POLSKA
Like

Dzisiejsza tragedia Polaków i Słowian

19/05/2016
394 Wyświetlenia
10 Komentarze
5 minute czytania
no-cover

Artykuł włoskiego eksperta wojskowego Manlio Dinucci , wyjaśnia autentyczny cel i niebezpieczeństwa związane z instalacją nowego „systemu obrony przeciwrakietowej”  NATO w Polsce i Rumunii[i].  Autor opiera się przy tym na publicznych informacjach jego amerykańskiego producenta Lockheed Martin’a[ii].  System startowy Mark 4 przystosowany jest do wystrzeliwania zarówno „any-rakiet”, jak i (ofensywnych) rakiet. W tej sytuacji wystrzelone z pomorskiej bazy NATO rakiety typu „Tomahawk cruise missile”[iii] dosięgną bez trudności główne rosyjskie centra.  Ponieważ rakiety tego typu lecą tuż na ziemią, nie ma możliwości ich przechwycenia.   W jednym z programów rosyjskiej telewizji, występujący w nim specjalista wojskowy, podkreślił że polska instalacja NATO jest dla Rosji „sprawą życia i śmierci” i na takim właśnie poziomie rozważane będą decyzje dotyczące jej unicestwienia.   Nie […]Artykuł włoskiego eksperta wojskowego Manlio Dinucci , wyjaśnia autentyczny cel i niebezpieczeństwa związane z instalacją nowego „systemu obrony przeciwrakietowej”  NATO w Polsce i Rumunii[i].  Autor opiera się przy tym na publicznych informacjach jego amerykańskiego producenta Lockheed Martin’a[ii].  System startowy Mark 4 przystosowany jest do wystrzeliwania zarówno „any-rakiet”, jak i (ofensywnych) rakiet. W tej sytuacji wystrzelone z pomorskiej bazy NATO rakiety typu „Tomahawk cruise missile”[iii] dosięgną bez trudności główne rosyjskie centra.  Ponieważ rakiety tego typu lecą tuż na ziemią, nie ma możliwości ich przechwycenia.

 

W jednym z programów rosyjskiej telewizji, występujący w nim specjalista wojskowy, podkreślił że polska instalacja NATO jest dla Rosji „sprawą życia i śmierci” i na takim właśnie poziomie rozważane będą decyzje dotyczące jej unicestwienia.

 

Nie ulega wątpliwości, że prące do III wojny światowej państwa NATO (czytaj USA) zmuszą (sprowokują) Rosję do działania.  Tak więc, podobnie jak II wojna, III wojna rozpocznie się na polskim Pomorzu.  Wybuch tej pierwszej ściągnął na Polskę i świat ogromne nieszczęścia.  III będzie znacznie bardziej katastrofalna, a dla Polski i Polaków oznaczać będzie zapewne ostateczne unicestwienie.

 

Być może taka jest wola Opatrzności, tym bardziej że koncepcja Polski lansowana przez „narodowe elity” wyczerpała się już dawno.  Na podobieństwo „bratniej” Ukrainy, III RP przypomina bezgłowego (pozbawionego autentycznych elit) pajaca, za sznurki którego pociągają wszyscy mający swe interesy w tym regionie.  Społeczeństwo polskie zdolne jest jedynie do wymiany jednego garnituru agenturalnych przywódców na drugi.  Truizmem jest stwierdzenie, że tak funkcjonująca III RP (znów na podobieństwo Ukrainy) musi ściągać na siebie ogrom nieszczęść, a na dodatek stanowi poważne zagrożenie dla całego regionu.

 

Postnarodowe społeczeństwo III RP charakteryzuje się jedną cechą wspólną z poprzednimi pokoleniami; a mianowicie pozbawioną wzajemności miłością do Zachodu.  Jej obywatele gotowi są dosłownie na wszystko, aby tylko zostać zaliczonym do „Zachodu” . Również tą właściwością podobni są do Ukraińców i innych społeczeństw czwartej kategorii.

