Bez kategorii
Like

Euro? – Panie Komorowski, co pan wygaduje!

22/01/2013
427 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Podobno Komorowski ma 69% poparcia w polskim społeczeństwie.

0


 

Mówię ‘podobno’, bo te nasze CBOS-y i inne sondażownie lubią mijać się z prawdą, by realizować zadane im cele. Zdaje się zaufał tym wynikom dziennikarz tygodnika "Uważam Rze", który pisze: "Kończy się czas energetycznego Donka, nadchodzi era wujka Bronka. (…) Prezydent Komorowski trafnie wyczuwa tęsknotę dużej części społeczeństwa za świętym spokojem".

Faktem jest jednak, że Komorowski ma – niezrozumiałą dla autora tej notki – znaczną akceptację społeczną. I przykre jest, że dopiero naruszenie tego ‘świętego spokoju’ stwarza szansę, by najwyższe urzędy były sprawowane przez osoby o najwyższych kwalifikacjach intelektualnych i moralnych. Komorowski nie wytłumaczył się dotąd ze swych hańbiących wypowiedzi skierowanych przeciw prezydentowi RP śp. Lechowi Kaczyńskiemu czy dotyczących tragedii smoleńskiej. Nie wyjaśnił też, jaką rolę odegrał w wykluczeniu wiceministra obrony Romualda Szeremietiewa z polityki.

Gdy przypomnimy sobie postawę obecnego prezydenta wobec krzyża na Krakowskim Przedmieściu czy równoczesną próbę stawiania pomnika sowieckim najeźdzcom, możemy sobie zadawać pytanie, czy i w jakim stopniu reprezentuje Komorowski polską rację stanu. Wczoraj w wywiadzie dla TVP1 mówiła nasza głowa państwa: "Do 2015 roku Polska powinna spełnić kryteria wejścia do strefy euro. (…) Przyjęcie euro będzie korzystne z punktu widzenia polskiej pozycji politycznej".

Nie będzie korzystne i o tym wiedzą Polacy. Wyrazili to jednoznacznie w komentarzach pod streszczeniem wywiadu:

—  "Panie Komorowski, co pan wygaduje! Strefa euro rozpada się, popada w kryzys, a my mamy do niej wchodzić? Chore!

—  Komorowski, z czym ty błaźnie chcesz wchodzić do strefy euro!

—  Co te sku… robią w naszym kraju? Jak długo będziemy siedzieć bezsilnie i patrzeć, co ten obcy rząd robi z naszym krajem i nami Polakami?

—  Bronek, kukiełko, do tego czasu znikniesz ze sceny i nici z europeizacji Polski. Chyba że chcesz wojny domowej, miernoto!"

Pozostałe wpisy są na ogół podobne. Odpisałem je nie z Nowego Ekranu, nie z Niezależnej, lecz z portalu onet.pl. Czyżby i tu wypowiadali się tylko ci, którzy nie popierają obecnego prezydenta?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
zygmuntbialas

NULL

260 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816