Bez kategorii
Like

Esbecka szmata walczy z piosenkami

02/12/2012
298 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Minister ds cyfryzacji – z wykształcenia polonista i socjolog kultury (sic!) – wziął się nagle, niczym Żyd za taniec, za zwalczanie “mowy nienawiści”.
Czy Polacy rzeczywiście zasłużyli na to, aby donosiciele uczyli ich moralności?

0Posted by Marucha w dniu 2012-11-30 (piątek)

Minister Michał Boni – TW “Znak” – w zbiorowisku szumowin, jakie rządzą Polską, w szybkim tempie wyrasta na jednego z głównych osobistych faworytów gajowego. Minister ds cyfryzacji – z wykształcenia polonista i socjolog kultury (sic!) – wziął się nagle, niczym Żyd za taniec, za zwalczanie “mowy nienawiści”.
Czy Polacy rzeczywiście zasłużyli na to, aby donosiciele uczyli ich moralności?
Admin.

Śpiewana “mowa nienawiści”? Boni walczy z piosenkami

Śpiewana "mowa nienawiści"? Boni walczy z piosenkami

fot.Paweł Zienowicz/wikimedia.commons

Szef resortu administracji i cyfryzacji Michał Boni ma stanąć na czele nowej rady, której głównym zadaniem ma być walka z tzw. mową nienawiści. Zdaniem ministra trzeba walczyć z piosenkami „które mówią: mamo tato naucz mnie zabijać, a później wymieniani są Cyganie, Żydzi, Niemcy”.

 Swoją walkę z „mową nienawiści” minister Boni zaczął od wręczenia abp. Sławojowi Leszkowi Głodziowi apelu zachęcającego Kościół do walki bliżej nieokreśloną werbalną nienawiścią.

Teraz Boni ma stanąć na czele specjalnego zespołu, który ma zająć się walką z „mową nienawiści”. Z kolei w Sejmie posłowie PO złożyli już projekt nowelizacji kodeksu karnego, który ma ułatwić walkę z tym wyimaginowanym zjawiskiem.

– Problemy z mową nienawiści w różnych miejscach dotyczą na przykład piosenek i tekstów – które mówią: mamo, tato naucz mnie zabijać, a później wymieniani są Cyganie, Żydzi, Niemcy… Rada nie ma na celu recenzowania języka polityki, ale pomaganie ludziom, którzy mogą poczuć się osamotnieni – Romom, przedstawicielom różnych mniejszości. Rada ma być stanowcza – powiedział Boni.

Źródło: wpolityce.pl
ged
http://www.pch24.pl

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Jacek

Zagladam tu i ówdzie. Czesciej oczywiscie ówdzie. Czasem cos dostane, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjeciu jest Janek, z którym 15 sierpnia bylismy pod Krzyzem.

1481 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758