BIZNES
Like

Eksterminacja Polaków – cz.1

03/05/2015
520 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
Eksterminacja Polaków – cz.1

29 kwietnia 2015 podczas posiedzenia komisji Zdrowia posłanka PO omawia sukcesy ciężkiej pracy Platformy Obywatelskiej. Do spektakularnych sukcesów posłanka PO zalicza nadzwyczajne wydarzenia:     1. Senat rozpatrzy szybko zmiany bez poprawek w dniu 5 maja 2015. 2. Prezydent pędzikiem wszystko podpisze co mu się podsunie. 3. Nawet Unia Europejska uprzejmie pozwoliła na szybkie procedowanie.   https://   Powyższe zjawiska posłanka PO nazywa osiągnięciami, zaś fakt, że na rynku brakuje leków ratujących życie i zdrowie jest problemem pacjentów i rynku, który być może się rozwiąże sam. Ustawka, którą sami członkowie koalicji PO-PSL wymyślili i jednogłośnie swoimi głosami przegłosowali po ponad trzech latach od momentu posiadania wiedzy na temat przyczyn procedowania zmian, jest wyrazem niebywałej staranności o losy pacjentów – prędkość […]

0


29 kwietnia 2015 podczas posiedzenia komisji Zdrowia posłanka PO omawia sukcesy ciężkiej pracy Platformy Obywatelskiej. Do spektakularnych sukcesów posłanka PO zalicza nadzwyczajne wydarzenia:

 

 

1. Senat rozpatrzy szybko zmiany bez poprawek w dniu 5 maja 2015.

2. Prezydent pędzikiem wszystko podpisze co mu się podsunie.

3. Nawet Unia Europejska uprzejmie pozwoliła na szybkie procedowanie.

 

https://

 

Powyższe zjawiska posłanka PO nazywa osiągnięciami, zaś fakt, że na rynku brakuje leków ratujących życie i zdrowie jest problemem pacjentów i rynku, który być może się rozwiąże sam. Ustawka, którą sami członkowie koalicji PO-PSL wymyślili i jednogłośnie swoimi głosami przegłosowali po ponad trzech latach od momentu posiadania wiedzy na temat przyczyn procedowania zmian, jest wyrazem niebywałej staranności o losy pacjentów – prędkość reakcji nadzwyczajna (powody takiej ,,opieszałości” w reagowaniu na patologie omówię później).

 

 

Tymczasem przypomnę fragment wyroku sądu w sprawie przekrętów, o których w każdym calu i detalu wszelka wiedza znana była ministrowi zdrowia od roku 2012, zgodnie ze stosownymi przepisami.

 

,,

W wyniku sprawdzenia kopii faktur VAT stwierdzono, że Apteka dokonywała w okresie od […] lutego 2010 r. do […] grudnia 2011 r. sprzedaży produktów leczniczych do następujących podmiotów:

 

Nazwa hurtowni Łączna wartość transakcji w PLN
1. Hurtownia Farmaceutyczna “T.” 14 924 761,70
2. Hurtownia Farmaceutyczna “F.” 1 901 152,76
3. Hurtownia Farmaceutyczna “A.” 14 969 666,70
4. Hurtownia Farmaceutyczna “A.” 2 265 008,64
5. Hurtownia Farmaceutyczna A. 241 351,34

 

 

Całkowita wartość sprzedanych do powyższych podmiotów produktów leczniczych posiadających kategorię dostępności “wydawane z przepisu lekarza – Rp” wyniosła 34,301,941.14 zł (słownie trzydzieści cztery bańki i ponad trzy stówki) i dotyczyła m.in. produktów leczniczych stosowanych w neurologii ([…],[…],[…],[…]), onkologii ([…],[…]), transplantologii ([…],[…]), leków przeciwzakrzepowych ([…]), insulin, leków przeciwastmatycznych ([…],[…],[…],[…],[…],[…]).

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/F1AD141811

 

 

Mając na uwadze powyższe dane śmiało można przyjąć, że marża osiągnięta z tytułu eksportu w/w leków wyniosła w granicach 50-80 milionów zł(przebitka na eksporcie leków wynosi do 10 razy). W późniejszych publikacjach wyroków sądu dotyczących innego postępowania, prawdopodobnie pod wpływem wskazań lekarza, sąd zanonimizował także kwoty transakcji, aby czytelnikom głowy nie rozbolały.

Wymieniona w wyroku sądu apteka może iść na spokojną emeryturę bez jakichkolwiek konsekwencji mając w kieszeni ok. 3 bańki. Jak państwo widzicie na przykładzie tylko jednej apteki, interes eksportu leków jest mocno opłacalny i stąd tak baczna uwaga posłów PO na ten sposób uzyskiwania przychodu znacznie większego niż handel narkotykami.

 

Co na to wszystko mówią przedstawiciele aptekarzy, polskich producentów, hurtowników oraz opozycja? – posłuchajmy :

 

Przedstawiciele NRA (Naczelnej Rady Aptekarskiej)

 

 

– Obecny stan prawny podważa zaufanie obywateli, pacjentów, przedsiębiorców, aptekarzy, hurtowników. Podważa zaufanie do państwa, do rządu, który tym państwem kieruje.

 

https://

 

– Niechęć państwa do wyregulowania i przyjęcia naszych propozycji spowoduje, że nadal tych leków będzie brakowało.

 

https://

 

 

Zastępca przewodniczącego Komisji Zdrowia – poseł PIS Czesław Hoc i lekarz

 

 

– Rzeczywiście państwo mamy teoretyczne, państwo jest tak słabe, że praktycznie co z tego, że podam do jakiejś służby. Przecież wiadomo, że będzie za dwa trzy miesiące umorzenie postępowania, a jeszcze może będzie inwigilować tych, co podali do służby.

 

https://

 

 

Członek fundacji Alivia

 

 

– Mamy do czynienia z katastrofą samolotu pasażerskiego dziennie – tak określa efekt ustawowej dbałości o życie i zdrowie członek fundacji Aliva.

 

https://

 

Przedstawiciel polskich producentów leków

 

 

– Nie będzie nas stać na leki, gdy nie będzie polskiego przemysłu farmaceutycznego.

 

https://

 

 

Nie jest kwestią czy, tylko kiedy Platforma Obywatelska zabije Cię z powodu tak prowadzonej polityki. Sytuacja jest poważna. Twój wybór 10 maja 2015 może uchronić Cię od dokonania samobójstwa zgodnego z prawem tworzonym przez PO. Finalny efekt zmian proponowanych przez PO, a opisany w druku sejmowym 2997, omówię niestety po wyborach prezydenckich.

 

Inne zapisy autora:

0

Polaczok
Polaczok

Tu jest Polska

105 publikacje
95 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816