Bez kategorii
Like

Drugie Sprostowanie. “Niemiecki sąd zakazał mówić po polsku”

04/07/2011
306 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

W pierwszym w historii Polski i Niemiec procesie Polaka polskiej narodowości, Mirosława Kraszewskiego zakazano wyrokiem niemieckiego sądu używania języka polskiego w kontaktach z synem dnia 20.07.2000 roku w Gütersloh.

0


dlaczego moje dzisiejsze sprostowanie-własne opracowanie  w sprawie zakazów języka polskiego  

http://aktynologia.nowyekran.pl/post/19621,sprostowanie-niemiecki-sad-zakazal-mowic-po-polsku   

spadło poniżej wklejonego wcześniej przez pana W.Pomorskiego obcego gazetowego artykułu o 31 pozycji niżej ?  

 

http://dyskryminacja.de.nowyekran.pl/post/19591,niemcy-jest-wyrok-niemiecki-sad-zakazal-im-mowic-po-polsku

Czy nie byłoby sensowniej zamieścić obu w bliskim sąsiedztwie? Sprawa jest ważna, ponieważ jest klasycznym przykładem rozgrywania Polonii w Niemczech przez Niemców. a nie tylko "kłótniami pomiedzy stowarzyszeniami". Czy dochodzi obecnie do marginalizacji naszego stowarzyszenia poprzez NE?

 

U Pana Pomorskiego nie mogę komentować. Wyciął komentarze. Teraz zablokował mi możliwość komentowania w ramach cenzury, podobnie jak mac gregor. Stad moje sprostowanie. Nie chciałbym, żeby redakcja NE wpisywała się w jego cenzorska działalność i marginalizowała moje wpisy na ten sam temat z powodu, ze ja jestem etnicznym Polakiem a Pan Pomorski etnicznym Niemcem. Pozdrawiam 

Sprostowanie w sprawie:

W tej decyzji sąd nakazał widzenia nadzorowane i stwierdził, że dwujęzyczne wychowanie jest szkodliwe. Przeprowadziłem w archiwach kwerendę i okazało się, że nawet w czasie II WS nie było takiego wyroku. Wiec jest to pierwszy Niemiecki wyrok zakazujący dwujęzyczności, czyli de facto, języka polskiego Polakom, pod sankcją  zakazu widywaniadziecka. Fałszywy wyrok został potwierdzony jako rzetelny w sadzie II instancji oraz przez TK w roku 2002.

 
http://www.scribd.com/fullscreen/59260427?access_key=key-2daxbrl4l65eduhlzeqq

Pisała o tym, choć niechętnie, Gazeta Wyborcza.

http://www.scribd.com/fullscreen/59260658?access_key=key-26c42w17onofqkb3popn

http://www.vaeter-aktuell.de/erfahrungsberichte/Miroslaw-Kraszewski-2003/welcome.htm 

Pan Wojciech Pomorski, Niemiec narodowości niemieckiej, (co potwierdzila w Sejmie pani posel N.Rokita), który przeczytał o moim wyroku w GW, zgłosił się do mnie dużo później z prośbą o pomoc w podobnej sprawie podając się za Polaka, okazał się później być człowiekiem, który przedstawia się jako pierwszy (i niemal jedyny) w Niemczech poszkodowany Polak.
 
Do tego znany jest on w Niemczech niechlubnie ze zlikwidowania działalności przez niego założonego stowarzyszenia o nazwie "Neuer Bund der Polen in Deutschland-2000 e.V. "("Nowy Związek Polaków w Niemczech-2000 T.z."). Doprowadziło to do rozbicia Polonii. Podobnie jak obecnie przy rozbiciu ruchu polskich dyskryminowanych rodziców. Umyślnie lub nieumyślnie.
 
Jego zachowanie dyskredytuje i pozbawia wiarygodności dyskryminowanych rodziców. Ku ogólnemu zadowoleniu niemieckiego rządu i jego mentora, pana Władysława Bartoszewskiego (który popiera swoich Niemców). Poniżej link do statutu rozbitego polonijnego stowarzyszenia.
 
Napisałem już o trzech polskojęzycznych stowarzyszeniach działających przeciwko dyskryminacji, których istnienie zawdzięczamy rozbijaniu działalności Polaków w Niemczech przez etnicznego Niemca, pana Pomorskiego. Ja osobiście widzę jego działalność jako podobną do funkcji konia trojańskiego wsuniętego do polonijnych środowisk w Niemczech.
 
 

 

Stowarzyszenie Polskie Rodzice przeciw Dyskryminacji Dzieci T.Z. w Niemczech

w skrócie RPDD  http://www.rpdd.eu

 

 

http://de.youtube.com/RPDDPL


Mirosław Kraszewski

Arzt für Radiologie-radiolog

 

Inne zapisy autora:

0

Miroslaw Kraszewski
Miroslaw Kraszewski

Przenikliwy.Pisze o malo znanej patologii. Od stanu wojennego jestem glownie w Niemczech gdzie reaktywuje sie od roku 2000 politycznie sterowana kulture i Eksport NEOkultury - Wiodacej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy jezyka polskiego

94 publikacje
70 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816