POLSKA
Like

Dzień i noc, noc i dzień myślą jak okraść Polaków

18/07/2013
738 Wyświetlenia
6 Komentarze
14 minut czytania
Dzień i noc, noc i dzień myślą jak okraść Polaków

Profesor Wojciechowski „Za obecny dług zapłacą obywatele. Powiększanie długu publicznego staje się więc zamaskowaną formą kradzieży „….”Oznacza to, że zaciąganie pożyczek przez rządzących narusza przykazanie “nie kradnij!” i właściwie powinno być ścigane przez prawo „

0


…”Następnie kradzieżą jest wywoływanie inflacji przez emisję pustego pieniądza i lewych papierów wartościowych, praktyka powszechna. „…”Cechy oszukańczej piramidy finansowej ma system emerytalny, w którym składkami ściągniętymi dziś spłaca się stare zobowiązania, a płacącym obiecuje, że kiedyś przyszły rząd coś im da „….(więcej )

 

Janusz Szewczak „To nie nowelizacja budżetu, a jego kapitulacja. Od dziś jedyną osobą uprawnioną do oceny działań wokół budżetu państwa naszego finansowego Gangu Olsena powinien być wyłącznie wybitny satyryk Jan Pietrzak. O ile jego “plagi Tuska” sprawdzają się w 100 procentach, o tyle prognozy MF J.V.Rostowskiego w żadnym calu się nie sprawdzają. „….”czysty kabaret, Orwell w połączeniu z Mrożkiem. Nasz wybitny “Sztukmistrz z Londynu” przeszedł samego siebie i osiągnął prawdziwe Himalaje tupetu i zakłamania. On to bowiem sprawił, niczym Onufry Zagłoba, że budżet państwa znów jest bezpieczny, prorozwojowy, antycykliczny i dobrze skonstruowany. Po raz kolejny ofiarował Polakom Niderlandy, to samo mówił przecież jesienią ubiegłego roku. Premier Tusk niczym Kaszpirowski w końcu ubiegłego roku uspokajał nas i hipnotyzował zaklęciami, że “rok 2013 będzie lepszy niż sądzą pesymiści”. Żaden Pinokio i Gargamel nie są w stanie tak ubawić publiki serwując nam bajki “Z tysiąca i jednej nocy”. „…..”Jedno jest pewne, budżet państwa jak i całe finanse publiczne są naprawdę w dramatycznej sytuacji, a to dopiero przedsmak tego, co nas czeka za kolejne 6 miesięcy. Koniec roku pokaże niestety, że od dłuższego czasu nie leci już z nami pilot, a na horyzoncie coraz wyraźniej widać bankructwo. Oczywiście w końcu roku okaże się, że zabraknie więcej pieniędzy niż 24 mld zł. To, co przedstawiono opinii publicznej w sprawie nowelizacji budżetu, jest drwiną z intelektu Polaków, nie mówiąc już o zdrowym rozsądku, czy profesjonalizmie. Ten poker oszustów będzie miał bardzo smutny koniec, bo jak widać wśród rządzących nadal obowiązuje hasło “Polacy nic się nie stało”. „….(źródło )

 

Janusz Szewczak , główny ekonomista SKOK „ mamy budowę fiskalnego totalitaryzmu.”…”Zbyt dużo polskich długów jest w rękach podmiotów zagranicznych. Jesteśmy pod kroplówką, dodatkowo uzależnieni – jak narkomani – od bodźców narkotycznych. To jest duży problem i zagrożenie. „….”Być może chodzi o „…” przygotowanie się na przedterminowe wybory. Wtedy rozpaczliwe klajstrowanie rozpadającego się budżetu ma sens. Jeśli rzeczywiście Platforma myśli o wcześniejszych wyborach, zdając sobie sprawę, że każdy miesiąc może przynieść totalną kompromitację, to działania Rostowskiego są zrozumiałe. „…”To zbiega się w czasie z wyjazdem Jana Vincenta Rostowskiego do Londynu. Minister był na tajnym spotkaniu Grupy Bilderberg.”…”Być może na spotkaniu grupy Bilderberg zapadły jakieś decyzje. Dlatego warto, by Rostowski powiedział Polakom, co robił na tym spotkaniu, o czym rozmawiał, z kim, jak nas reprezentował, co tam mówiono o Polsce. Mogłoby się okazać, że najważniejsze decyzje o polskiej przyszłości zapadają poza Polską „…(więcej)

