POLSKA
Like

Dzień Gniewu Podatnika w Poznaniu

01/05/2013
844 Wyświetlenia
3 Komentarze
5 minut czytania
Dzień Gniewu Podatnika w Poznaniu

Ostatniego dnia składania deklaracji podatkowych do urzędów Unia Polityki Realnej oraz Ruch Wolności w różnych miejscach kraju manifestowały swoje niezadowolenie z powodu ucisku państwowego na obywatelach, w Poznaniu akcja ulotkowa miała miejsce przy Urzędzie Skarbowym Poznań Wilda, w której sam miałem przyjemność brać udział. UPR Oddział Poznań rozdawał ulotki wypowiadając hasła “Koniec z urzędami skarbowymi”, spotkało się to z aprobatą osób, które nie przepadały za składaniem deklaracji. Naturalnie nieznaczna grupa nie przyjmowała wcale ulotek, nie należy się jednak temu dziwić -w dzisiejszych czasach mamy nadmiar przekazu informacji, gdybym miał przeczytać wszystkie nowe wiadomości w internecie (nie powtarzające się), musiałbym poświęcić pół dnia, ale nie o tym chciałem napisać. To była pierwsza poważna uliczna akcja nowo-powstałego poznańskiego UPR-u i spotkała się […]

0


PITostatni

Ostatniego dnia składania deklaracji podatkowych do urzędów Unia Polityki Realnej oraz Ruch Wolności w różnych miejscach kraju manifestowały swoje niezadowolenie z powodu ucisku państwowego na obywatelach, w Poznaniu akcja ulotkowa miała miejsce przy Urzędzie Skarbowym Poznań Wilda, w której sam miałem przyjemność brać udział. UPR Oddział Poznań rozdawał ulotki wypowiadając hasła “Koniec z urzędami skarbowymi”, spotkało się to z aprobatą osób, które nie przepadały za składaniem deklaracji. Naturalnie nieznaczna grupa nie przyjmowała wcale ulotek, nie należy się jednak temu dziwić -w dzisiejszych czasach mamy nadmiar przekazu informacji, gdybym miał przeczytać wszystkie nowe wiadomości w internecie (nie powtarzające się), musiałbym poświęcić pół dnia, ale nie o tym chciałem napisać.

To była pierwsza poważna uliczna akcja nowo-powstałego poznańskiego UPR-u i spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów, czego byłem sam zaskoczony przyznam się szczerze. Gdy tylko przyszedłem, na prośbę dziennikarzy udzieliłem trzech, bądź czterech wywiadów (każdy osobno), byli ciekawi dlaczego przyszliśmy, co chcemy zrobić dobrego dla ojczyzny oraz jakie są nasze propozycje. Zaproponowałem likwidację PIT-u i CIT-u, padło pytanie co w zamian – w zamian więcej pieniędzy u każdego Polaka, ponieważ to społeczeństwo tworzy państwo, zatem gdy bogaci się społeczeństwo, to bogaci się państwo.

Skutek tego byłby taki, że osoby, których wcześniej nie było stać na legalną pracę, po w/w likwidacjach zalegalizowaliby i nie bali się pracować legalnie, osoby które było stać na legalną pracę, ale mieli resztę pieniędzy wyłącznie na konsumpcję, wreszcie (po likwidacji PIT-u i CIT-u) mogliby myśleć o zakupie potrzebnego sprzętu do gospodarstwa domowego (podatek VAT zawarty w każdym produkcie – państwo nie straciłoby na braku istnienia podatku dochodowego) oraz najciekawsza trzecia grupa – a zapewne jest ich więcej – zagraniczne firmy zakładałyby działalność gospodarczą w Polsce i płaciły podatku tu , w naszym kochanym kraju, zapewniając kolejne miejsca zatrudnienia. W takiej sytuacji zamiast kraju z rosnącą “szarą strefą”, możemy mieć Polskę jako raj podatkowy.

Wiadomo nic się nie stanie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, dlatego wspomniałem podczas udzielania wywiadu telewizji TVN24, że zaczęlibyśmy od likwidacji PIT-u, mając na uwadze koalicję różnych ugrupowań, która niedawno powstała i ma zamiar jesienią tego roku zbierać podpisy pod likwidację tak nielubianej przez obywateli deklaracji PIT i w to uwierzył nawet zwykły przechodzeń(po obszerniejszych wyjaśnieniach), z którym miałem przyjemność wdać się w rozmowę na oczach telewizji TVN24.

Bardzo ważne jest informowanie Polaków o innych możliwościach wyjścia z kryzysu niż podnoszenie podatków(które tylko doprowadza do zbiednienia przeciętnego obywatela do takiego poziomu, że on już nie ma czym zapłacić), na dodatek obniżka bądź likwidacja podatku jest lżejszą formą wyjścia z kryzysu.

Nadzieja jest w Was – Polakach! Chcecie przyjemniejszych zmian? Chcecie lżej wyjść z kryzysu? Kto by nie chciał prawda?

W takim razie serdecznie zapraszam to wzięcia spraw we własne ręce! Jesteś kowalem swojego losu, pomóż nam informować i przekonywać innych Polaków do momentu , aż wreszcie zlikwidujemy zbędną część danin!

Hymn Rzeczpospolitej Polski zobowiązuje – masz walczyć o swój kraj, o swoją wolność.

 

Dawid Janicki

Źródło:

http://fakty.tvn24.pl/ostatni-dzwonek,322603.html

 

 

Inne zapisy autora:

  0

   

  3 komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   
  Authorization
  *
  *
  Registration
  *
  *
  *
  Password generation
  334816