przez ostatnie cztery lata zbił najpokaźniejszą fortunę na handlu bronią….”

I teraz już bez tylu szczegółów ranking i najważniejsze miejsca docelowe eksportu:

10 – Izrael do Indii, Turcji, Kolumbii,

9 – Ukraina do Chin, Rosji, Pakistanu,

8 – Włochy do Indii, ZEA, USA,

7 – Hiszpania do Norwegii, Australii, Wenezueli,

6 – Wielka Brytania do Arabii Saudyjskiej, USA, Indii,

5 – Francja do Chin, Maroka, Singapuru, Rosji,

4 – Niemcy do USA, Grecji, Izraela (czyżby wyrzuty sumienia?),

3 – Chiny do Afryki, Pakistanu, Birmy, Bangladeszu,

2 – Rosja do Iranu, Syrii, Sudanu, Indii,

1 – USA do Australii, Korei Pd., ZEA.

 

Po pierwsze są to oczywiście najważniejsze państwa producenci i eksporterzy i ich najważniejsze kierunki eksportu. Po drugie badać, i zapewne zbadano, można to, co jest oficjalne i do czego da się uzyskać dostęp. Po trzecie ile z tego co powyżej i z tego, czego nie ma w żadnych statystykach wpada w łapy różnej maści wichrzycieli i fanatyków nigdy się nie dowiemy, ale gros jest wykorzystywane w tzw. zapalnych regionach świata.

Dlatego teraz należy tylko dodać do tych pozycji stosowny procent (wolumen) uchodźców i dołożyć coś ekstra za eksport w miejsca, które od dziesięcioleci wzajemnie eksportują do nas: zawieruchę, pogardę dla życia ludzkiego, terror, przemoc i niepewność na świecie. Ot i po problemie.

Z pozdrowieniami red. nacz. Liber

Inne zapisy autora:

0

Liber
Liber http://www.galerialiber.pl

rysownik, satyryk. Z wykształcenia socjolog. Ciągle zachowuje nadzieję

422 publikacje
6 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816