POLSKA
Like

Sprzedawca niemowląt

08/05/2013
1797 Wyświetlenia
12 Komentarze
5 minut czytania
Sprzedawca niemowląt

W podwarszawskim domu Krzysztofa Orszagha, powstał swoisty komis. Kobiety, a według partnerów biznesowych Orszagha – „inkubatory”, tam właśnie doczekiwały rozwiązania. Miały zapewnioną opiekę lekarską. Proceder był prosty. Orszagh wyszukiwał niezamężne ciężarne kobiety będące w ciężkiej sytuacji losowej. Po porodzie zgodnie z jego instrukcjami w urzędzie stanu cywilnego składały fałszywe oświadczenia, że ojcem biologicznym dziecka jest mężczyzna wskazany przez niego. Dzięki takiemu oświadczeniu kontrahent Orszagha zaraz po porodzie mógł legalnie odebrać dziecko ze szpitala. Następnie organizował procedurę sądowa, w której „inkubator” zrzekał się praw rodzicielskich. „Nie robiłem nic złego” – „Pomagałem w organizowaniu adopcji rodzinom, które tego chciały. Pomagałem także dzieciom, bo w ten sposób chroniłem je przed, na przykład, dorastaniem w patologicznej rodzinie” – uzasadnia swoje działania językiem zaczerpniętym z […]

0


W podwarszawskim domu Krzysztofa Orszagha, powstał swoisty komis. Kobiety, a według partnerów biznesowych Orszagha – „inkubatory”, tam właśnie doczekiwały rozwiązania. Miały zapewnioną opiekę lekarską.

topimg_20238_euro_600x400Proceder był prosty. Orszagh wyszukiwał niezamężne ciężarne kobiety będące w ciężkiej sytuacji losowej. Po porodzie zgodnie z jego instrukcjami w urzędzie stanu cywilnego składały fałszywe oświadczenia, że ojcem biologicznym dziecka jest mężczyzna wskazany przez niego.

Dzięki takiemu oświadczeniu kontrahent Orszagha zaraz po porodzie mógł legalnie odebrać dziecko ze szpitala.

Następnie organizował procedurę sądowa, w której „inkubator” zrzekał się praw rodzicielskich.

Nie robiłem nic złego” – „Pomagałem w organizowaniu adopcji rodzinom, które tego chciały. Pomagałem także dzieciom, bo w ten sposób chroniłem je przed, na przykład, dorastaniem w patologicznej rodzinie” – uzasadnia swoje działania językiem zaczerpniętym z systemu tzw. „rodzicielstwa zastępczego”. Przestępczą działalność Orszagh zamienia jak wszelkiej maści pracownicy „pomocowi” w idee, choć wg ustaleń dziennikarzy, nie był to jedyny taki przypadek, więc też podaż równoważył z popytem.

Jak instytucje “społeczne” umocowane na szczytach władzy są zgniłe i cuchnące, pokazuje Krzysztof Orszagh, były Rzecznik Praw Ofiar, instytucji utworzonej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji i mającej na celu zapewnienie „przestrzegania praw i poszanowania godności osób pokrzywdzonych“ , polegające na współpracy z urzędami, funkcjonariuszami i pracownikami instytucji publicznych, w szczególności z Ministerstwem Sprawiedliwości.

Rzecznik Praw Ofiar współpracował także, na podstawie umów o wzajemności, z szeregiem organizacji pozarządowych, m.in. Fundacją „Dzieci Niczyje“, Centrum Praw Kobiet czy Fundacją „La Strada“ która została powołana do zwalczania handlu ludźmi.

Zysk jaki osiągał Krzysztof Orszagh za zorganizowanie sprzedaży dziecka, według jego oświadczenia to ok. 50 tysięcy złotych.

W tym miejscu zasadne jest by zgodzić się z min. Jarosławem Gowinem – w Polsce kwitnie handel materiałem ludzkim.

orszaghCzęsto spotkamy się z instytucja matki zastępczej, która “wypożycza swoją macicę oraz komórkę jajową”, w takiej sytuacji tylko nasienie należy do przyszłego ojca dziecka. Taka sytuacja nie jest dobra dla przyszłych rodziców, ponieważ może zdarzyć się, że matka zastępcza przywiąże się do dziecka i postanowi go nie oddać. Wtedy rodzina, która chciała mieć dziecko niestety nie może nic zrobić poza pogodzeniem sie z sytuacją, ponieważ wszelkie porozumienia lub umowy zostaną unieważnione na podstawie art. 58 § 2 KC, bowiem są niezgodne z zasadami współżycia społecznego, a ciąganie po sądach matki zastępczej spowodować może tylko odpowiedzialność karną za “handel dziećmi”, o której mówi art. 253 KK.

