HYDE PARK
Like

Dzieci jak śmieci. Papież potępia aborcję

14/01/2014
523 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Dzieci jak śmieci. Papież potępia aborcję

Często ludzie, sami są odrzucani jako niepotrzebni – powiedział podczas audiencji z dyplomatami Papież Franciszek. Ale czy należy się dziwić skoro ludzie pozwalają traktować nienarodzone istoty ludzkie jak śmieci? To przerażające.

0


 

Krytykowany za “omijanie” tematu aborcji Papież Franciszek wypowiedział najbardziej ostre słowa od czasu jego powołania – na temat aborcji. Stało się tak podczas dorocznej jego audiencji dla dyplomatów akredytowanych  w Watykanie, w wypowiedzi znanej jako  ” State of The World” ( o stanie świata).

“To  przerażające, nawet gdy o tym myśleć, że są dzieci, ofiary aborcji, które nigdy nie ujrzą światła dziennego,” powiedział w części wypowiedzi o prawach dzieci na całym świecie.


Niestety, to co jest wyrzucane to jest nie tylko jedzenie i zbędne przedmioty, ale często ludzie, którzy także są odrzucani jako niepotrzebni.” – powiedział Papież Franciszek.

Kilka miesięcy temu Papież Franciszek  przyznał, że niewiele wypowiadał się w kwestii  aborcji i antykoncepcji.
Ale wyjaśnił, że czuł, że nie było konieczne wypowiadać się na te tematy “cały czas”. Ale czas na to jest zawsze.
PS. Kilka dni temu papież ochrzcił w kaplicy Sykstyńskiej dziecko rodziców nie posiadających ślubu. Był to niejako dowód na to jak ważne jest życie każdego poczętego i narodzonego dziecka.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816