Główna
1

Eliciarstwo magdalenkowe ponownie daje głos-widziane z USA

29/11/2018
951 Wyświetlenia
1 Komentarze
11 minut czytania
Eliciarstwo magdalenkowe ponownie daje głos-widziane z USA

W latachh dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku będąc w Petersburgu na zaproszenie moich przyjaciół Rosjan, natknęłam sie przypadkowo na dziennikarza „Gazety Wyborczej”.  Ja gościłam w komunałce gdzie moi przyjaciele wykupili sobie pokój za pieniądze na handlu z Polską, ze wspólną kuchnią i łazienką. Do naszej dyspozycji  były dwa palniki w czteropalnikowej kuchence gazowej. O ile pamiętam mieszkało  w tym apartamencie sześć rodzin, bo było sześć pokoi. Natomiast człowiek Gazety Wyborczej przyjechał pociągiem, czy też przyleciał samolotem i zamieszkał w jednym z najdroższych hoteli, mianowicie w Palace Hotel  niedaleko Pałacu Zimowego, by zrobić wywiad z profesorem Gessenem o sytuacji w Rosji. Zapytaliśmy tego gościa z „Wyborczej”, czy był na jakimkolwiek targu i czy wstępował do sklepów by zobaczyć ceny podstawowych towarów, oraz czy […]

0


W latachh dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku będąc w Petersburgu na zaproszenie moich przyjaciół Rosjan, natknęłam sie przypadkowo na dziennikarza „Gazety Wyborczej”.  Ja gościłam w komunałce gdzie moi przyjaciele wykupili sobie pokój za pieniądze na handlu z Polską, ze wspólną kuchnią i łazienką. Do naszej dyspozycji  były dwa palniki w czteropalnikowej kuchence gazowej. O ile pamiętam mieszkało  w tym apartamencie sześć rodzin, bo było sześć pokoi.

Natomiast człowiek Gazety Wyborczej przyjechał pociągiem, czy też przyleciał samolotem i zamieszkał w jednym z najdroższych hoteli, mianowicie w Palace Hotel  niedaleko Pałacu Zimowego, by zrobić wywiad z profesorem Gessenem o sytuacji w Rosji. Zapytaliśmy tego gościa z „Wyborczej”, czy był na jakimkolwiek targu i czy wstępował do sklepów by zobaczyć ceny podstawowych towarów, oraz czy ma pojęcie ile zarabiają przeciętni Rosjanie.  Oczywiście nigdzie nie był, a jak później w Polsce przeczytałam jego artykuł na temat Rosji, oraz jego wywiad z prof. Gessenem, to była kolosalna róznica pomiędzy tym co ja widziałam na własne oczy w Petersburgu.

Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego że na salonie24 i szkolenach nawigatorów produkuje się niejaki Marek Budzisz,, który widzi Rosję z gazet, tak jak ów dziennikarz Gazety Wyborczej. Nie wiem czy Pan Budzisz był kiedykolwiek w Rosji, bo z tego co napisał, a tym co ja wiem od moich znajomych z Rosji, jest duża różnica w ocenie działalności rosyjskich władz, zwłaszcza z Ukrainą.

Z tego co ja wiem Rosjanie są  bardzo spolaryzowani w ocenie Putina, jednak widząc zagrożenie jakie niesie agresywna polityka neokonów, która pcha ukraińskich banderówców, jak również pośrednio naszych eliciarzy ze strategosem nad strategosami na czele do wojny z Rosją, od początku tzw rewolucji godności  banderowców, udzielają całkowitego poparcia obecnym władzom z prezydentem Putinem na czele.