Matka zastępcza zobowiązuję się urodzić dziecko w zamian za wynagrodzenie oraz wsparcie (nie tylko finansowe) podczas ciąży. Takie umowy czy porozumienia nie są zakazane przez prawo, a “co nie jest zakazane, jest dozwolone” .

Jednak w świetle prawa “matką dziecka jest kobieta, która je urodziła” (art. 619 KRO), dlatego też w akcie urodzenia wpisuje się matkę zastępczą.
W sytuacji gdy, na przykład poród odbył sie w innym miejscu niż szpital, a zgłoszenie o urodzeniu dziecka składały osoby pragnące mieć dziecko i podały siebie jako rodziców, matka, która urodziła dziecko musi udowodnić, że to właśnie ona je urodziła i wtedy zmienia się akt urodzenia dziecka na podstawie art. 619 KRO. Kobieta po urodzeniu dziecka dopiero po 6 tygodniach może zrzec się praw rodzicielskich do dziecka. Mamy tu do czynienia w pewnym sensie z adopcją ze wskazaniem, ponieważ matka dziecka zrzeka się praw rodzicielskich względem przyszłych rodziców, których materiał genetyczny został wykorzystany do zapłodnienia.

http://orszagh.com/adopcja/alternatywne-formy-adpocji

Inne zapisy autora:

0

Andrzej Slonawski
Andrzej Slonawski

Moje działania dziennikarskie poświęcone są ludzkim sprawom w myśl zasady - "razem z Wami, wspólnie dla Was", oparte na dewizie - "jeśli uważasz, że zrobiłeś już wszystko, znaczy to - że masz wiele spraw do załatwienia". Mam tez wspaniałą Rodzinę, oraz sprawdzonych przyjaciół

190 publikacje
123 komentarze
 

 1. ŁADNIE q…a, ŁADNIE !!!

  0
 2. Adopcja ze wskazaniem jest szczególnym rodzajem adopcji, która sprzeciwia się zgodzie blankietowej na adopcję dziecka, polega ona na zrzeczeniu się praw rodzicielskich 6 tygodni po urodzeniu się dziecka na rzecz konkretnej osoby. Pomoc prawna potrzebna jest przede wszystkim w napisaniu odpowiedniego porozumienia lub umowy z matką biologiczną, żeby nie rozmyśliła się, tylko oddała dziecko rodzicom, z którymi zawarła porozumienie lub podpisała umowę. Ponadto fachowa pomoc potrzebna może być przy nadzorowaniu procedury adopcyjnej, wskazywaniu przyszłym rodzicom co w danym etapie postępowania powinni zrobić, jakie dokumenty muszą t i komu je przekazać. Poza tym negocjujemy z matka biologiczną oraz z ośrodkami adopcyjno-opiekuńczymi najdogodniejsze warunki dla przyszłych rodziców, a co najważniejsze rozwiewamy wszelkie Państwa wątpliwości i służymy pomocą prawną w każdym przypadku. Matki zastępcze (surogatki) postanawiają urodzić dziecko małżeństwu, które nie może mieć dzieci. Procedura jest bardzo skomplikowana pod względem prawnym. Dlatego też proponujemy Państwu bardzo skuteczne rozwiązania, dzięki którym nie będziecie musieli się obawiać, że matka biologiczna zatrzyma dziecko.

  Tak handlarz zachęca na stronach swojej kancelarii i przyszłych kontrahentów.

  0
  • To co napiszę jest jest ryzykiem prawnym ale autor Blogu ma odwagę a ja piszę o podobnym systemie,popartym przez prawo w EU zachodniej:polowania na dzieci żydowskie.Pomorski pisze o polowaniach na polskie dzieci a ja na żydowskie.

   Kochani,to są polowania czy wam się to podoba czy też nie.

   Ten adwokat tak jak jego koledzy to neo nazi.Pytam.

