HYDE PARK
Like

Dyski zewnętrzne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

06/12/2019
2057 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Dyski zewnętrzne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Coraz większą popularnością cieszy się przechowywanie plików w chmurze. Nic w tym dziwnego – dzięki temu mamy więcej miejsca na komputerze, a ponad to mamy dostęp do polików z niemal każdego miejsca na świecie. Nie wszystko jednak nadaje się do przechowywania w internecie. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swoich danych, a chcesz zwolnić nieco miejsca na dysku komputera – przybywamy z mocą. Jaki dysk zewnętrzny wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?  Do czego używać dysków zewnętrznych?  Dyski zewnętrzne, jak już zaznaczyliśmy, służą do przechowywania danych. W zależności od pojemności dysku, może on stać się Twoim przenośnym albumem projektowym, a nawet biblioteką wideo. Dlatego wybierając najlepszy dysk zewnętrzny weź pod uwagę planowane zastosowanie i dopasuj do tego pojemność urządzenia.  […]

0


Coraz większą popularnością cieszy się przechowywanie plików w chmurze. Nic w tym dziwnego – dzięki temu mamy więcej miejsca na komputerze, a ponad to mamy dostęp do polików z niemal każdego miejsca na świecie. Nie wszystko jednak nadaje się do przechowywania w internecie. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swoich danych, a chcesz zwolnić nieco miejsca na dysku komputera – przybywamy z mocą. Jaki dysk zewnętrzny wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu? 

Do czego używać dysków zewnętrznych? 

Dyski zewnętrzne, jak już zaznaczyliśmy, służą do przechowywania danych. W zależności od pojemności dysku, może on stać się Twoim przenośnym albumem projektowym, a nawet biblioteką wideo. Dlatego wybierając najlepszy dysk zewnętrzny weź pod uwagę planowane zastosowanie i dopasuj do tego pojemność urządzenia. 

HDD i SSD – czym to się różni? 

Jeśli przyjrzysz się sklepowym ofertom dysków zewnętrznych szybko zauważysz, że część z nich opisana jest jako dyski SSD, a część – HDD. Określenia te wskazują na budowę dysku, co wpływa na możliwości ich użytkowania. 

Dysk HDD to starszy model dysku o budowie talerzowej. Oznacza to, że wewnątrz znajdują się płytki przypominające talerz, które poruszają się w trakcie przenoszenia danych. Przez to dyski HDD są nieco głośniejsze podczas pracy niż nowsze dyski SSD. Należy również uważać na nie w trakcie transportu, gdyż łatwo je uszkodzić. Ogromną przewagą dysków HDD jest stosunek ceny do pojemności – za dysk SSD o pojemności 1 TB zapłacimy nawet dwa razy więcej niż, za dysk HDD. 

Dyski SSD, które znajdziesz na stronie https://www.neo24.pl charakteryzują się przede wszystkim znacznie szybszym działaniem – kopiowanie plików przy łączu USB 3.0 wyniesie od kilku sekund do około 2 minut (w zależności od wielkości pliku). Dyski SSD lepiej sprawdzą się również w przypadku osób, które zamierzają z dyskiem podróżować – SSD jest bowiem mniej wrażliwe na wstrząsy. 

Najistotniejsze parametry – co zwrócić uwagę? 

Wybierając dysk, zanalizuj przede wszystkim swoje potrzeby, ponieważ to pod ich kątem należy wybierać tego typu urządzenie. Kiedy będziesz już wiedział, do czego dysk zewnętrzny jest Ci potrzebny, sprawdź takie parametry jak: 

rozmiar 

Nie chodzi tutaj o pojemność, ale o same wymiary. Im mniejszy dysk, tym łatwiej i bezpieczniej będziesz mógł go transportować. Na rynku znajdziesz przede wszystkim modele 2,5- oraz 3,5-calowe. Są to jednak urządzenia sporych rozmiarów. Jeśli zależy Ci na czymś mniejszym, sprawdź ofertę dysków SSD, których wielkość może wynosić już 1,8 cala. 

Pojemność 

To ona pozwala określić, jaką ilość danych będziemy w stanie przechowywać na dysku. Na rynku znajdziesz zarówno modele o mniejszej (320 GB) i większej (3 TB) pojemności. Jaką wybrać? Jeśli zamierzasz przechowywać na nim przede wszystkim pliki multimedialne, takie jak zdjęcia czy filmy, lepszym wyborem jest bardziej pojemne urządzenia. Jeśli jednak szukasz czegoś do przechowywania projektów lub plików firmowych, spokojnie wystarczy ci mniejszy dysk. Pamiętaj, że pojemność to jeden z czynników wpływających na cenę – im dysk jest większy, tym więcej za niego zapłacisz. 

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

162 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816