Globalnie i Lokalnie
Like

Duda i Bierecki łamią standardy

29/03/2015
513 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Duda i Bierecki łamią standardy

Z ostatnich doniesień „GW” wynika, że niektórzy członkowie Platformy Obywatelskiej, szczególnie Rafał Grupiński, uważają że zarówno Andrzej Duda, śp. Lech Kaczyński jak też Grzegorz Bierecki łamali standardy przy procedowaniu zmian dotyczących ustawy o SKOK.

0


 

 

Jak wyglądają standardy załatwiania wszelakich spraw według członków Platformy Obywatelskiej, mieliśmy możliwość przekonać się przy okazji wielu wydarzeń. Fakty mówią same za siebie. Standardami według Platformy Obywatelskiej są następujące metody załatwiania spraw:

 

1. Spotkania na cmentarzach – dotyczą śmiertelnie poważnych spraw.

 

2. Posiedzenia w renomowanych restauracjach – dotyczą otwartego dialogu służącego budowaniu zgody pomiędzy różnymi ośrodkami decyzyjnymi.

 

3. Spotkania na stacjach paliw – dotyczą kwestii bezpieczeństwa, w tym energetycznego.

 

Jest pewno wiele innych przykładów korelacji osób i miejsc adekwatnych do rodzajów załatwianych spraw, ale na ich poznanie musimy jeszcze poczekać, aż ktoś podzieli się tymi informacjami, które zostały utrwalone na stosownych nośnikach.

Ani Andrzej Duda, ani Grzegorz Bierecki nie podporządkowali się standardom Platformy Obywatelskiej i procedowali w sposób mało interesujący, nudny i tradycyjny w kancelarii prezydenta RP. Jak pokazuje Platforma Obywatelska przy okazji procedowania nad konwencją RE w sprawie przemocy wobec kobiet, z tradycją należy walczyć.

Przy okazji omawiania standardów, należy zwrócić uwagę jak mało finezyjnych standardów trzymał się Grzegorz Bierecki, który chodził i chodził do kancelarii Prezydenta, zarówno Lecha Kaczyńskiego jak i Bronisława Komorowskiego, w sprawie ustaw związanych z kasami.

Ówczesny prezes Kasy Krajowej Grzegorz Bierecki, działając na rzecz swoich członków podejmował działania polegające na reprezentowaniu interesów kas przed obliczem Prezydenta RP, wcześniej Sejmu i Senatu RP, wyrażając opinie organu przez siebie reprezentowanego w kwestii projektów aktów prawnych dotyczących kas SKOK.

 

Art. 44 ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych mówi :

1. Kasa Krajowa prowadzi działalność wyłącznie na rzecz swoich członków.

2. Działalność, o której mowa w ust. 1, polega na:

1) reprezentowaniu interesów kas przed organami administracji państwowej i organami samorządu terytorialnego, a także w organizacjach międzynarodowych;

2) wyrażaniu opinii o projektach aktów prawnych dotyczących kas;

 

Wypisz wymaluj, prezes Bierecki działał literalnie jak zwykły kujon szkolny, zamiast kierować się finezją, pomysłowością, szerszą tolerancją, różnorodnością a także szerokim bukietem propozycji, jak twierdzą dzisiaj członkowie Platformy Obywatelskiej.

 

Więcej …

 

 

Inne zapisy autora:

0

Polaczok
Polaczok

Tu jest Polska

105 publikacje
95 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816