Ostatni kryzys wokół aresztowania statków ukraińskich wraz z załogami pokazał, jak nasze eliciarstwo aż przebiera nogami w licytowaniu się kto jest bardziej agresywny wobec Rosjan. Listę otworzył znany filobanderowiec, consigliere prezydenta Dudy do spraw polityki zagranicznej, uczestnik jakiegoś kursu w USA, mój ulubieniec Krzysztof Szczerski, który to opowiedział się jako pierwszy za zaostrzeniem sankcji wobec Rosji. Na drugi dzień poparł go jego magdalenkowy pryncypał. Jak więc widzimy obóz belwedersko-magdalenkowy stoi na czele popierajacych za wszelką cene banderowców, by nie dać się nikomu wyprzedzić.

Trzeba przede wszystkim powiedzieć, że na zaostrzeniu kryzysu zależy przede wszystkim ekipie Poroszenki, który traci coraz bardziej na popularności i ma coraz mniejsze szanse w wyborach mających nastąpić wkrótce, więc wojna z Rosją jest ekipie Poroszenki jak najbardziej na rękę, gdyż w warunkach stanu wojennego wybory prezydenckie się nie odbędą. Według ostatnich sondaży poaprcie dla Poroszenki oscyluje w granicach 8%, więc jest to dla jego ekipy wynik tragiczny.

O tym że była to prowokacja Poroszenki, świadczy obeność m. in. ukraińskiej bezpieki na statkach które Rosjanie zaaresztowali. Prezyent Ukrainy będzie ten konflikt eskalował jak najdłużej, by stan wojenny na Ukrainie trwał bez końca i wybory prezydenckie można było odłożyć na święty nigdy.

Wobec zamieszania wokół wód teryrialnych Morza Azowskiego, Rosja uważa, że cały akwen Morza  Azowskiego jest jej wewnętrznym terenem. Ponieważ najprostsza droga z Ukrainy do Mariupola prowadzi przez Morze Azowskie, Rosja jednak pozwalała na przepływanie wszystkich statków Ukrainy za wyjątkiem obiektów militarnych. Ponieważ stosunkowo niedawno Ukraina, podpuszczona skutecznie przez neoko’nów,  postanowiła zbudować w Mariupolu port wojenny, wiadomo było że Rosjanie nigdy na to nie pozwolą. Więc wysłąnie przez Poroszenke trzech małych wojennych statków na Morze Azowskie spotkała sie z ostrą repliką Rosjan.

Jeśli ktokolwiek myśli, że Rosja pali się do zajęcia Ukrainy i widzi już czołgi w Kijowie, muszę sprawić mu srogi zawód. Wobec oskarżeń mojej osoby o bycie ruską agentką, odpowiadam jako osobista agentka Władymira Władymirowicza która teraz została ponownie zadaniowana  na odcinek ukraiński. Władymir Władymirowicz odpwiedział na moje niedyskretne pytanie o zajęcie Ukrainy śmiechem. Przecież my wskutek sankcji nie mamy pieniędzy na żadną okupację Ukrainy,ledwo sobie dajemy  radę z utrzymaniem ludności Krymu, na Noworosję nas nie stać, możemy jej jedynie podsyłać broń i doradców, podobnie jak do Syrii.  Więc nasz napad na Kijów można włożyć spokojnie między bajki. Militarnie nie ma żadnego problemu z rozgonieniem banderowskiego pospolitego ruszenia, problem w tym, że wraz z najazdem na Kijów zaczęłaby sie katastrofalna dla nas okupacja, tak jak dla US Army w Iraku. Byłby to gwóźdź do naszej trumny. Na taki rozwój sytuacji liczą właśnie neokoni, którzy chcą przy pomocy bezrozumnych banderowców zaatakować Rosję.

Przypominam sobie również,  jak to niejaki Antek Macierewicz kiedy Rosjanie zajęli Krym bez jednnego wystrzału, darł ryja że dzis Krym, a jutro Polska zostanie zaatakowana przez ruską barbarię i nieszczęśnik już widział siebie w kibitce i oczywiście jako organizatora i zwycięskiego wodza powstania na Syberii gdzieś w okolicach Nowej Ziemii, a tu Wołodia sprawił mu taki srogi zawód.  Rozumiem że Antek od tamtej pory jest bardzo nieszczęśliwym człowiekiem.

