Bez kategorii
Like

Duchowe pocałunki.. .

03/12/2012
245 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Zapewne znane są krótkie modlitwy, znane z nazwy jako Akty Strzeliste. Są to modlitwy adresowane do Boga, Matki Bożej, Aniołów i Świętych. Wzywane ich pomocy w różnych okolicznościach.

0


Gdybym szukał analogii aby zobrazować jaką rolę pełnią w codziennym życiu duchowym, to użył bym porównania do noszenia w portfelu albo innym "nośniku" zdjęcia ukochanej/ukochanego.

Właśnie owo zdjęcie chcemy mieć przy sobie, aby w pewien sposób uczynić namiastkę bliskości kochanej osoby, gdy jesteśmy fizycznie oddaleni.. . Każdorazowe spojżenia, dobre myśli, wysyłane pozawerbalnie i na odległość tworzą i budują wspólnotę. Mają na celu jej podtrzymywanie i kontemplowanie.

W życiu duchowym jest podobnie. Właśnie w chwilach codzienności, w pracy( między jedną czynnością a drugą), podczas jazdy samochodem, w drodze do domu, itp. mogę z radością i wspaniałomyślnością przywołać Bożą obecność w słowach: "Jezu Ufam Tobie, Maryjo módl się za mną i za wszystkim grzesznikami świata, Boże uwielbiam Ciebie, Kocham Ciebie, itp. Można wymyślać swoje wezwania/akty strzeliste. Właśnie one są takimi westchnieniami do Boga, albo "kwiatami" rzucanymi po tron Boży w niebie.

To one zraszają moją duszę Jego Błogosławieństwem. Bo Bóg zawsze odwzajemnia po stokroć więcej.. .

Właśnie tak jest podtrzymuję, budują pielęgnuję,  serdeczna więź z Bogiem, Matką Bożą, Aniołami i Świętymi. Poprzez krótkie modlitwy w których proszę, dziękuję, przyzywam, uwielbiam, błogosławię.. .

To czynność miłujących, a miłość jest – jak mówi św.Paweł – najważniejsza.

:-))))

Inne zapisy autora:

0

Avatar
poldek34

27 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758