Artykuły redakcyjne
Like

Duch egalitaryzmu w KE

31/07/2017
1300 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Duch egalitaryzmu w KE

„Dość dyktatury kobiet!” nawoływała z podestu podczas ciemn…, tfu!, czarnego protestu posłanka .Nowoczesnej, Joanna Scheuring – Wielgus w ubiegłym roku. Kilka dni temu dla swojego postulatu dostała nieoczekiwane wsparcie, jednak milczy o nim uparcie.

0


A poparł ją nie kto inny, ale sama Komisja Europejska, która krytykując reformę sądownictwa w Polsce podniosła sprawę dyskryminacji ze względu na płeć. „Komisja zamierza również podnieść kwestię dyskryminacji ze względu na płeć, ponieważ ustawa mówi o odrębnym wieku emerytalnym dla kobiet sędziów (60 lat) i sędziów płci męskiej (65 lat)”.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/unia-uruchamia-wobec-polski-potencjalnie-kosztowna-procedure-naruszenia-traktatow/517ghmr

Ja tam się nie znam, ale coś mi mówi, że kwestie wieku emerytalnego, w tym również „nadzwyczajnej kasty”, reguluje ustawa o wieku emerytalnym, która zgodnie z zasadami egalitaryzmu UE i Konstytucji RP dotyczy również sędziów. Ale mogę się mylić, a sprawdzać chce mi się tak samo, jak Timmermansowi informacje o Polsce.

Ważne jest co innego – z przytoczonej informacji można wywnioskować, że niższy wiek emerytalny dla kobiet sędziów jest formą dyskryminacji. Biorąc pod uwagę fakt, że kobiety statystycznie żyją dłużej i w społeczeństwie jest ich po prostu więcej, to wychodzi czarno na białym, że dyskryminowani są mężczyźni.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wskaźnik_feminizacji

Czy jednak tym samym feministyczny postulat „parytetu” (taka współczesna forma zasady numerus clausus) też nie stanowi „dyskryminacji ze względu na płeć”? No to trzeba konsekwentnie, w duchu egalitaryzmu: Dość dyktatury kobiet, stop parytetom!

0

Michał Nawrocki https://3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758