Praca i Finanse
Like

Egalitaryzm w natarciu

25/06/2014
658 Wyświetlenia
0 Komentarze
10 minut czytania
Egalitaryzm w natarciu

30 czerwca 1793r, w czwartym roku jej trwania, narodziło się hasło Wielkiej Rewolucji Francuskiej „Liberté, Égalité, Fraternité, ou la Mort, z którego wyrzucono potem słowa „lub śmierć”, bo brzydko brzmiały….

Hasło, które stało się później chlubą wszystkiego, co „najfajniejsze” w świecie.

Taki pierwowzór naszego dzisiejszego „róbta co chceta”, tak więc Owsiak nic nowego nie wymyślił.

To właśnie Francuzi ponad 200 lat temu, stwierdzili, że człowiek jest większy i ważniejszy od Boga.

0


libertc3a9-c3a9galitc3a9-fraternitc3a9

Egalitaryzm w natarciu

 

 

Stworzono zamiast Boga, kult człowieka, z Tego pierwszego czyniąc jedynie obiekt kultu ciemnoty i pożywki dla ciemnego ludu !

Dawne, Wiara-Nadzieja-Miłość, od tamtej chwili, Francuzi, a wraz z nimi cały wielki wspaniały świat, ogłosili passe !

 

Zanim jednak ta wolność itd. stała się trendy, w jej imię dokonywano strasznych zbrodni.

Francuz, który mieszka w Polsce, Laurent Nal, tak ocenia ten fragment historii swojego kraju:

Cyt:.

„14 lipca 1789 roku. Bastylia nie była już wtedy twierdzą, tylko zwykłym więzieniem o lekkim rygorze. Pilnowało jej zaledwie 30 Szwajcarów i 80 inwalidów wojennych. Szybko się poddali, gdy rewolucjoniści obiecali, że puszczą ich wolno. Kiedy jednak tylko oddali broń, oszalały tłum rzucił się na nieszczęsnych inwalidów. Część z nich została na miejscu zamordowana. Paryżanie wlekli ulicami ich dowódcę, a potem nosili jego głowę zatkniętą na pice.

Paryski lud zasmakował w krwawych widowiskach. Wkrótce na placach stanęły gilotyny. Po bruku potoczyły się głowy króla, królowej, tysięcy wrogów republiki. Kiedy zabrakło pod ręką wrogów, jedni rewolucjoniści ucinali głowy innym rewolucjonistom, w myśl zasady, że “rewolucja zjada swoje dzieci”. W czasie najbardziej krwawego “Wielkiego Terroru” gilotyny nie nadążały z zabijaniem skazanych, a ulicami płynęły strugi krwi. We Francji podczas rewolucji zginęło ponad pół miliona ludzi. Drugie tyle zmarło z głodu i chorób. Tymczasem w całym państwie żyło wtedy zaledwie 27 mln ludzi.”

http://wiadomosci.onet.pl/prasa/zbrodnia-uswiecona/bgdst

Słynna Wandea, prowincja, która wystąpiła w obronie monarchii i Kościoła, której losem, fascynowali się później i Lenin i Hitler i Stalin, była zapowiedzią nowej „kultury” europejskiej, która zapukała do jej drzwi, a dzisiaj rozsiadła się na dobre w gabinetach brukselskich i co gorsza poprzez lewactwo, w umysłach wielu ludzi…

Cyt:

„„Obywatele republikanie, Wandea już nie istnieje! Dzięki naszej wolnej szabli umarła wraz ze swoimi kobietami i dziećmi – pisał do Paryża jakobiński generał Westermann. – Skończyłem grzebać całe miasto w lasach i bagnach Savenay. Wykorzystując dane mi uprawnienia, dzieci rozdeptałem końmi i wymordowałem kobiety, by nie mogły dalej płodzić bandytów. Nie żal mi ani jednego więźnia. Zniszczyłem wszystkich”.
W odpowiedzi otrzymał pochwalny list. Od tych, którzy wyznawali hasło: „Liberté, égalité, fraternité” albo śmierć.

…………………………………………………..

„Niech nam nie mówią o humanitaryzmie wobec tych bestii z Wandei: wszyscy zostaną wykończeni, nie wolno zostawić przy życiu ani jednego powstańca”. Puszczono z dymem dziesięć tysięcy domów, czyli 20 procent budynków, wybito całe bydło i całkowicie zdewastowano uprawy rolne. Ile ludzi straciło życie? Szacuje się że w ciągu osiemnastu miesięcy zamordowano 120 tysięcy osób, czyli około 15 proc. całej populacji.

http://gosc.pl/doc/792007.Wolnosc-rownosc-braterstwo

 

Bardzo ciekawe, że to samo hasło Wolność-Równość-Braterstwo jest również mottem masonerii.

Cyt:

Człowiek, który wierzy, nie jest wolny. Ideałem religii jest wiara węglarza, wiara dziecka, wiara nieuka. Ideałem współczesnego świata jest człowiek uprawiający w pełnej wolności sumienia i rozumu poszukiwanie prawdy, dobra, wiedzy, człowiek wyzwolony od wszelkich zastraszeń i przymusów… Podobnie przeciwstawiłbym równość nadziei….
http://www.masoneria.com.pl/index.php?tyt=35

 

Masoneria… najbardziej przerażające jest w nich to… poszukiwanie dobra….

