Zdrowie
Like

ETPC zawiesił eutanazję we Francji

29/06/2014
414 Wyświetlenia
0 Komentarze
50 seconde czytania
ETPC zawiesił eutanazję we Francji

Europejski Trybunał Praw Człowieka zdecydował się nadal wspierać przy życiu 39 – letniego Vincenta Lambert, który od przeszło sześciu lat jest w stanie wegetatywnym. Sąd uchylił postanowienie Sądu Najwyższego z Francji, który dał eutanazji „zielone światło”, ale pod warunkiem zaakceptowania jej przez ww. Trybunał – pisze Le Figaro.

0


 

Lambert był na granicy życia i śmierci po wypadku samochodowym. Jego żona i lekarze chcą odłączyć pacjenta od urządzeń podtrzymujących życie, ale jego pobożni katoliccy rodzice wysłali petycję do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z prośbą o zachowanie życia ich syna.

Sprawa jest bezprecedensowa we Francji, gdzie eutanazja jest zabroniona, choć w niektórych przypadkach, lekarze mogą odłączyć człowieka od aparatury podtrzymującej życie. Prezydent Francois Hollande zamierza w przyszłym roku zmienić prawo, aby umożliwić „godne żegnanie się z życiem”.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi

Opublikowano: 28.06.2014

0

Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758