POLSKA
Like

Dwa razy dwa to będzie… siedem?

11/07/2013
521 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Dwa razy dwa to będzie… siedem?

Tusk ogłosił, że Polska nie dołączy do strefy euro przed 2020 r.   „Polski premier Tusk traci wsparcie, Kaczyński zyskuje wpływ” – pisze w swoim najnowszym wydaniu “Frankfurter Rundschau” (FR). „Premier Tusk ogłosił, że Polska nie dołączy do strefy euro przed 2020 r. Złamał tym samym wcześniej złożone obietnice i zerwał z proeuropejskimi fundamentami swojej dotychczasowej polityki“. Autor artykułu Ulrich Krökel zaznacza, że choć Tusk tłumaczy opóźnienie wprowadzenia nowej waluty skomplikowanym procesem legislacyjnym, prawdziwą barierę stanowi obecnie brak wystarczającego wsparcia w parlamencie i słabnące poparcie dla PO. http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onecie/frankfurter-rundschau-o-polskim-premierze-razem-z-,1,5558976,wiadomosc.html Tymczasem jeszcze pod koniec marca można było przeczytać: John Cochrane, profesor Chicago Booth School of Business oraz były dyrektor Amerykańskiego Stowarzyszenia Finansów, chwali polski rząd za chęć przyjęcia europejskiej waluty(…). – Przyłączenie […]

0


Tusk ogłosił, że Polska nie dołączy do strefy euro przed 2020 r.

 

Polski premier Tusk traci wsparcie, Kaczyński zyskuje wpływ” – pisze w swoim najnowszym wydaniu “Frankfurter Rundschau” (FR). „Premier Tusk ogłosił, że Polska nie dołączy do strefy euro przed 2020 r. Złamał tym samym wcześniej złożone obietnice i zerwał z proeuropejskimi fundamentami swojej dotychczasowej polityki“.

Autor artykułu Ulrich Krökel zaznacza, że choć Tusk tłumaczy opóźnienie wprowadzenia nowej waluty skomplikowanym procesem legislacyjnym, prawdziwą barierę stanowi obecnie brak wystarczającego wsparcia w parlamencie i słabnące poparcie dla PO.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onecie/frankfurter-rundschau-o-polskim-premierze-razem-z-,1,5558976,wiadomosc.html

Tymczasem jeszcze pod koniec marca można było przeczytać:

John Cochrane, profesor Chicago Booth School of Business oraz były dyrektor Amerykańskiego Stowarzyszenia Finansów, chwali polski rząd za chęć przyjęcia europejskiej waluty(…).

– Przyłączenie się do strefy  euro pozwoli Polsce w pełni zjednoczyć się z Europą i pomoże jej gospodarce. Da też inwestorom pewność, że to nie od krugmanowskich dewaluacji zależna jest droga Polaków. Używanie wspólnej waluty pozwala założyć, że dane państwo nie będzie nieskończenie dewaluować swojej waluty, jak robiło to wiele krajów przed przystąpieniem do euro – powiedział.

http://www.pb.pl/3064540,59033,polska-powinna-wejsc-do-strefy-euro

Dzisiaj natomiast, zapewne bez świadomej ingerencji redaktorów portalu Onet.pl jednocześnie czytamy:

Szokujące dane ZUS. Przez najbliższe lata co roku będzie mu brakować na wypłatę emerytur ponad 50-60 mld zł. W 2025 r. nawet 80 mld zł – informuje w czwartkowym wydaniu “Gazeta Wyborcza”. Tymczasem, Jacek Rostowski przekonuje, że Zakład wychodzi na prostą.

(…)dopłaty państwa do emerytur w sumie będą jeszcze większe. Bo prognoza ZUS nie uwzględnia deficytu innych systemów – KRUS, do którego państwo dopłaca 16 mld zł (dla 1,3 mln emerytów i rencistów) i mundurówki (ponad 13 mld zł idzie na wypłaty świadczeń dla 380 tys. osób).

http://biznes.pl/magazyny/finanse/gw-ale-dziura-w-emeryturach,5559429,magazyn-detal.html

Żeby Polska mogła wstąpić do strefy euro deficyt budżetowy nie powinien przekraczać 3% PKB.

Dług publiczny natomiast nie może być wyższy niż 60% PKB.

Tu leży pies pogrzebany.

Słowa Tuska to nic innego, jak tylko oficjalne przyznanie się do tego, że po blisko 10-letnich rządach pana płemieła Polska nie spełnia tych uwarunkowań.

To już nie jest kryzys.

To zapaść.

Ostatni gasi światło…

 

11.07 2013

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816