Na nasze nieszczęscie magdalenkowe eliciarstwo określone przez byłego ministra spraw wewnętrznych chyba magistra historii na UJ jako państwo teoretyczne, ale w eliciarstwie PO uważanego za intelektualistę, upatrzyło sobie w banderowskiej  Ukrainie strategicznego partnera. Jako ruska agentka nazwałam to strategiczne partnerstwo państw teoretycznych, z których to jedno państwo teoretyczne traktuje drugie jak brudną ścierkę którą z odrazą wyrzuca się na śmietnik. Klasycznym tego przykładem była konferencja w Mińsku, kiedy to nasze magdalenkowe eliciarstwo dopuściło sobie, że nic o nas bez nas, A tu Poroszenko kazał stać naszym eliciarzom na mrozie, by sobie mogli popatrzeć przez szybkę jak jaśnie państwo obradują.

Wkrótce potem magdalenkowy prezydent  z nadania strategosa nad strategosami, pojechał z jednym miliardem euro , zapewne tyle kosztowała audiencja u Poroszenki. Pieniądze chciano dać po cichu, ale Poroszenko pokazał ponownie jak Mińsku naszemu magdalenkowemu eliciarstwu, jak ma ich głeboko w górnym rejestrze dolnych kończyn, oznajmiając zdumionemu światu jakim to Polska jest państwem teoretycznym, a jego eliciarstwo każdemu kto tylko ma życzenie robi laskę za darmo.

Starałam się też zrozumieć, dlaczego skoro Ukraina oddała bez jednego wystrzału swój najważniejszy atut strategiczny jakim był Krym, to tym bardziej nie będzie broniła magdalenkowej Polski, gdy teoretycznie zaatakuje ją Rosja. Nawoływanie przez magdalenkowe eliciarstwo do  pomocy wszechstronnej Ukrainie, bo jak nie to dzisiaj Ukraina, a jutro Polska, jakby nie wiedzieli że Rosja chcąc nas najechać nie musi najpierw zdobywać Ukrainy tylko może uderzyć  od połnocnej granicy Polski. Przekonywali nas o tym tacy strategosi jak wspomniany już Antek Macierewicz, czy Rychu Czarnecki i red.nacz. Gazety Polskiej. Ostatnio słuchając wypowiedzi Rycha Czarneckiego w polonijnym radio w Chicago  można było odnieść wrażenie że jego intelekt jest znacznie poniżej intelektu mędrca Europy Bolka Wałęsy.

A Rosja tymczasemm dalej robi swoje, nie przejmujac się naszym eliciarstwem, co to niejednemu robiło laske za darmo, nawołujące do zaostzrenia sankcji wobec naszego najważniejszego wschodniego sąsiada, oznajmiła że rozmieszcza na Krymie swój najnowocześniejszy system S-400.  Rosja jako państwo poważne, potraktowała bardzo poważnie zagrożenie ostatni incydent z banderowcami, militaryzując w coraz większym stopniu Półwysep Krymski i przylegające do niego wody terytorialne Morza Czarnego i Azowskiego.

A w państwie teoretycznym zarządzanym przez magdalekowe eliciarstwo, prezydent tego pastwa natychmiast przeprasza wszystkich Żydów na świecie, gdy ktoś wybił szybe w bodajże gdańskiej  synagodze. Za to drze ryja wraz ze swoim  consigliere na Rosję, ale jak tylko Putin tupnie nogą, tobedzie się kajał przed nim. Taką ma mentalność  następne pokolenie Magdalenki. Na pewno uczestnik Magdalenki i jej późniejszy prezydent Lech Kaczyński jest dumny z takich wychowanków jak prezydent Duda, który robi wszystko by realizować  mityczny testament Lecha Kaczyńskiego.

https://

Inne zapisy autora:

0

Avatar
slepa manka

Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

393 publikacje
51 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816