POLSKA
Like

Dzień zwycięstwa nad komunizmem

22/08/2014
502 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Dzień zwycięstwa nad komunizmem

15 sierpnia przypadła 74. rocznica Bitwy Warszawskiej. O zwycięskiej batalii, która powstrzymała na 20 lat bolszewicki pochód przez Europę, pamiętali działacze Ligi Obrony Suwerenności, którzy wzięli udział w oficjalnych obchodach w Warszawie i Białymstoku. Wobec ignorancji większości lokalnych włodarzy, Liga zorganizowała własne obchody w Gdańsku, Jej przedstawiciel złożył także kwiaty w Chodzieży.   W Gdańsku, jak co roku, wywodzące się z PO władze nie podjęły się organizacji obchodów święta Wojska Polskiego, wydawałoby się – jednego z najważniejszych świąt w kalendarium państwowym. Wobec tego przysłowiową „pałeczkę” przejęły miejscowe organizacje patriotyczne. O godz. 10.00 przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego kwiaty złożyli przedstawiciele klubu „Gazety Polskiej”, PiS oraz LOS. Cztery godziny później miała miejsce manifestacja Ligi Obrony Suwerenności na Placu Trzech Krzyży, w […]

0


15sierpnia-gd215 sierpnia przypadła 74. rocznica Bitwy Warszawskiej. O zwycięskiej batalii, która powstrzymała na 20 lat bolszewicki pochód przez Europę, pamiętali działacze Ligi Obrony Suwerenności, którzy wzięli udział w oficjalnych obchodach w Warszawie i Białymstoku. Wobec ignorancji większości lokalnych włodarzy, Liga zorganizowała własne obchody w Gdańsku, Jej przedstawiciel złożył także kwiaty w Chodzieży.

 

W Gdańsku, jak co roku, wywodzące się z PO władze nie podjęły się organizacji obchodów święta Wojska Polskiego, wydawałoby się – jednego z najważniejszych świąt w kalendarium państwowym. Wobec tego przysłowiową „pałeczkę” przejęły miejscowe organizacje patriotyczne. O godz. 10.00 przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego kwiaty złożyli przedstawiciele klubu „Gazety Polskiej”, PiS oraz LOS. Cztery godziny później miała miejsce manifestacja Ligi Obrony Suwerenności na Placu Trzech Krzyży, w której udział wzięło ponad 40 osób. Podczas manifestacji tradycyjnie prym wiódł Przewodniczący LOS Wojciech Podjacki, który w swoim przemówieniu przypomniał kontekst historyczny tego święta oraz skomentował ostatnie wydarzenia polityczne na arenie krajowej i międzynarodowej. Więcej materiałów na stronie Okręgu Pomorskiego LOS.

 

Uroczystości w Warszawie rozpoczęły się o godz. 12.00 przed Belwederem. Na miejscu odbył się przemarsz pododdziałów reprezentacyjnych Wojska Polskiego, grup rekonstrukcji historycznych oraz pokaz współczesnego sprzętu wojskowego, połączony z przelotem samolotów bojowych. Na miejscu obecna była kilkuosobowa delegacja Ligi Obrony Suwerenności, której przewodził pełnomocnik na Okręg Mazowiecki kol. Marek Moczulski. Więcej szczegółów na stronie Okręgu Mazowieckiego LOS.

 

Białostockie obchody miały miejsce się o godz. 12.30 przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Należy w tym miejscu podkreślić fakt, że Białystok był jednym z niewielu miast, w którym oficjalne obchody, o ile w ogóle zostały zorganizowane, odbyły się we właściwym dniu. Działacze LOS, którym przewodził pełnomocnik na Okręg Podlaski kol. Andrzej Grabowski, podkreślili obecność naszej organizacji biorąc udział w ceremonii składania wieńców oraz kolportując materiały promujące nasz Ruch. Dodatkową atrakcją były przemarsze grup rekonstrukcji historycznych. Więcej materiałów na stronie Okręgu Podlaskiego LOS.

 

14 sierpnia przedstawiciel LOS z Chodzieży Jan Silski, złożył wiązankę w imieniu organizacji przed pomnikiem Ku Pamięci Poległych i Pomordowanych za Polskę i Wolność, ulokowanym przy Urzędzie Miasta. Wobec braku oficjalnych obchodów, był to jedyny wyraz pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w Chodzieży.

 

lospolski.pl

polskiszaniec.pl

facebook

twitter

Inne zapisy autora:

0

Liga Obrony Suwerenności
Liga Obrony Suwerenności http://www.lospolski.pl

Polska partia polityczna o profilu patriotycznym.

252 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816