Bez kategorii
Like

DZIĘKUJĘ

05/06/2011
306 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

DZIĘKUJĘ to piękne słowo i myślę, że to dzisiejsze święto mógłby być świętem WSZYSTKICH – wierzących i nie wierzących.

0


Cztery lata temu kard. Kazimierz Nycz ustanowił każdą pierwszą niedzielę czerwca Dniem Dziękczynienia, aby propagować ideę wdzięczności Bożej Opatrzności. Idea tego dnia jest związana z kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z roku 1792. Czerwcowy termin na Dnia Dziękczynienia został wybrany, by wyrażać jednocześnie wdzięczność i pamięć Janowi Pawłowi II, którego pielgrzymki do ojczyzny rozpoczynały się właśnie w tym miesiącu. W celu popularyzowania tej idei stworzony został serwis społecznościowy dziekuje.pl.

Właśnie DZIĘKUJĘ to piękne słowo i myślę, że to dzisiejsze święto mógłby być świętem WSZYSTKICH – wierzących i nie wierzących. Przydałby się takie święto dziękowania. Przecież każdy ma za co dziękować. W tym dni wierzący dziękują Bogu, bo my wierzymy, że nic nie dzieje się bez jego udziału, ale pozostali mają przecież powody do dziękowania innym, prawda?

„W tym roku będzie ono wyrazem naszej wdzięczności Opatrzności Bożej za Jana Pawła II, który rzeczy zwykłe czynił w niezwykły sposób, za wielkie dziedzictwo Jego myśli oraz wielki dar Jego Beatyfikacji” – powiedział kard Kazimierz Nycz – inicjator tego Święta.

 

Teraz moje podziękowania:

DZIĘKUJĘ Bogu za wszystko co mnie spotyka. Za to co dobre, bo trudno za dobro nie dziękować, ale i za to co złe, czy smutne, bo takie doświadczenia kształtują człowieka i pomagają w rozwijaniu się. DZIĘKUJĘ za wszystkich ludzi, których spotykam na swojej drodze.

DZIĘKUJĘ również tym ludziom. W tym roku szczególnie dziękuję wszystkim tym, którzy mnie wspierali w zmaganiu z chorobą. Dziękuję mężowi i dzieciom za troskę i pomoc. Dziękuję również blogerom i komentatorom moich wpisów za wszystko co do mnie napisali. Szczególnie jestem wdzięczna Beretce, Esce i Ufce, Intuicji, Blondaskowi, Rebeliantce i Waw75, Syrenie Morskiej, Ewqce, Toyahowi, Marcinowi Królikowi, Kassowi, Łukaszowi Piotrowskiemu, Rafałowi Kmiecikowi i Skorpionce, Budyniowi, Marice, Sybilli, Politologowi i Spektrum za ciekawe dyskusje (jeśli kogoś pominęłam przepraszam). Dziękuję Fiatowcowi za współpracę i wspieranie.

Na koniec mam dwa podziękowania.

DZIĘKUJĘ Maryli za lekcje nietolerancji, a Piotrowi Bratkowskiemu za pokazanie klasy i umiejętność równego traktowania bardzo różnych ludzi, również tych myślących inaczej niż on.

DZIĘKUJĘ  Spiritowi, Polonce, Afapipi, Marlow, Kanibalowi, Zhannah i Andresyacht za wspólne próby zasypywania rowów.

Inne zapisy autora:

0

Bez kategorii
Like

Dziękuję…

04/04/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
11 seconde czytania
no-cover

Policzyłem, ze w wyborach do rady NE otrzymałem 16 głosów, co w sumie nie jest chyba najgorszym wynikiem, zwłaszcza, że NE częściej ogląda moje ilustracje, niż teksty i komentarze.

0


Dziękuję więc bardzo wszystkim, którzy widzieli mnie w tej radzie i wpisali mnie do swoich dziesiątek. Pozdrawiam!

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Budy

63 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
343758