 

 

W tym roku zabraknie aż 24 miliardów złotych dochodów, które ekipa Donalda Tuska zaplanowała w budżecie. „…..”Dochody są niewystarczające, abyśmy mogli zagwarantować realizację budżetu, tak jak zaplanowaliśmy w zeszłym roku. Niższe niż przewidywaliśmy dochody to istotny powód, dla którego postanowiliśmy pracować nad nowelą budżetową, a to oznacza także nad oszczędnościami i deficytem – ogłosił premier. „…”Następnym krokiem może być tylko cięcie emerytur lub kolejna podwyżka podatków. Dlatego w ramach cięć premier chce uzyskać ok. 8,5-8,6 mld zł, a pozostałe środki uzupełniające 24-miliardową dziurę w budżecie zapełni, uchwalając powiększenie – o 16 miliardów złotych – deficytu budżetowego. „….(źródło )

 

Bartosz Marczuk „Tracimy niepodległość „…..”Cała polityka „przemocy” wobec obywateli – choćby deklaracje fiskusa o wchodzeniu z kontrolami do naszych domów, słowa ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza o tym, „że państwo polskie nie może zatrzymać się na progu domów”, …(więcej )

 

 

List Braci Rothschildów do bankierów z Nowego Yorku 1863 rok…„Tylkomniejszość potrafi zrozumieć zasady działania tego systemu ( kredytowego )Owa mniejszość to alboludzie ogromnie zainteresowani płynącymi zeń korzyściami finansowymi ,albo ludzie( politycy ) uzależnieni od jałmużny, która system ów zapewnia. Ludzie z tych dwóch grup społecznych nigdy nam się nie przeciwstawią. Natomiast zdecydowanawiększość ludzi nie jest stanie zrozumieć i pojąć owej władzyi wyższości nad innymi, jaką daje kapitał wytworzony i pomnożony w tym systemie.Ludzie ci znoszą ucisk bez słowa skargi , bez cienia świadomości , bez żadnych podejrzeń wobec systemu , który przynosi szkodę im i ich interesomSong Hongbing „ Wojna o pieniądz „ ..”( więcej)

 

Tomasz Urbaś „Tusk drukuje kasę „ ….”Emisja złotego przez NBP jest tak olbrzymia, że bank centralny musiał w akcji gaśniczej ściągać nadmiar gotówki z banków komercyjnych, emitując bony pieniężne. Na koniec 2008 r. ich poziom wynosił 18 mld zł, a na koniec 2012 r. 100 mld zł. Co dostał Skarb Państwa, starano się ściągnąć z rynku, zasuszając środki w bankach dostępne dla konsumentów i przedsiębiorców. „…”Gigantyczne wpłaty NBP do budżetu państwa, Jacek Rostowski na wyścigi emitujący polskie obligacje za granicą oraz inżynieria finansowa w „Polskich inwestycjach” mają wspólny mianownik. Rządowi brakuje pieniędzy i sięgnął po stare sprawdzone rozwiązanie – dodruk pieniądza. Mimo zakazu konstytucyjnego. Wynik również jest sprawdzony – wzrost cen. „…..”Tymczasem po cichu Jacek Rostowski znalazł jeszcze jedno źródło pieniądza dla budżetu – bankowe „drukarki“. „….”Rząd premiera Tuska jest rekordzistą w dziedzinie zadłużania państwa. W 2010 r. deficyt budżetowy rządu i samorządów osiągnął rekordowe 7,9 proc. PKB. Gdy rząd zaciąga coraz więcej długów, pożyczający oczekują coraz większych odsetek. Do listopada 2012 r. odsetki płacone przez budżet państwa wyniosły 41 mld zł i znacznie przekroczyły wpływy z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT). Finansom publicznym zagraża spirala zadłużenia i kryzys zadłużeniowy: zwiększenie długu skutkuje większymi odsetkami, większe odsetki to większy deficyt budżetowy, większy deficyt budżetowy to większy dług i tak w kółko, aż do krachu. „….” Uznani ekonomiści nie mieli również nic przeciwko temu, że rząd Donalda Tuska otrzymuje z NBP wpłatę z zysku stanowiącą aż 26 proc. osiągniętego deficytu budżetowego. I to mimo że zysk NBP oparty na zyskach kursowych ma charakter wyłącznie księgowy. Zależy od kursu walutowego przy kupnie i sprzedaży zagranicznych papierów skarbowych. Jego naliczenie i wypłata to forma emisji złotego. Najbardziej gorącego, nasilającego inflację złotego – wprost z banku centralnego. „…(więcej )

