HYDE PARK
Like

Dzieci Facebooka – cenzura i sądy

30/11/2013
714 Wyświetlenia
4 Komentarze
5 minut czytania
Dzieci Facebooka – cenzura i sądy

Poniższą notkę umieściłem na Salonie24 i po kilku minutach została ona usunięta przez tamtejszą administrację:

0


Na portalu Neon24 opublikowałem niedawno notkę informującą o tym jak się zachowują dzieci na Facebooku: Dzieci Facebooka. Notka ta została usunięta, o czym informowałem tu: Dzieci Facebooka – ocenzurowane. Dziś notka ta została przywrócona.

Stało się tak dlatego, że opublikowałem notkę na konkurencyjnym portalu 3Obieg: Dzieci Facebooka – została ona tam rozwinięta i uzupełniona o dalsze komentarze. A zatem konkurencja działa! Każdy portal blogowy może prowadzić własną cenzurę i każdy to robi. Nie ma w tym oczywiście nic złego. Ale gdy jest wiele portali, gdy ze sobą konkurują, to w sumie żadnej cenzury nie ma, panuje wolność słowa w Internecie – mimo, że cenzura jest wszędzie. Prywatne cenzury się nie sumują, ale odejmują!

Tak powinno być w każdej innej dziedzinie życia – każdy prywatny właściciel może sobie na swoim terenie ustanawiać dowolne reguły i tworzyć dowolne regulaminy, ale dzięki temu, że jest ich wielu, że są różnorodni, że mają różne podejście do życia, kierują się różnymi zasadami, że współpracują i konkurują, będziemy mieli wolność! I taką wolność postulują libertarianie!

A tymczasem prostak, którego cytowałem w notce, grozi mi sądem za to, że ujawniłem jego chamskie, wulgarne i obraźliwe wypowiedzi. A zatem uważa on, że ujawnienie czyjegoś chamstwa jest w Polsce karalne. Pisze mi:


Bartosz Oszczepalski:  Zobaczymy jaki będziesz cwany, gdy cię odwiedzę na tej Kujawskiej 101. Nie, nie grożę ci, nie mam zamiaru sobie brudzić rąk takim gównem. Przyjdę i ci narobię wstydu przy pracownikach i przy ludziach, z którymi pracujesz.

Bartosz Oszczepalski: widzę, że jesteś zawzietym skurwysynem grzesiu, szkoda, że dorosły facet zachowuje się jak dziecko, ale chyba zaczałeś z nieodpowiednia osobą, to co wypociłeś nadaje się na pozew o pomówienie, jeśli nadal będziesz umieszczał te wypociny, to odpowiesz za to przed sądem

Bartosz Oszczepalski: twoje kolejne artykuły będą usuwane, nie jestem dzieckiem ubeka ty parszywa gnido i mam dobre imie, którego będę bronić


Główną działalnością tego głupka w Internecie jest trollowanie, a zatem obrażanie innych, tak by ich wkurzyć i by toczyli niekończące się, puste dyskusje. A tymczasem sam dał się skutecznie strollować przeze mnie, bo się wkurzył i toczy na Facebooku niekończące się dyskusje o mnie. Będzie teraz się pultał z telefonami, mailami do redakcji blogów itd… itp… Udało mi się strollować trolla – i to do kwadratu. Sprawdziło się stare polskie przysłowie: „kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie”.

Ale wyjaśnię jakie jest moje stanowisko w sprawie przenoszenia do sądu takich sporów. To jest oczywiście pieniactwo, które należy potępić i uznać za sabotaż wymiaru sprawiedliwości. Uważam, że każdy sensowny sąd, prokurator, czy jakikolwiek organ sądowniczy powinien stanowczo takie sprawy ignorować i odrzucać takie pozwy. Gdy nie odrzuca, to jest winny sabotażu. Nie wiem jak zareagują polskie sądy na donos tego chama o ubeckiej mentalności – być może będą mnie ścigać zamiast jego – to jest możliwe w tym odwróconym do góry nogami państwie. W normalnym kraju, w normalnych warunkach, takie spory na słowa powinny toczyć się swobodnie i bez ingerencji jakichkolwiek władz – ewentualnie można zatrudniać jakichś prywatnych mediatorów, czy angażować prywatne sądy polubowne czy koleżeńskie. Taka swoboda wzajemnego obrażania się, bez ingerowania aparatu przemocy, to podstawa wolności słowa. Tu to wyjaśniam: Atak werbalny.

Grzegorz GPS Świderski

Inne zapisy autora:

0

Grzegorz
Grzegorz "GPS" Świderski http://gps65.salon24.pl/

Grzegorz P. Świderski - Sarmata, żeglarz, paleolibertarianin, katolik, informatyk, trajkarz, monarchista. Skrajnie konserwatywny arcyliberał. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję. Mój główny blog jest tu: http://gps65.salon24.pl/

171 publikacje
112 komentarze
 

4 komentarz

 1. Konkurencyjnym portalu. hehe !! A w czym te oba portale konkuruj? Hehe !!! W nic nie robieniu?? W zarażaniu defetyzmem??

  0
 2. Avatar Milford

  Muszę Pana zmartwić. Ujawnianie czyjegoś chamstwa jest w polsce karalne – ponieważ godzi tow czyjeś “dobra osobiste” Takie mamy prawo.
  Tak samo napisanie o kimś, ze jest złodziejem, bandyta itp. Może nim być ale mimo to prawo uznaje, że jego cześć ma byc chroniona. Absurd? Ale tak jest.

  0
  • Myli się Pan. Ujawnienie chamstwa nie jest w Polsce karalne. Karane jest tylko naruszanie czyjegoś wizerunku poprzez kłamstwa na jego temat.

   0
  • I’m glad you blogged about this, baucese it is part of homeschooling, as it is part of life.When the dinosaurs roamed, I started homeschooling. The first years I was still working very part time, as a nurse . My husband convinced me to come home fulltime and when I did, I had this plan: we are really going to move forward now with our schooling. Nothing’s gonna stop us. We are going to turn out the most dazzling and smart kids My last day on the job was Feb. 1 that year. My kids got sick Feb. 2 and someone in my house was sick until the end of April.So much for a plan.So much for brilliant kids.So much for nurse-mom.I think that year I called it a wrap in mid May and we gave in to bugs, sunshine, baseball and being at the park. It might have been our best spring- but I don’t remember too much after those two months of quarantine.

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816