Bez kategorii
Like

Dziennikarze „Wprost” pozwani o milion złotych

17/11/2012
274 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Biznesmen Marius Olech pozwał dziennikarzy „Wprost” Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego za to, że sugerowali, że prowadził interesy z Marcinem P., właścicielem Amber Gold i OLT. Olech domaga się miliona złotych – podają wirtualnemedia.pl.

0


Informacje o związkach biznesowych Mariusa Olecha i Marcina P. znalazły się w artykule Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego „Taki (para)bank, jakie państwo” zamieszczonym we „Wprost” w połowie sierpnia. Dziennikarze, powołując sią na akta dochodzenia w sprawie Amber Gold, napisali, że Olech w 2011 roku spotkał się w swoim domu z Marcinem P. i ustalał plany uruchomienia linii lotniczych. W tekście Olech został przedstawiony jako Marius O., „biznesmen z bogatą przeszłością”. „Wielu jego przyjaciół to znani trójmiejscy gangsterzy, jak Jan P. ksywa Tygrys i nieżyjący Nikodem S. ps. Nikoś. Na początku lat 90. posiadał znaną firmę spedycyjną i miał udziały w banku, który splajtował” – opisali dziennikarze.

Marius Olech co prawda już w wypowiedzi w artykule zaprzeczył informacjom o spotkaniu i współpracy z Mariuszem P., ale niedługo po ukazaniu się tekstu zapowiedział, że pozwie jego autorów do sądu. „To będzie proces o oszczerstwo w stosunku do mojej osoby, co się wiąże z sytuacją niekorzystną dla mnie i mojej rodziny. Muszę udzielać zbędnych wypowiedzi i jestem wyśmiewany przez znajomych” – uzasadnił Olech na antenie Radia Gdańsk.

Więcej:

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/dziennikarze-wprost-pozwani-na-milion-zlotych-za-tekst-o-amber-gold 

Inne zapisy autora:

0

Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758