 

 

——-

Mój komentarz

 

W bandytyzmie państwa nie ma nic śmiesznego . Lewacy dokonali podboju wewnętrznego Polski i zmienili Polaków w swoje chłopstwo pańszczyźniane .

 

Janusz Szewczak , główny ekonomista SKOK „ mamy budowę fiskalnego totalitaryzmu „. Już parę lat temu zwracałem uwagę,że skala opodatkowania i wyzysku Polaków jest t tak duża ,że aby wymusić haracz płacony na rzecz lewackiego rządu i socjalistycznej klasy biurokracji musi być wprowadzony terror.

 

W Korei Północnej nie ma buntów , demonstracji mimo tego że panuje tam okrutny terror . Wykorzystanie terroru do ujarzmienia Polaków opisał Ziemkiewicz

 

 

Ziemkiewicz „Donald Tusk, w miarę jak budował monopol swego ugrupowania, zaczął świadomie sięgać po socjotechniki analogiczne do używanych przez poprzednią monopartię”…”Mamy tu do czynienia z zupełnie świadomie wprowadzaną nową “piarowską” strategią władzy – strategią izolowania opozycji od społeczeństwa za pomocą strachu. „….”dysponuje oddanymi mediami, zwłaszcza elektronicznymi, a więc z zasady oddziałującymi bezpośrednio na emocje, można się kusić również o otoczenie kordonem strachu i niechęci grup znacznie szerszych. Nawet całego “żelaznego elektoratu” opozycji. Tym bardziej że przecież Tusk dysponuje całą niezbędną do tego peerelowską infrastrukturą, troskliwie przechowaną, a nawet rozwiniętą przez  III RP. Każdy obywatel wie, że wobec urzędu nie ma i nigdy nie będzie miał racji. Każdy przedsiębiorca wie, że  47 kontroli może go, jeśli tylko zechce, błyskawicznie doprowadzić do bankructwa. A każdy pracownik sfery budżetowej – że może wylecieć. „…(więcej )

 

Rostowski Tusk kopem z buta chcą wtargnąć do domów Polaków i ich całkowici zastraszyć. Jeżeli dzieci są głodne tylko dlatego że lewackie państwo okrada ich rodziców podatkami i nic nie można z tym zrobić , w żaden sposób nie można zmienić władzy, zmienić ustroju to już jest to państwo totalitarne. Miękki hitleryzm , współczesna forma niemieckiego socjalizmu , który jest podstawą ustrojową Unii i Polski powoli przekształca się twardy totalitaryzm . Konfiskata mienia, prawo do wtargnięcia do każdego domu w Polsce funkcjonariuszy fiskalnej służby bezpieczeństwa , doprowadzenie do utraty pracy .

 

Do tego bezczelne okradają Polaków absurdalnym długiem publicznym

 

Z sondażu TNS Polska wynika, że 40 procent Polaków popiera Prawo i Sprawiedliwości. Na PO chce głosować 34 proc. Pozostałe partie plasują się ze znacznie niższym poparciem (13 proc. SLD, 6 Ruch Palikota). „…(źródło )

 

video „Prof. Michał Wojciechowski o moralnych aspektach “szarej strefy” Wykład prof. Michała Wojciechowskiego na temat moralnych aspektów “szarej strefy”, wygłoszony w dniu 21 kwietnia 2012 roku, podczas konferencji z okazji 5-lecia istnienia Fundacji PAFERE.

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816