 

Polacy nie są w stanie pojąć, że dla Zachodu, byliśmy zawsze i pozostaniemy, tym co dziś określają mianem „lesser peoples” (podludźmi).  Cała tysiącletnia historia Polski ukazuje to dobitnie.  Zachód wykorzystywał każdy pretekst i okazję by niszczyć i podbijać nasze terytoria.  Dopiero w 1410 roku (pół milenium od chrztu Polski)  udało się mocarstwowej Rzeczpospolitej powstrzymać „chrystianizacyjne”  zachodnie zapędy . I to nie na długo.  Polacy nie są w stanie pojąć prostej sprawy, że Zachód kieruje się jedną tylko zasadą – swym interesem.  Wbrew hałaśliwej propagandzie,  jakiekolwiek zasady moralne są mu całkowicie obce.  Demonstrował to nieprzerwanie na przestrzeni milenium i demonstruje to dziś.  Jedyne co się zmieniło to „zestaw wartości” w imię których  niszczy i eksploatuje on innych.

 

Absurdalne uwielbienie Zachodu przez Polaków  równoważone jest nienawiścią i pogardą do swych naturalnych braci – Słowian.  Również w tej cesze identyfikować  ich można  z Ukraińcami.  Oczywiście nie wszyscy Polacy odpowiadają powyższej charakterystyce. Jednak jest ich wystarczająca liczba do pchania Ojczyzny ku zagładzie.

 

Tragiczny koniec jest nieunikniony, jeśli mieszkańcy III RP nie przestaną kierować się powyżej przedstawionym paradygmatem i nie otrząsną z siebie wszawej agentury odgrywającej rolę „narodowych elit”.

[i] http://www.voltairenet.org/article191787.html

[ii] https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_Martin

[iii]https://en.wikipedia.org/wiki/Tomahawk_(missile)

Inne zapisy autora:

dr nowopolski

Unikajacy stereotypów myslowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i swiata

344 publikacje
3 komentarze
 

 1. Szanowny Panie, mam prośbę. Proszę oswobodzić portal “3obieg” od Pańskich koncepcji politycznych. Tyle ma Pan miejsca w Sieci, żeby szerzyć tę “słowiańską” wiedzę. Jako zastępca redaktora naczelnego tej internetowej gazety, z plenipotencjami do usuwania treści, które osobiście uważam za rażąco szkodliwe, oświadczam, że nie zamierzam pomagać Panu w upowszechnianiu poglądów fundamentalnie sprzecznych z poglądami redakcji i jej Czytelników.
  Co widać, słychać i czuć na “3obiegu” od samego początku!
  Maciej Rysiewicz

  • Dally

   Jako stały (od początku, jeszcze z czasów NowegoEkranu) czytelnik spodziewałbym się merytorycznej argumentacji a nie prawie jawnej deklaracji cenzorskiej.

   Proszę zgadnąć skąd te cytaty:
   “Jesteśmy serwisem wolnej, nie cenzurowanej dyskusji, nieskrępowanej bieżącymi układami politycznymi, finansowymi czy political correct.”

   “Nie zamierzamy jednak ograniczać swobody dyskusji, będziemy jedynie dbać o jej poziom”.

   Skoro “nasza” tarcza antyrakietowa może posłużyć także do ataku to nerwowa reakcja Rosji wydaje się być zrozumiała. Co komu szkodzi, ze ktoś o tym napisze? A może chodzi o niechrześcijańskość Autora?

   Niestety zapaliła mi się teraz “czerwona lampka” przy portalu 3obieg. Rozumiem sympatie tzw. Redakcji (człowiek nie krowa, ma swoje osobiste poglądy) ale …

   • Piotr-Pierre

    Za wiele ofiar juz było tych naszych “zbliżeń” z kacapią, p. Dally. Proszę pocxytac chocby o Rzezi Pragi, o RONA, o zbrodni Katynskiej. Proszę poczytać o rusyfikacji, o Wieszatielu, o zaborach i niewoli. KACAP – WON OD POLSKI!

    Pozdrawiam

    • Dally

     Rozumiem, że treść innych tekstów autora była “niepoprawna”. No ale jeśli była niepoprawna w takim samym stopniu co ta powyżej to jakby o niczym to nie świadczy. A jeśli nawet faktycznie (tak się trochę domyślam) Autor jest wielbicielem rosyjskiego mocarstwa to “ich” zdanie na dany temat jest godne uwagi i warto je obiektywnie ocenić. Mnie na ten przykład faktycznie razi uwielbienie przez rodaków cywilizacji zachodniej ale z kolei utożsamianie Rosji ze słowiańszczyzną jest co najmniej lekkim nadużyciem.
     Tak czy siak reakcję uważam za niestosowną bo trącącą cenzurą (choć uprzejmie to było napisane, nie powiem).