   Czy tego chcecie?Polowań na dzieci,polowań na niemowlęta w imię
   prawa odbieranych matkom,rodzicom?

   Czy chcecie handlu dziećmi czyli handlu niewolnikami?

   Znam podobnych adwokatów w Niemczech.To też ukryci,neo Nazi.

   0
 3. Avatar kanton

  Ciekawi mnie czy dużo w ten sposób niemowlaków przehandlował?

  0
 4. Avatar ppor Dub

  Sam bym kupił
  A swoją drogą legalna adopcja w Polsce to droga przez mękę,możesz mieć 10 -cioro dzieci w jednym pokoju na poddaszu ,do tego zagrzybionym i nikogo,nic nie obchodzi,chcesz adoptować jedno?
  Dochody to mało,dobre prowadzenie,odpowiednie mieszkanie,szkolenia a i tak paniusia w ostateczności stwierdzi:państwo nie spełniają warunków!!
  Znam ludzi,którzy odpadli bo ich mieszkanie miało 2,30 zamiast 2,43 wysokości!!!

  0
 5. Ale o co konkretnie to oburzenie? Czy dzieci są szczególnie źle traktowane po takiej adopcji, jakieś badania przeprowadzono i wyniki są szokujące?
  A może warto by się oburzyć na procedury legalne, które marnie wytrzymują krytykę?

  0
 6. Avatar sieglindebroda

  Witam. To PRAWDA, ze po Dzieciach Slady Gina w Ministerstwie Pracy i Polityki Spolecznej i ze ten PROCEDER jest wciąż ROSNACY i Cholernie DOCHODOWY— to jest cichy w Polsce MAFINY- zamknięty KLAN– MASONOW— jestem przerazona tym co odkryłam tu w Krakowie w ciągu 4-lat tu w Krakowie walcząc o URATOWANIE, Powrut z tego Piekla mojch Niel.Wnuczat- a na domiar wszystkiego sprytnie się obstawiając pod płaszczykiem KLERU–( bez urazy – JEZUITOW ) to jest dopiero BOLESNE PRANIE MOZGU- Nieletnich Dzieci. pod szumnymi,pieknymi nazwami np.;; DZIELO POMOCY DZIECIOM : jak w Kr. wiem o czym mowie,pisze-WALCZE– przez Min..Pol.Spol. brutalnie,bolesnie, zabito wszystkie WARTOSCI Niel. Dzieci, — boli mnie to ze to czynia (pseudo) DOROSLI- – i twietdza ze to w IMIE– DOBRA DZIECKA— sa to SZATANSKIE pomysły DOROSLYCH, stwierdzam ze WINEN jest CALY SYSTEM bo na to dostają ZEZWOLENIE od samej GORY ( Rzadu) a jaki mamy rząd,system to chyba nie trzeba nikomu TLUMACZYC– jeśli chodzi o Kancelarie ?? to sa tylko lokale, ale kto w nich PRACUJE- oto jest Pytanie ?? Maluczko jest tych Prawdziwych ADWOKATOW,a jeśli JUZ- to sa NIEAKCEPTOWANI- – przez MASONERIE !!!!! to jest ROSZADA BEZLITOSNA— prywatny czy urzedowy ???? to kostka RUBIKA – i wielka NIEWIADOMA ???? na kogo się TRAFI , jestem tego zywym przykładem- moich OBRONCOW nie Sad- ale jasnie wielmozna SEDZINA- zmiotla z powierzchni OBRONY–zrobili wszystko co było w ICH Mocy i Prawie- Przekonan – DOWODOW- – PRAWDY- ale SEDZINA pokazala kto tu jest PANIA , a za nia, poszly koleżanki w wyższych Instancji i kolo się zamykalo i BEZPRAWIE– KWITNIE . WINNI wychodzą Obonna Reka,, a cierpia DZIECI na każdym szczeblu swego WZRASTANIA – w brutalny sposób WYRWANYCH z Rodzinnego Domu- i zuconych na POZARCIE dorosłym niewiadomej, ORIENTACJI, i to co ma w SERCU i tak na BEZBRONNYCH Dzieciach Pseudo przyjaciele robia Interesy i Kokosy.

