Globalnie i Lokalnie
Like

Elbląskie Media walczą o dostęp do prawdy….

02/07/2014
705 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Elbląskie Media walczą o dostęp do prawdy….

Są takie chwile gdy człowiek jest dumny z tego co robi. Ale o wiele ważniejsze są te gdy człowiek jest dumny z tego co robią inni. Wczoraj w SM “Zakrzewo” grupa Elbląskich dziennikarzy zrobiła coś z czego jestem dumny . Nie jestem dumny z szarpaniny jaka tam zaszła . Nie jestem dumny z atmosfery jaka towarzyszyła sprawie ale jestem dumny z tego że Panowie Redaktorzy wyegzekwowali ich podmiotowe prawo do relacjonowania tego co dotyczy tysięcy ich czytelników a co dotąd miało być rozstrzygane za zamkniętymi drzwiami w gronie kilkunastu osób.

0


http://www.elblag.net/artykuly/czesc-pierwsza-jakie-tajemnice-skrywa-spoldzielnia,12649.htm

Pierwszym zadaniem dziennikarza jest pokazać prawdę . Dziennikarze z krajów za naszą wschodnią granicą czasem za wykonywanie tego posłannictwa płacą siniakami – czasem życiem. Pan Latkowski z urodzenia Elblążanin pokazał że etos zawodu dziennikarza to nie tylko miałkie dyskusję przy kawie z zaprzyjaźnionymi politykami ale trudne decyzje gdy w obronie Prawa gdy trzeba powiedzieć ” Nie” i Prokuraturze.

Ddokładnie to samo powiedzieli dziennikarze w Elblągu. Komendant Miejski Policji Pan Marek Osik w trakcie posiedzenia Rady Miasta został poproszony o zajęcie stanowiska w sprawie poniedziałkowych zdarzeń w SM “Zakrzewo”. Po kilkugodzinnym oczekiwaniu stwierdził że Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej jest jawne i do czasu podjęcia przez ten organ uchwały o wyłączeniu jawności dziennikarze mają prawo relacjonować jego przebieg.

W obronie tego prawa wczoraj stanęło kilku dziennikarzy. Są chwile gdy człowiek jest dumny że inni stają w obronie Prawa . Wczoraj jego wyegzekwowanie kosztowało parę szturchańców i pewnie kilka guzików.

Demokracja ma swoje prawa ale ich wykonanie odbywa się zawsze w miejscu w którym głosujemy a nie w fotelu przed telewizorem . Terminy Walnego ustalone przez Zarząd oczywiście dziwnym trafem pokrywają się z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej.

Pytanie zatem do jakiej bramki gra Zarząd i po to by to ustalić dziś po raz kolejny stawię się w SM Zakrzewo?

http://www.elblag.net/artykuly/czesc-pierwsza-jakie-tajemnice-skrywa-spoldzielnia,12649.htm

Inne zapisy autora:

0

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816