     • Piotr-Pierre

      Alez ja nie jestem zwolennikiem zapatrzenia Polski w zachód, Panie Dally!
      Przeciwnie, mamy swą własną, ponad tysiącletnią kulturę, wcale nie gorszą niż celtycka, anglosaska. Jrstem Slowianinem i z tego jestem dumny.
      Słowian troszkę w Rosji żyje. Ale nie oni stanowią tam większość. Kultura rosyjska jest ugro-fińska, azjatycka z domieszką kultury Wikingów.
      Slowianie nigdy nie mordowali jeńców, swych wrogów strzałami w potylicę, uprzednio spętawszy im ręce. Slowianie nigdy nie dopuszczali się tak wielkich okrucieństw w wojnach jak germanie i wlasnie kacapstwo..
      Osobiscie uwazam ze jedyna nasza opcja z Federacja Rosyjska to.. Wysoki MUR. Jak ten chinski..

      Pozdrawiam

     • Dally

      Popieram :), azjatyckość Rosji jest oczywista.

  • Piotr-Pierre

   Popieram, Panie Macieju. Doktor NowoRuski tu niespecjalnie pasuje. ABW jak widać ma inne zajęcia. A ani Hitler ani Putin nie są “z naszej polskiej bajki”.
   -‘
   Pozdrawiam

  • Piotr-Pierre

   Popieram, Panie Macieju. Doktor NowoRuski tu niespecjalnie pasuje. ABW jak widać ma inne zajęcia. A ani Hitler ani Putin nie są “z naszej polskiej bajki”.

   Pozdrawiam.

 2. Piotr-Pierre

  Ze smutkiem, przyznaję, przeczytałem o zamknięciu Piskorskiego (tego głupszego i chudszego, od Leppera). Żal mi go. Nieuctwo nie jest chyba winą. Bo gdyby Piskorski pouczył się historii, to wiedziałby, że nie czyni nic nowego, że w naszych, polskich dziejach mieliśmy wielu królów, wiele stronnictw dążących, często za wszelką cenę, do politycznej zgody z kacapami.
  Kończyło się to ZAWSZE tak samo – spustoszeniem, morzem naszej rozlanej przez oprawców krwi, i zniewoleniem Polski.
  Rosja nie jest i nigdy nie była w stanie (także jako ZSRR) ścierpieć i uznawać WOLNEJ Polski u swych granic.
  A na Polskę zniewoloną znowu, wasalną, naszej zgody nie będzie nigdy więcej. Im szybciej wreszcie pojmą to politycy z Federacji Rosyjskiej, tym lepiej.
  I dla nas, i dla nich.
  Zgadzam się z moimi Rodakami twierdzącymi, ze przy uspokajaniu kacapów przez NATO ucierpi Polska. Najlepiej byłoby, gdybyśmy mieli sami silniejszą armię, i powtórzyli “lekcję dobrych manier” z 1919-20 roku…
  Pomarzyć…
  Ale Piskorskiego bym wypuścił. Pozamykać trzeba by jego inteligentniejszych kolesiów z kacapskimi korzeniami, którzy go w to g…no wciągnęli.

 3. Jerzy

  Ja tez przeczytalem tylko poczatek tych bredni i przestalem czytac dalej.
  Mnie rowniez nie interesuje rosyjska propaganda.
  Ja rowniez uwazam ze czym innym jest wymiana opinii a czym innym rosyjska ofensywa propagandowa sluzaca wylacznie oslabieniu woli NATO przed zabezpieczeniem sie przed Rosja.
  Zaden sasiad USA nie obawia sie amerykanskiej agresji. Wszyscy sasiedxi Rosji obawiaja sie Rosji i to bardzo.
  Dlatego popieram wniosek o wywaleniu z tego portalu rosyjskich prowokatorow i dezinformatorow. Mozna ich rozpoznac juz po drugim zdaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217