  0
 7. Avatar sieglindebroda

  Czytajac powyższy art. o handlu Dziecmi od sumy 50,000 zl. i wspol brzemienne Instytucje bioroce UDZIAL w tym PROCEDERZE typu Rzecz,Praw Dziecka— Rzecz.Praw Obyw. Obr.Praw – Mops,itd……. toc to ZYWCEM wyjęte z tym co wlasnie jest KONTYNOUWANE w Krakowskim Osr.Adop. Inter, w Kr. ;DZIELO POMOCY DZIECIOM : prowadzone przez malzenstwo Jana i Katarzyny- MADER, kr. ul. Rajska 10 z filia w Osr. ZMIACA.- nie mowiac już o Personelu- ????????? do tego Osr, sa jeszcze podlegle, ośrodki. ( zal.z lat 80/81) od tych lat rozwinelo się to na szeroka skale, BIZNES–powiązany. a jeśli chodzi o to Jaroslaw Gowin ( teraz- bylt ?0 Min.Sprawiedliwosci)) mowil, powiedział.stwierdzil- ze ZASADNE ze w Polsce KWITNIE HANDEL- MATERIALEM– LUDZKIM- — nie jest dla mnie zdziwieniem– dlaczego nigdy nie stwierdził tego wcześniej bedac tym Ministrem Spr.– migdy nie poruszal takich tematow- ??? to był temat TABU–ODGURNIE — ale krakow- wywalczyl w 2012- PROTESTUJAC pod Sadem w Kr. ; STOP– BEZPRAWIU ze WSPARCIEM OGOLNOPOLSKIM- ( VIII– XII-2012 ) wyspaliśmy na betonie pod Sadem- SPOTKANIE z J. Gowinem w jego Biurze Poselskim w Kr.ul. Karmelicka- zlozylismy Ludzkie Petycje- Tragedie- Losowe- oraz nasze VOTUM- Przeciw Sadom (Sedziom.Prokur.Instyt,Komorn,Policji,Mopsom itd… ) bardzo NACISKALISMY w bezpośredniej osobistej rozmowie- ze w SADACH itd… DZIEJE się BARDZO ZLE – ze KWITNIE- HANDEL DZIECMI i wiele innych DRAMATOW— do BOLU- deptaliśmy Ministrowi po PIETACH- i co UCZYNIL– o IRONIO- nic , czasem jakas wrzucono WZMIANKE, krora rozeszla się po kościach– odpisując Nam- PROTESTUJACYM — ze nie ma TAKOWYCH- KOMPETENCJI- ze nie jest SAM-!!!!!! Jeśli nie jest SAM- to z KIM ??????????????/ nadmienil ze ma ZWIAZANE Rece ?????????/ dlaczego nasz PROTEST był ZGNIATANY w ZARODKU–osoby do tego UPOWARZNIONE- stwarzali NAM- OGROM- UPOKOZEN. i NIEPRZYCHYLNOSCI- nie dopuszczano aby WKROCZYLY do tego MASMEDIA— jeśli były naglasniane to tylko przez NIEZALERZNYCH Dzienikary( nowy-ekran—- afery- prawa —-monitor-poski ) oraz nasze strony z inienia i nazwiska– gdzie opisywaliśmy wszystko i nadal opisujemy- tacy LUDZIE jak my tu w KRAKOWIE jesteśmy bardzo NIETOLEROWANI– jesteśmy ZAWADA— narażeni na wszystko co może się TRAFIC- WIARYGODNYM—POKRZYWDZONYM– NAS trzeba UCISZYC– WYELIMINOWAC— to nie sa słowa napisane na wiatr ot tak sobie– a rzadzacym Masonom to się bardzo NIEPODOBA,

  0
 8. Avatar nagi w pokrzywach

  Gdyby surogatki dogadały się z klientem same a nie przez biuro, to sprawa jest nie dowykrycia. Właściwie można by rzec, nic tu po nas. Właściwie to lepiej, że są rodzice dla dziecka przed porodem niż po. Tak więc należy totalnie odblokowac prawo adopcyjne i dac z tym spokój.

  0
 9. nagi w pokrzywach
  Dziecko jako towar,produkt bez ochrony prawnej?

  Wyobraż sobie urzędnika w EU ,który decyduje
  za każdą Twoją godzinę życia bez ochrony
  prawnej dla Ciebie czyli chcesz odblokowania
  prawa ochronnego dla Ciebie,odrzucenia ubezpieczeń dla Ciebie?

  Dziecko ma takie same prawa ochronne jak Ty.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816