Globalnie i Lokalnie
Like

Ekumenizm to dzieło szatana

07/10/2014
665 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Ekumenizm to dzieło szatana

Odpowiedzialnym za wszystko zło, jakie działo się na ostatnim soborze, jest duch ekumeniczny, stawiający się na równym poziomie z wszystkimi innymi religiami. Nie, nie można postawić Pana Jezusa obok Buddy, Lutra, obok tych wszystkich sług diabla!

Ekumenizm ­ to dzieło diabła -Abp Marcel Lefebvre. Misjonarz, założyciel Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, obrońca Kościoła Świętego .TRADYCJONALISTA.

Wielkim złem, odpowiedzialnym za to wszystko, co działo się na soborze, jest fałszywy duch ekumeniczny, stawiający nas na równym poziomie z wszystkimi innymi religiami. Nie, nie można postawić Pana Jezusa obok Buddy, Lutra, obok tych wszystkich sług diabla!

By może myślicie sobie: „Ksiądz biskup przesadza, mówiąc: słudzy diabła!”.

0


 

A jednak, albo są oni kierowani przez Ducha Świętego, albo inspirowani przez złego ducha. Jak z tego wybrną? Otóż, jeżeli są oni natchnieni przez dobrego Ducha, pozostają automatycznie w łączności z Kościołem, lecz gdy głosisz błędy, są kierowani przez ducha diabelskiego, księcia kłamstwa. Inne rozwiązanie nie jest możliwe.

Sam diabeł wymyśla wszystkie te religie, aby przeszkodzić nawróceniom na prawdziwa wiarę! W dobrze zorganizowanym systemie próbuje zniewolić on cale rodziny, szkoły, nauczanie, żeby stanowczo utrzyma dusze z dala od Kościoła.

Zobaczcie jak trudną jest rzeczą nawrócenie muzułmanina! W Dakarze, gdzie bylem biskupem przez piętnaście lat, było trzy miliony muzułmanów, sto tysięcy katolików i czterysta tysięcy animistów. Mogliśmy chrzcić tych ostatnich, lecz nie muzułmanów. Aby móc się nawrócić, studenci uniwersytetów musieli całkowicie zerwać z własną rodzin, utrzymywać się z własnych środków, a mimo to ryzykowali jeszcze swoje życie.

W naszych szkołach mielimy dziesięć procent muzułmanów (nie tolerowałem więcej, gdy w przeciwnym razie nasze szkoły stałyby się muzułmańskie). Rodzice zachęcali nawet swoje dzieci do nauki katechizmu. „Trochę religii dobrze im zrobi”, mówili. Często te maluchy były prymusami z katechizmu i widząc inne dzieci przystępujące do komunii , chciały również komunikować. Lecz nie!

Gdybyśmy zgodzili się na pierwszą komunię (nawet prymusa z katechizmu), muzułmanie podpaliliby szkolę!
Na Saharze wizytowałem szkoły Sióstr Białych. W szczególności Siostry Franciszkanki Maryi wspaniale wychowywały powierzone im młode dziewczęta muzułmańskie. Oczywiście nigdy ich nie zmuszały do pójścia na Mszę w. ani do pobożnych praktyk religijnych, ani do czegokolwiek, lecz bądźcie pewni, że te dziewczynki nie miały zawiązanych oczu, widziały one Siostry… Często zadawały im pytanie: „Czy możemy pój do kaplicy, aby modlić się z wami?”.

Lecz uwaga, gdy chodzi o to, można bylo zgodzić sę i tylko od czasu do czasu, ukradkiem, gdyż, jeżeli muzułmanie dowiedzieliby się, że Siostry próbują ochrzcić lub nawrócić ich dzieci, natychmiast wypędziliby je i szkoła zostałaby bezzwłocznie zamknięta. Dla tych młodych dziewcząt, które spędziły pięć lub sześć lat u Sióstr i które pragnęły być ochrzczone, jedynym sposobem zostania chrześcijanką było (przy okazji podróży z pustyni do Algieru) znikać w taki sposób, aby ich rodziny nie wiedziały, gdzie się znajdują, tak żeby nawet bliscy nie domyślali się, że za tym kryły się Siostry!

Oto do jakiego stopnia diabeł ich krępuje, aby tylko przeszkodzić każdemu nawróceniu. Nie mówmy zatem, że te religie równe są religii Naszego Pana Jezusa Chrystusa! Nie łudźmy się; diabeł jest i pozostanie diabłem…
Niektóre rzeczy mogą wydawać się wspaniałe, lecz, aby skazić dusze, diabeł zawsze posługuje się pewnymi pozorami prawdy.

Czy możemy wiec przyjąć deklaracje o wolności religijnej, będąc błędem nauczanym przez sobór? Czy możemy zgodzić się na całą tą reformę liturgiczną, zrobioną w takim samym duchu ekumenicznym? Oczywiście, że nie!

Abp Marcel Lefebvre

2002-2011 Bibula ­ pismo niezalezne – Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com

PS Tradycjonaliści w Kosciele …. . A tyłem do ołtarza tam gdzie jest Tabernakulum to odwrócenie się od Boga, aby opanować człowieka. Proste i czytelne.

Pod rozwagę ,

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758