Zamiast Wiary – Wolność

Zamiast Nadziei – Równość

Zamiast Miłości – Braterstwo

Co przetrwało, z tych krwawo okupionych haseł Rewolucji Francuskiej dzisiaj?

Żadna tam wolność ani braterstwo, nie… najważniejsza jest… równość!!

Cyt:

„Równość już dawno rozstała się ze zdrowym rozsądkiem i stała się narzędziem niszczenia, a przy okazji zniewalania. Jak wiemy, odruch równościowy często kłóci się z odruchem wolnościowym. Dlatego wraz z sukcesami polityki równościowej świat staje się coraz bardziej duszny, coraz bardziej reglamentowany i coraz bardziej skonformizowany. Egalitaryzm jest żarłocznym potworem, który choćby nie wiem ile pożarł, nie jest nigdy nasycony. Ekscesy, jakie w ciągu ostatnich lat wyprawia się z rodziną i małżeństwem, a wszystko w imię równości, pokazują, że egalitaryzm nie zna miary i nie zatrzyma się sam.

…………………………………………………………………………………………………………………

Obecnie można z człowiekiem zrobić wszystko, obalić wszelkie normy i zakazy, aby równość triumfowała. Można zmienić definicję rodziny, wbrew naturze, doświadczeniu i zdrowemu rozsądkowi, byle tylko zaspokoić chore pragnienia fanatycznych egalitarystów

http://www.fronda.pl/a/palowanie-polskiej-swiadomosci-trwa,38677.html?part=2

 

W 1913 roku francuscy antymonarchiści zniszczyli archiwa rewolucyjne, spotykamy się więc z informacjami i o setkach tysięcy i o milionach ofiar.

W historii Francji wiele było zdarzeń, z których mogliby być dumni, wybrali jednak na swoje święto, datę pierwszego w nowożytnej historii świata ludobójstwa.

Kiedy więc nad Paryżem, jak co roku eksplodować będą fajerwerki, a na Polach Elizejskich wiwatować będą tłumy, na widok wspaniałej defilady, pozwoli pan, panie Hollande, że nie przyłączę się do życzeń i skorzystam z rady jednego z pana poprzedników, „by siedzieć cicho”…

Bo w historii mojego kraju, ten hołubiony dzisiaj egalitaryzm, jakoś nie bardzo się nam spodobał, zero fascynacji, sorry…

Królów sobie wybieraliśmy, żadnych szafotów, my tutaj taka ciemnota…

Mało tego, w Polsce, dzisiejsze młode pokolenie, odkrywa, że Bóg, Honor, Ojczyzna, to jest to, co wynika z tej starej maksymy, którą Francja, a wraz z nią jej papugi odrzuciły, a co zawarte jest w zakończeniu w pierwszym liście do Koryntian”:

„Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy:

z nich zaś największa jest miłość”

Pomimo zawirowań polski Kościół ma się całkiem nieźle, a Polacy, obdarzeni jakimś instynktem pokoleń, doskonale wiedzą, że wszystkie rewolucje, to nic innego, jak przejęcie kasy jednych, przez drugich, więc komunizm pokrewny waszej rewolucji nigdy się tutaj nie przyjął… i dobrze !!

Zgadzam się z profesorem Legutko, który tak ocenia polskie młode pokolenie:

Cyt:

„Obecnie obserwujemy pewne zmiany na lepsze. Widać, że niemała część młodych ludzi odkrywa chwalebną i inspirującą przeszłość, a także odczuwa dyzgust wobec peerelowskiej trucizny, którą przesączona jest III RP. Stąd np. spektakularnie odrodzony kult Żołnierzy Wyklętych i całego podziemia niepodległościowego. Wszystko to powoduje odrzucenie postaw niewolniczych i odrodzenie ducha samodzielności. Bo to nieprawda, że spór toczy się tylko o przeszłość. Dotyczy on także przyszłości: czy mamy być podmiotowi, czy przedmiotowi. Odrodzenie ducha podmiotowości – zarówno wobec przeszłości, jak i czasów obecnych i przyszłych – wywołuje furię wśród lewicowych i liberalnych elit, które na naszych oczach degenerują się w tempie wręcz niebywałym.

Stąd prześcigają się w dekonstruowaniu polskości, zawstydzaniu, demistyfikowaniu, obnażaniu, obrażaniu i innych tego rodzaju wygłupach. Nie chcę przesadzać w mocnych słowach, ale to już chyba faza gnilna tej grupy. No bo jak inaczej tłumaczyć to nieustanne walenie nas po głowach antysemityzmem i współudziałem w Holokauście, te wszystkie napaści na Inkę: że krzyczała w chwili śmierci „Niech żyje Polska”, tak jak Niemcy krzyczeli „Heil Hitler”; te idiotyzmy o „Zośce” i „Rudym” jako antysemitach czy homoseksualistach.”

http://www.fronda.pl/a/palowanie-polskiej-swiadomosci-trwa,38677.html?part=2

Inne zapisy autora:

0

Anna Słupianek
Anna Słupianek

111 publikacje
102 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816